aPSZOK!

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Jeśli chcesz załączyć plik, uzupełnij poniższe pola.

MAX_ATTACHMENT_FILESIZE

Rozwiń widok Przegląd tematu: aPSZOK!

Re: aPSZOK!

autor: NT JOP » 16 lip 2019, 11:10

na to wygląda. Poetycko. Mieszkańcy będą selektywni, a jak nie będą, a pewnie uda się udowodnić że nie będą, lub po prostu będzie z tym za duza pierdolensja wiec wszyscy stopniowo będą nieselektywni. No i kasa wrzucona w lulkowo wreszcie będzie miała sens... a i samo lulkowo będzie mogło znowu na łamach Przemian ogłosić sukces finansowy zapewne większy niz w 2018 (2 mln zł). Ale by ktoś mógł sie chwalić trzeba włożyć, a by włożyć trzeba wyciągnąć. Najlepiej z mieszkańca.
Proste?

Re: aPSZOK!

autor: Roman » 11 lip 2019, 10:26

na stronie gminy zamieszczono informację o przetargu na budowe PSZOK, opis jest o tyle dziwny, że nurtuje mnie zdanie: "Mieszkaniec gminy będzie prowadził selekcję wytworzonych przez siebie odpadów celem wydzielenia z nich odpowiednich frakcji. Następnie wydzielone odpady będzie odwoził do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a pozostałe (zmieszane) odpady będą odbierane od mieszkańca przez wyłonione podmioty. "

Zaczy że co? Smieciarki będą zabierać tylko odpady zmieszane a wszystkie śmieci segregowane mieszkańcy będą musieli dostarczać osobiście do nowego PSZOK? to jakaś kolejna forma oszczędności?
z.png

Re: aPSZOK!

autor: Gościnnie » 26 wrz 2018, 20:41

Dziękuję

Re: aPSZOK!

autor: JakubB » 26 wrz 2018, 15:48

http://czerniejewo.pl/asp/Informacje,Go ... ,PSZOK,367

Do tego punktu można bezpłatnie dostarczać własnym transportem następujące rodzaje odpadów:

- papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, odzież, tekstylia, odpady zielone, jeżeli nie jest możliwe zagospodarowanie tych odpadów we własnym zakresie w przydomowych kompostownikach (części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych tj. trawa, liście, gałęzie – drobne pocięte), chemikalia (niewykorzystane farby, lakiery, rozpuszczalniki), zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, zamrażalki, pralki, zmywarki, miksery, elektryczne urządzenia grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne, czajniki elektryczne, odkurzacze, żelazka, tostery, roboty kuchenne, komputery, monitory, drukarki, telefony, telewizory, radia, radiomagnetofony, odtwarzacze wideo i dvd, wiertarki, piły, maszyny do szycia), lampy fluorescencyjne, żarówki, świetlówki, meble i inne odpady wielkogabarytowe pochodzące z gospodarstwa domowego, odpady rozbiórkowe z drobnych remontów oraz zużyte opony pochodzące z pojazdów użytkowanych w gospodarstwie domowym tj. z samochodów osobowych, motocykli, motorowerów, rowerów.

Odpady zbierane w PSZOK przyjmowane są bez ograniczeń.

Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych jest czynny w każdą sobotę od godziny 10.00 do 11.00.

Re: aPSZOK!

autor: Gościnnie » 26 wrz 2018, 14:49

Czy w PSZOK jest możliwość zostawienia w workach (albo luzem) szkła, tworzywa sztuczne i inne śmieci segregowane?
Nie zawsze mogę wystawić worki (wyjazd, choroba) albo tez zapominam :)
Sami wiecie jak minie termin na szkło, niby tego nie dużo a przeszkadza.

Re: aPSZOK!

autor: JakubB » 16 wrz 2018, 8:00

No i źle mi się wydawało. Konsultowałem ze specjalistą przy okazji wizyty w mobilnym PSZOKu: takie odpady należy samodzielnie dostarczać właśnie tam.

Wczoraj kontener wyjechał w 1/3 pusty.

Re: aPSZOK!

autor: JakubB » 14 wrz 2018, 15:36

Niestety z przyczyn rodzinnych nie mogłem być na komisji. Dowiedziałem się dzisiaj, że problem zostanie wzięty pod lupę i jeśli się potwierdzi, to kontener będzie dostępny na terenie komunalki, i będzie dostępny np. co drugi dzień. A więc można. Szkoda, że w takim trybie.

Na marginesie: śmieci niegabarytowe które woziłem do PSZOKu, zostały zabrane spod domu. Niestety nie wszystkie. Karton z resztkami płyt gipsowych o wymiarach około 60x40x15 cm pozostał. Spróbuję się dowiedzieć dlaczego, bo zdaje się, że jako odpad z robót niewymagających pozwolenia na budowę powinien zostać zabrany.

Re: aPSZOK!

autor: NT JOP » 02 wrz 2018, 21:12

dziwi mnie postawa mieszkańców. akceptacja. Z tego co mi opowiadał jeden z uczestników wywózki śmieci z 01-09 to tylko zdobywanie papieru toaletowego za komuny jest porównywalne.

Re: aPSZOK!

autor: JakubB » 02 wrz 2018, 17:26

W mojej ocenie zarząd gminy nie wywiązuje się z obowiązków nałożonych przez ustawę.

USTAWA z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 1996 Nr 132 poz. 622)
Art 3. ust. 2b. Gmina jest obowiązana utworzyć co najmniej jeden stacjonarny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, samodzielnie lub wspólnie z inną gminą lub gminami.
Art 3. ust. 2 pkt 6: 2. Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności:(...)
6) tworzą punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy, (...)

Zawiadomiłem o swoim podejrzeniu przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Wojewodę.

Re: aPSZOK!

autor: Obywatel » 25 sie 2018, 14:13

SKANDAL!!!! DZISIAJ ZNÓW KOLEJKA KŁÓTNIE I POWRÓT DO DOMU ZE ŚMIECIAMI!!!
KTO ZA TO ODPOWIADA DO CIĘŻKIEJ CHOLERY??!?!?!

Na górę