Much miliony

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

"Szkodliwość much jest duża, ponieważ siadając na odpadkach (najczęstszym miejscem rozwoju tych owadów są: obornik, gnojówka, padlina, śmietniki, atrakcyjne też są dla nich pot i wydzieliny z ran) przenoszą choroby zakaźne. Badania dowiodły, że na powierzchni swego drobnego ciała mucha może przenieść do 6 milionów (a w jelicie czterokrotnie więcej – prawie 30 milionów) mikroorganizmów, w tym powodujących tak groźne choroby, jak dur brzuszny, paratyfus, dyzenteria, cholera, gruźlica, polio, czerwonka, salmonelloza. "

Jadłem borówki... po chwili zorientowałem się ze niektóre maja małe otworki... otworzyłem owoc... i wyleciała z nich mała mucha...
Dociekliwy

Re: Much miliony

Post autor: Dociekliwy »

A co na to Pan Edwin?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

myślę ze robi co może. Jednakże jeden telefon od jednego mieszkańca to raczej telefon od "frustrata internetowego" niż faktyczny problem. I tu pewnie święte słowa (i jakże trafne) przewodniczącego są zasadne
No chyba, ze pytasz czy konsultowałem z w/w konsumpcje much w borówkach. Otóż nie.
RafalC

Re: Much miliony

Post autor: RafalC »

Podobno nadleśniczy pisał w sprawie much pismo do własciciela fermy. Ale mówią ludzie że to od rzepaku tak może być żę much tak dużo.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Much miliony

Post autor: JakubB »

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

ucichło... odleciały do ciepłych... gnojników?
Lalalal

Re: Much miliony

Post autor: Lalalal »

Sezon sie konczy ale za rok bedzie znow. Lato w muchach. Tlumaczenie że na wsi zawsze są muchy jest z *** wzięte. Są ale przeciez nie tyle. I jakos dziwnym trafem zawsze jest ich więcej na około ferm. Pokazcie ten film na fermie to moze zaczną pryskać te larwy a nie muchy bo wtedy jest już za pózno.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Much miliony

Post autor: NT JOP »

jedna z bardziej przejmujących i fachowych relacji
Viking

Re: Much miliony

Post autor: Viking »

jakoś tak nie chce mi się w to wierzyć.....wszak to dopiero projekt ustawy....zginie w odmętach, pewnie to znowu temat zastępczy
a że prezio podpisał.....
ODPOWIEDZ