24 maja (niedziela) oddajemy krew

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Jeśli chcesz załączyć plik, uzupełnij poniższe pola.

MAX_ATTACHMENT_FILESIZE

Rozwiń widok Przegląd tematu: 24 maja (niedziela) oddajemy krew

Re: 24 maja (niedziela) oddajemy krew

autor: NT JOP » 20 maja 2015, 15:46

oo to ja chcę usprawiedliwienie... przedstawię proboszczowi

Re: 24 maja (niedziela) oddajemy krew

autor: Grażyna Kulpińska » 18 maja 2015, 9:18

Po oddaniu krwi, dawca przez kilka minut pozostaje na miejscu celem regeneracji sił. Każdy dawca przed opuszczeniem punktu poboru krwi otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. ( 8 tabliczek czekolady). Na prośbę Dawcy wystawiane jest zaświadczenie:
- usprawiedliwiające nieobecność w pracy, uczelni, szkole.
Powyższe regulują: Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi oraz Rozporządzenie MPiPS z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

24 maja (niedziela) oddajemy krew

autor: JakubB » 14 maja 2015, 13:30

24 maja 2015 w godzinach 9-14, obok urzędu stać będzie "Krwiobus" w którym będzie można oddać krew.
Po co?
Ano przydaje się przy operacjach, przy wypadkach... w zasadzie powiedzieć, że się przydaje to nic nie powiedzieć: jest niezbędna i ratuje życie.

Zabierz dowód osobisty. Przed oddaniem krwi wypij trochę więcej wody niż zwykle, dzień przed nie pij alkoholu, nie pal.
W dniu oddania krwi lepiej żebyś nie jechał w daleką trasę, albo nurkował czy wspinał się (chyba, że na wyżyny intelektu)

Oprócz tego, że dorzucisz się do uratowania czyjegoś życia, zbadasz sobie krew - zawsze to jakaś profilaktyka.
Samo oddawanie krwi nie boli więcej niż ugryzienie komara.

A sam mam pytanie do organizatorów: w RCKiK w Poznaniu, po oddaniu krwi, oprócz jednodniowego L4 dostaje się również czekolady. Czy Krwiobus też będzie rozdawał czekolady? Zawsze to jakaś ekstra motywacja. Proszę o sprawdzenie i potwierdzenie, to może warto będzie zanieść wieść o darmowych czekoladach do przedszkolnych dzieci? :)

Na górę