Co dalej?

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co dalej?

Post autor: NT JOP »

Coż... coz masz zrobić jak nie przyjąć do wiadomości? w końcu to moje doświadczenia:-)
ok. pozostawiłem pewne niedomówienia by sprowokować dyskusje ale jak widzę panewka zamokła bp przeciez pada.
prostuje i dopowiadam
1. nie mam większych uwag do wywiązywania się z obowiązków pracowników UMIG. Co więcej uważam że spora cześć pełni ta służbę wręcz z radosną życzliwością w stosunku do mieszkańców. Nawet niektórym pracownikom na łamach tego forum dziękowałem.
2. poprzedni wpis dotyczy pracy na odcinku wykorzystania środków z dofinansowania celowego. Tu kulejemy. Może i sa starania ale to taki słomiany płomień. Uważam, że te dodatkowe prace czyli gdy już środki są pozyskane, to takie trochę niechciane dziecko. Nie wiadomo kto ma to wziąć na barki, i oprócz swoich stałych obowiązków ciągnąć dodatkowo tę robotę. Bo mariaż z urzędem to przecież koniecznośc i dość często rozbija się całość o kompetencje, następują roszady odpowiedzialnych, zmiany koncepcji itp itd. aż w końcu jasny cel ginie w tonach wątków pobocznych, po czym gdy juz termin jest palący nagle w sposób sztuczny i radykalny zaczyna sie to ścieśniać i zawężać...

to jest mój wniosek dotyczący strategii rozwoju gminy. Pomóc ludziom działać. od A do Z. Jeszce lepiej by było by ci ludzie wykonywali od A-c oraz od p-Y. a cały środek (formalności) oraz zakończenie Z (zawiadomienie o zakończeniu projektu) powinien być, zgodnie zresztą z zasadami, wykonywany przez specjalistę z gminy. Specjalistę.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co dalej?

Post autor: NT JOP »

ptaszki ćwierkają ze są problemy z kasą (tzn, nie ma jaj w wyższych istancjach) na hale widowiskową...
Krzysztof

Re: Co dalej?

Post autor: Krzysztof »

Pan JakubB poruszyl ciekawą kwestię. Dlaczego SAG nie jest Specjalną Strefą Ekonomiczną. Nikt z dyskutantów nie podjął tego wątku który jest bardzo ciekawy według mnie. Nikt na to nie wpadł przez dwadzieścia lat czy pomysł nie jest dobry?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co dalej?

Post autor: NT JOP »

a cóż to jest? kto nadaje i na jakiej podstawie ten statut. Jakie są korzyści (i dla kogo) ale jakie są koszty? I czy preferencyjne warunki prowadzenia działalności pokryją feler w postaci lokalizacji. I na koniec: czy aby na pewno jest sens oddawania wszystkiego (jako SSE) włącznie z ceną poniżej realnych wydatków (czyli ogólnie ze stratą) zamiast sensownie wykorzystać energię i środki na promocję/próbę sprzedaży?
gościnnie

Re: Co dalej?

Post autor: gościnnie »

Dotarły do mnie informacje że do Czerniejewa ma zostać doprowadzony światłowód.
Nie znam nazwy operatora. Czy ktoś coś wie na ten temat?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co dalej?

Post autor: NT JOP »

świetnie ze o tym przypominasz. Zbliżają się wybory i wypada odświeżyć pamieć o działaniach naszych dzielnych włodarzy.
z tego co pamiętam to Czerniejewa jest doprowadzony światłowód. Tylko nie jest rozprowadzony. A ponoć dlatego, że ten kto zgarnął kasę za projektowanie remontu lub modernizacji ulic (to poważna różnica a nie pamiętam co sie odbyło) zapominał o kanałach technologicznych. Zapomniał również ten który to zlecał i ten który to sprawdzał i ten który wstążkę przecinał. W konsekwencji mamy ładne chodniki i XX wiek komunikacyjno-cyfrowy i tym razem pisze nie tylko o sposobie i o poziomie rozmów (w moim odczuciu) motłoch - Władza. Aaa, i jeszcze o konsekwencji: w konsekwencji, konsekwencje ponosi mieszkaniec w tym tez przedsiębiorca, a sprawcy tego zamieszania wspólnymi siłami i zapewne jedną miotła przekuli partactwo w swój sukces.

poczytajcie temat internet w Rakowie. Jakim nakładem sił i środków kliku chłopaków z Rakowa z wyjątkowa i naczelną rolą Jakuba wspólnymi siłami odbarwili plamę z białego na czerwony na mapie zasięgu internetu w Polsce Niestety nadal jest czerwony. Ale to nie biały. (Tak, dało się dociągnąć światłowód nie tylko do Czerniejewa ale również do budynku gminy. I nie była to cena dla administracji czyli +1000% do ceny rynkowej. Przyjrzyjcie się przetargom i ich ceną. Weźcie coś wcześniej na uspokojenie. Prace te wykonano nie w jakiś tam ramach obowiązków służbowych ale za darmo, w ramach pracy na rzecz wspólnego dobra. Dziękuję nie padło).
MaC

Re: Co dalej?

Post autor: MaC »

wsparcie lukalnego urzedu dla lokalnych przedsiebiorcow jest tak ogromne ze urzad ma internet od inea chociaz w budnku maja swiatlowod waszego jakuba zdaje sie.
a czemu wasz jakub nie robi internetu w czerniejewie?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co dalej?

Post autor: NT JOP »

bo burmistrz boi sie ze pójdzie do pierdla za zbyt bliskie konszachty z lokalnymi przedsiębiorcami. Przynajmniej tymi.. dlatego musi koniecznie zrobić przetarg i usłyszeć cenę o100% wyższą bo wtedy jak gmina jest ogolona z kasy to cytuje" wiadomo ze przedsiębiorca płaci zus" czyli w opinii burmistrza jest chyba najbardziej wiarygodny. Nie wiem czy obecnie ktoś może nie płacić zusu ale tam, nie o tym.
Niestety Jakub ma tak niskie ceny, ze nijak nie wpisuje się w lokalna przedsiębiorczość i tym samym nie jest zapraszany do przetargów.
Co więcej, ostatnio podbił ciśnienie burmistrzowi bo znalazł wykonawców na remont dachu i elementów zewnętrznych za 46-50 tys ale burmistrz zrobił z niego debila i wyskoczył z przetargowym w ostatniej chwili (Jakub z tematem walczy od 2016), wiec te znalezione i przegadane firmy popukały sie po czole a przetarg wygrała firma która zrobi TYLKO dach za ponad 80 tyś.
Brawo administracja samorządowa by Czerniejewo

proszę moderatora o przesuniecie tego wątku do rubryki

Przetarg najlepszą formą zlecania robót. I inne wpadki
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co dalej?

Post autor: NT JOP »

" ...ze nijak nie wpisuje się w lokalna przedsiębiorczość..."
TU mam na myśli sprawę stron internetowych dla placówek podległych administracji UMIG Cz. A dokładnie ich wartości a dokładnie stosunku jakości do tej wartości. Sprawę ta również upublicznię przy najbliższych wyborach.
gościnnie

Re: Co dalej?

Post autor: gościnnie »

Ponowie pytanie, czy ktoś coś wie o światłowodzie "dla zwykłych ludzi" w Czerniejewie?
ODPOWIEDZ