Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

Pracujemy nad ustaleniem przebiegu starej sieci dróg. Moze ktoś nam cos podopowie? Pierwszym etapem jest "uruchomienie" takiej drogi która była drogą dojazdową do Rakowa. Stara Droga naturalnie dzieli sei na dwa odcinki które nazwaliśmy aleją Dębową i aleją Wierzbową. Szczególny sa w innym temacie w forach sołectwa Rakowo. Jezlei uda sie nam opracować siec dróg to moze dobrym pomyśłem byłoby wykorzystać go jako pólnocna częsć szlaku Olenderskiego? Sołectwo Rakowo to 7 wsi (osad) z których połowa ma rodowód olenderski a przeciez dalej sa Wierzyce, Przyborowo (zachowany dom olenderski)... Moze warto byłoby przypomnieć stare nazwy i poustawiać tablice dwujęzyczne? w końcu ta czecs historii wygasłą dopiero w 1945. Czy jednak nie przypominać o pobycie "Niemca" ? Takie głosy tez słyszałem.
Co sadzicie o tym? Moze w innych sołectwach tez jest rodowów Olenderski i na tej bazie stworzyć szlak gminny?
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: Slawek »

http://www.portal-snooker.chiba.pl/?tit ... zerniejewo

Ul. Świerczewskiego = Pałacowa, z numerami też coś jest nie tak.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

dane sci▲agnąłem ze strony woj. konserwatora zabytków:-). nic dodac, nic ujac. A moze napisac do nich i skorygować? by nie trawali w błędzie...
gość

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: gość »

odnośnie
- dom, ul. Świerczewskiego 46, 1 poł. XIX, nr rej.: 973/A z 6.03.1970 (nie istnieje ?)

Nie wiem czy dobrze pamiętam ulica Pałacowa w Czerniejewie nosiła kiedyś nazwę gen Karola Świerczewskiego?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

o ile mi wiadomo to własnie tak
ODPOWIEDZ