Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

Post autor: JakubB »

Złoto! Perełka! Oglądajcie!

https://www.youtube.com/watch?v=hFkZT9qhQcs

Szczególnie zwracam uwagę na fragment gdy mówi nasz burmistrz.
W 2:40 dowiadujemy się na przykład jak bardzo zazdrościmy Panu Gąsiorkowi sukcesu. No ja bym powiedział, że niekoniecznie wszystkich należy mierzyć swoją miarą, może jednak nie każdy zazdrości, z drugiej strony jednak rozumiem, że innego zdania może być pracownik budżetówki od zawsze a innego przedsiębiorca.

Prawdziwa perełka jednak następuje w 3 minucie gdy Pan Szymanek mówi tak:
"I tutaj Ci którzy protestują, moim zdaniem, też powinni troszkę pokazać co sami w życiu osiągnęli, jakie oni osiągnęli wyniki ekonomiczne...."
Aha: czyli jeśli się nie dorobiłem to nie mam prawa protestować. Wszystko jasne. Myślę, że ta wypowiedź bardzo dosadnie wyznacza miejsce mieszkańców w szeregu. Wara od Panów biedacy!
"... i czy to jest protest tych którym faktycznie zależy na tym żeby coś złego powstało, bo to kwestia jest tego co negujemy. Czy to jest protest dla protestu ludzi którzy są z zewnątrz i nie są w ogóle zainteresowani tym co się na tym terenie dzieje a po prostu z idei czy z takie woli przeszkadzania to robią."
W punkt! Klasyczne przykład tworzenia społecznych podziałów w konkretnym celu. My, oni... a może warto pochylić się nad faktycznym PROBLEMEM?
Co negujemy?
Trwa nagonka ale nie na Pana Gąsiorka, tylko na tych "z zewnątrz", że oni chcą miejsca pracy zabrać i biznes zniszczyć. Kompletna bzdura! Ogromną większość mało obchodzi co ta czy inna ferma robi na swoim terenie. Protestujemy przeciwko temu co wychodzi POZA TEREN: smród, muchy, skażone wody gruntowe a przez to dalej: spadek wartości gruntów, brak lokalnego biznesu np. w gałęzi turystycznej, a zatem brak alternatyw pracy. Aktorzy na filmie wychwalają że mogą na rowerze do pracy dojechać bo nie każdego na samochód stać, a nie przyjmują do wiadomości, że gdyby pracowali gdzie indziej to może by ich na ten samochód jednak było stać.
Czerniejewska Strefa Aktywizacji Gospodarczej stoi pusta od wielu lat tylko przypadkowo dlatego, że za płotem jest jedna z większych ferm norek w Polsce?
"Każdy przedsiębiorca jest na terenie naszej gminy szanowany, myślę że te poprzednie lata kiedy bardzo duże bezrobocie było w gminie Czerniejewo, z resztą w Polsce również, i taka produkcja typu hodowla norek, bo to nie jest jedyny, Pan Rajmund Gąsiorek nie jest jedynym hodowcą norek, jest kilku na terenie gminy, spowodowały, że ta stopa bezrobocia była zdecydowanie mniejsza niż mogła być, bo to co podkreślam jeszcze raz, sytuacja na fermach norek jest taka, że tam potrzeba bardzo dużo pracy ludzkiej. To jest bardzo pracochłonne i bardzo dużo czynnika ludzkiego występuje. W związku z powyższym na prawdę te kilkaset osób zatrudnionych na tych fermach to dla gminy Czerniejewo było coś wyjątkowego. Dzisiaj tych osób pracuje mniej, bo też skala pracy jest zupełnie inna, ludzie mają możliwość w innych miejscach pracować, natomiast nadal jest to duża ilość osób która jest zatrudniona w tej branży."
To ja trochę liczbami, porównując sąsiednie Łubowo. Ile jest ferm norek w jednej a ile w drugiej gminie łatwo porównać patrząc na zdjęcia satelitarne.
W ciągu ostatnich 15 lat ilość mieszkańców gm. Czerniejewo zwiększyła się o 7%. W gm. Łubowo przybyło 28%. CZTERY RAZY WIĘCEJ.
Czy to zasługa norek czy tylko dobrych rządów a może zrzućmy wszystko na pogodę?
Jak układało się bezrobocie. Przygotowałem wykres na podstawie danych z GUS:
lubowo_czerniejewo.png
Czy tylko ja tu widzę, że norki kompletnie niczego nie zmieniły w tym porównaniu?

