Nowa hala - uwagi

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Jeśli chcesz załączyć plik, uzupełnij poniższe pola.

MAX_ATTACHMENT_FILESIZE

Rozwiń widok Przegląd tematu: Nowa hala - uwagi

Re: Nowa hala - uwagi

autor: NT JOP » 15 kwie 2022, 17:23

ja tez. Gorzej z ocena gdy widzę rachunki za hale. Rozłożone na 7tys osób. nie17.

Re: Nowa hala - uwagi

autor: Agata mieszkanka » 15 kwie 2022, 11:06

A mi tam na hali się podoba. Są zajęcia dla dorosłych oraz dzieci. I to szeroka gama. Wiadomo, że nie zrobimy tutaj czegoś wow w miejscowości, gdzie jest 5 tys mieszkańców. Zawsze komuś coś nie będzie odpowiadać, albo nie będzie zainteresowania.
Ja oceniam halę pozytywnie!!!

Re: Nowa hala - uwagi

autor: wyborca » 28 lis 2019, 20:45

Mam pytanie. Dlaczego skoro jest tak super w pośpiechu ucieka kierownik sali Pani Kasia ? już nie pracuje..........!!!!! Co się dzieje ??... a miało być tak super..........,

Re: Nowa hala - uwagi

autor: 1234 » 21 lis 2019, 7:00

Mieszkanka pisze: 19 lis 2019, 10:18 Pan od Wf każe dziesięciolatką przynosić dezodoranty!


- dziesięciolatkom

Re: Nowa hala - uwagi

autor: Emila » 20 lis 2019, 19:40

Skoro "dzieci pracują" w hali za 10 mln to czego się spodziewamy. Długie pazury, wieczorowy makijaż, komóreczka i zero wiedzy/doświadczenia.
Smród w pomieszczeniach, kurz na podłodze w salce i sali, wysokie temperatury w pomieszczeniach, zero wentylacji, butelki po alkoholu w koszach. Czy ktoś ma nadzór? Na młodych należy stawiać ale w granicach rozsądku.

Re: Nowa hala - uwagi

autor: JakubB » 20 lis 2019, 16:10

Od siebie dodam, że faktycznie podczas siatkówki bywa duszno i są uchylane wtedy okna.
Wczoraj na głównym hallu było 22,8 a w korytarzu za szatniami 18,6 stopnia i... uchylone okna.

Rekuperacja albo inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
polega na tym, że wentylatory wyciągają zużyte ciepłe powietrze i wtłaczają nowe z zewnątrz. Po drodze to wylatujące oddaje ciepło świeżemu - i to jest klucz!
Mniej zapłacimy za pracę tych wentylatorów, niż za ogrzewanie zimnego powietrza wpuszczanego bezpośrednio przez uchylone okna.

Jeśli więc nie włączamy wentylacji żeby oszczędzić na prądzie (nie wiem czy tak jest!) a zamiast tego uchylamy okna gdy jest na dworze zimno, to w sumie i tak wydamy więcej na gaz do ogrzewania niż zaoszczędzimy na prądzie.

Jeśli temperatura na dworze i w środku są wyrównane to w zasadzie można by okna uchylać bo co za różnica. Otóż niekoniecznie. Jeśli budynek jest zaprojektowany dla wentylacji mechanicznej to zwykle nie ma w nim wentylacji grawitacyjnej (czyli "kratki" + komin). Jeśli tak jest to oznacza, że po wyłączeniu wentylacji mechanicznej, nie ma... żadnej innej.
No chyba, że uchylimy okna i drzwi i od łazienek też i będziemy siedzieć w przeciągu nasłuchując co się dzieje w toaletach... Ale chyba nie po to wydaliśmy 10 mln złotych...

Re: Nowa hala - uwagi

autor: JakubB » 20 lis 2019, 15:02

Ponieważ anonimowi użytkownicy podjęli wątek wentylacji na hali w temacie: "prezentacja-działalność-burmistrz 2018"
pozwalam sobie go przenieść tutaj jako nowy temat.

Re: prezentacja-działalność-burmistrz 2018

autor: mieszkanka » 20 lis 2019, 14:44

Potwierdzam, coś jest nie tak na hali. W środę przed jogą w sali odbywają się 2 godziny zajęć karate. Kto nie był na salce fitness ten nie wie, że nie ma tam okien ( jest świetlik w dachu i okno wychodzące na halę widowiskowo- sportową) ale po co okna skoro jest rekuperacja. Po 10 minutach ćwiczeń niezbyt intensywnych mam zawroty głowy. Początkowo sądziłam, że ok słabszy dzień ale po kilku takich akcjach taki argument odpada. Ewidentnie albo rekuperacja jest wadliwa albo nie włączona. Biorę pod uwagę opcję drugą - dlaczego? Ano skoro widzę otwarte tu i ówdzie okna to znak że rekuperacja jest wyłączona a wietrzenie przejęły okna. Ale jak przewietrzyć pomieszczenie gdzie ich nie ma? Efekt jest taki że mamy zawroty głowy w sali bez okien, co pomieszczenie to inna temperatura, zapachy w szatni wyśmienite itp. a o to w tym przecież nie chodzi. Proszę włączyć rekuperację bo od tego ona jest.

Nowa hala - uwagi

autor: Mieszkanka » 19 lis 2019, 10:18

Wczoraj na aerobiku można się było zemdleć. Duchota straszna. Prosiłyśmy o nawiew to nic, a pod koniec jak zaczeło huczeć to prawie po czapke szłam. Po Wuefie smród w szatniach u dzieci ogromny jak na starej sali. A przeciez mialo być super nawiewy itd. Pan od Wf każe dziesięciolatką przynosić dezodoranty! Na siłowni jak przyjdzie parę osób to jest 24 stopnie. To przecież nei jest sauna!
Tam sie cos psuje czy obsługa nie umie ustawić czy co? Czy to z oszczędności?

Na górę