Po drugie: z iloma pracownikami ferm da się porozmawiać po polsku? Co się dzieje z pieniędzmi które zarabiają? Jak to się ma do budżetu naszego kraju? Gdzie konkretnie na fermie norek (bo nie mieszajmy innych biznesów Pana Gąsiorka) pracuje taka ogromna ilość ludzi? Jaki jest konkretnie przychód gminy z tych działalności całkiem często funkcjonujących jako spółki prawa handlowego? Zainteresowanych odsyłam do budżetu gminy. Śmiech na sali!

Dalej Pani mówi jakby było ciężko, bo do Gniezna i Wrześni jest daleko. I że to na pewno nie mieszkańcy mają problem, co ktoś wkoło, nie chce dopuścić żeby powstała ta ferma kur. I dalej że na wsi zawsze śmierdziało.

Zawsze śmierdziało? Proszę porozmawiać z osiemdziesięciolatkami z Kawęczna jak to zawsze śmierdziało. Takiego smrodu nie było nigdy wcześniej przed norkami! Muchy też zawsze były? Były! I zawsze wchodziły do ust przy obiedzie? Nie!
Serio wierzymy w to, że ludzie przychodzą sami z siebie na protesty bo "nie są zainteresowani"? Może jednak faktycznie coś jest na rzeczy?

Rolnictwo to bardzo, bardzo ważna rzecz, być może najważniejsza. Nazywanie właściciela kilku wielkopowierzchniowych ferm norek rolnikiem, to trochę jakby właściciela fabryki Volkswagena nazwać mechanikiem/blacharzem.
Jak każdą rzecz można robić po taniości, niesolidnie i w ten sposób niszczyć życie sąsiadów. Można oczywiście strzyc trawniki i malować je na zielono a zarazem w długie weekendy wylewać setki ton nieprzekompostowanego obornika pod oknami ludzi. Można sponsorować Dożynki gminne i rzucić na Orlik i jednocześnie traktować pracowników na równi z bydłem. Można. Ale jak Cię zapamiętają? No jak?

Czy ferma musi śmierdzieć i produkować muchy? NIE! Zapraszam do Holandii czy Danii. Nie musi śmierdzieć. Tylko trzeba wydać parę złotych więcej. A to trudno. To niełatwo. Zwłaszcza jak w Państwie z dykty i kartonu po prostu... nie trzeba.

Apeluję do władz gminy: nie szczujcie na siebie mieszkańców, nie dzielcie społeczeństwa - pochylcie się zamiast tego nad faktycznym problemem i rozwiążcie go. Tak, to trudniejsze zadanie, ale burmistrzem zostaje się na ochotnika czyż nie?

Takie cudne lato było w Rakowie w tym roku... czy następne też będzie takie czy sprzedamy je za dmuchane zamki na Dożynkach?
Andrew

Re: Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

Post autor: Andrew »

santa subito!

...taka jest moja koncepcja!
Alek

Re: Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

Post autor: Alek »

Burmistrz występując w tym "filmie" obraża urząd. Boże daj naszej gminie innego kandydata w następnych wyborach!
Hanna
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:00

Re: Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

Post autor: Hanna »

Czy burmistrz zmienił profesję?Występuje w filmach reklamowych lokalnych przedsiębiorców?
A tak swoją drogą to pachnie mi tu Bareją.Tylko nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Wojtek

Re: Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

Post autor: Wojtek »

Pachnie bareją? SMIERDZI W czerniejewie OD PARU DNI Z TEGO NORKOWEGO SRACZA tak że łzy lecą!!!
SKANDAL!!!! Gdzie jesteś BURMISTRZU?!?!???? W Żydowie nie śmierdzi?!?!!
Marek1

Re: Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

Post autor: Marek1 »

Panu Burmistrzowi należy przypomnieć art. 32 Konstytucji Rzeczpospolitej Polski dotyczący równości i zakazu dyskryminacji. Bez względu na posiadany majątek czy sukcesy zawodowe mamy prawo do głosu w sprawach społecznych, gospodarczych i politycznych !
Mieszkanka Gminy

Re: Film promocyjny(?) Pana Gąsiorka

Post autor: Mieszkanka Gminy »

Zgadzam sie z komentarzem ze dla burmistrza liczą sie tylko Ci mieszkancy ktorzy mają pelne portfele ..dzieki niemu lada dzien trafie na bruk z dzieckiem..licze ze w kolejnych wyborachnie nie pojawi sie jego kandydatur...potrafi jedynie robic piekna mine do blasku flesz..Mam nadzieje ze to przeczytasz Panie burmistrzu...dla mnie i dla wiekszosci mieszkańców jestes ,,sw... w krawacie,,
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