Woda - Graby/Rakowo

ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1090
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Woda - Graby/Rakowo

Post autor: JakubB »

Archiwum wątku ze strony czerniejewo.pl:
Pytanie zadane dnia 2018-05-14 08:29:04, przez Robert Strzyżewski
Szanowny Panie Burmistrzu.
Jesteśmy nowymi mieszkańcami gminy Czerniejewo a konkretnie Grabów. Zauważyliśmy już teraz przed nadejściem lata, że w miejscu gdzie mieszkamy czyli na końcu Grabów pod lasem wieczorami już są problemy z ciśnieniem wody. Po godz. 18 tej jest już duży problem, aby się wykąpać, a chwilami woda nawet nie leci. Boję się pomyśleć co będzie w sezonie letnim kiedy temperatury jeszcze wzrosną. Czy Gmina jest przygotowana na rozwiązanie tego problemu? Jak Pan z pewnością wie miejscowość Graby ze względu na swoją atrakcyjną lokalizację dynamicznie się rozwija i nowych domów a co za tym idzie odbiorców wody w dość dużym tempie przybywa więc problem z wodą będzie narastał.
Z poważaniem
Robert Strzyżewski

Odpowiedź udzielona dnia 2018-05-21 15:23:38
Szanowny Panie Robercie
Odpowiadając na pytanie dotyczące problemu z ciśnieniem wody w rejonie miejscowości Garby, które Pan zamieszkuje uprzejmie informuję, że sprawa niskiego ciśnienia wody została przekazana do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gnieźnie, które jest eksploatatorem sieci wodociągowych na terenie Gminy Czerniejewo.
Szczegółowe informacje w zgłoszonej sprawie zostaną Panu przekazane po otrzymaniu odpowiedzi od PWiK Sp. z o.o w Gnieźnie.
Z wyrazami szacunku Tadeusz Szymanek
Pytanie zadane dnia 2018-08-02 22:26:56, przez Jakub Bieńkowski
Szanowny Panie Burmistrzu,
W nawiązaniu do zapytania Pana Strzyżewskiego z 14 maja 2018 roku dotyczącego niskiego ciśnienia wody w Grabach. Ponieważ ten problem od wielu lat dotyczy również mieszkańców Rakowa, niniejszym proszę o informację uzupełniającą w tej kwestii. Czy odpowiedź z PWiK Sp. z o.o. nadeszła a jeśli tak to jak ona brzmi?
Z poważaniem,
Jakub Bieńkowski

Odpowiedź udzielona dnia 2018-08-16 14:36:47
Szanowny Panie Jakubie,
Odpowiadając na pytanie dotyczące niskiego ciśnienia wody w Grabach oraz Rakowie, uprzejmie informuję, iż w dniu 11 lipca 2018 r. odbyło się spotkanie z p. Romualdem Cimochem Dyrektorem ds. Technicznych PWiK w Gnieźnie w sprawie problemów z ciśnieniem wody na ternie Gminy Czerniejewo, w szczególności w miejscowościach Graby, Rakowo, Lipki oraz osiedli na terenie miasta Czerniejewa. W trakcie spotkania p. Dyrektor przedstawił ewentualne możliwości rozwiązania problemu wskazanego obszaru. Dotyczą one budowy stacji podwyższenia ciśnienia w celu jego poprawy dla miejscowości Graby, Rakowo oraz Lipki, a także konieczność modernizacji sieci wodociągowych (zwiększenie średnic )na terenie miasta Czerniejewa.
Z uwagi na fakt, iż doraźne działania nie przynoszą oczekiwanych efektów, konieczne będzie wykonanie dużych inwestycji. Ewentualna realizacja przewidziana jest na lata 2019-2020 ale uzależniona będzie od wysokości niezbędnych do poniesienia nakładów finansowych
Na w/w spotkaniu ustalono, że wszelkie działania zostaną poprzedzone wykonaniem analizy hydraulicznej sieci na terenie Gminy Czerniejewo. Po jej wykonaniu podjęte zostaną ostateczne decyzje w zakresie modernizacji systemu wodociągowego.
Z poważaniem
Tadeusz Szymanek
Pytanie zadane dnia 2019-04-25 20:47:00, przez Robert Strzyżewski
Szanowny Panie Burmistrzu.
W nawiązaniu do mojego pytania z 15 maja 2018r chciałbym powrócić do tego tematu. Czy są już znane jakieś terminy kiedy zostaną rozpoczęte prace nad usprawnieniem sieci wodociągowej. Czy Pan Burmistrz lub Rada Gminy są władne wydać rozporządzenie o zakazie podlewania pól i ogrodów w czasie zwiększonego poboru wody tj od godz. 18 do 22, kiedy większość mieszkańców chciałaby skorzystać z kąpieli ponieważ wcześnie rano wychodzą do pracy? Dziś jest dopiero 25 kwiecień czyli nawet nie początek sezonu letniego a na Grabach z kranu po godz, 18 tej leci tylko powietrze.Panie Burmistrzu prosimy nam pomóc.
W imieniu mieszkańców osiedla przy lesie
Robert Strzyżewski
Z poważaniem
Robert Strzyżewski

Odpowiedź udzielona dnia 2019-04-26 14:25:19
Szanowny Panie Robercie,
Odpowiadając na pytanie dotyczące usprawnienia sieci wodociągowej w związku z niskim ciśnieniem wody w m. Graby, uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej toczą się prace projektowe związane z analizą hydrauliczną sieci wodociągowej na terenie Gminy Czerniejewo. Termin zakończenia opracowania dokumentacji przewidziano na 31.05.2019 r. Powyższe opracowanie w sposób szczegółowy przedstawi rozwiązanie problemu wskazanego obszaru, m.in. wielkość stacji podwyższenia ciśnienia, którą wstępnie zaplanowano zlokalizować w miejscowości Graby.
Realizacja inwestycji jest planowana w 2019 r., na ten cel zostały zabezpieczone środki finansowe w tegorocznym budżecie.
Jednocześnie uprzejmie informuję,iż w przypadku utrzymywania się sytuacji związanej z niskim ciśnieniem wody zostanie rozważona możliwość wprowadzenia zakazu podlewania ogrodów, pól i innych terenów zielonych w określonych porach.
Z poważaniem
Tadeusz Szymanek
Pytanie zadane dnia 2020-04-13 22:17:36, przez Krzysztof Buk
Szanowny Panie Burmistrzu,
Mamy wiosnę a za chwilę lato. Niewystarczające ciśnienie wody jest problemem i było to zgłaszane nawet tutaj w maju 2018 roku. Była informacja w sierpniu 2018 że usprawnienia nadejdą 2019-20. Potem w kwietniu 2019 że realizacja w 2019. Mamy kwiecień 2020.
Dokumentacja miała być gotowa na koniec maja 2019 - tak Pan pisał. Proszę o aktualizację i konkretną informację gdzie jesteśmy w tej sprawie.

na dzień 2020-04-23 bez odpowiedzi.
Pytanie zadane dnia 2020-04-18 18:06:00, przez Robert Strzyżewski
Szanowny Panie Burmistrzu.
Z uporem maniaka trzeci rok z rzędu zadaję to samo pytanie. Kiedy wreszcie doczekamy się rozwiązania problemu z wodą na Grabach. Po raz kolejny mamy dopiero początek wiosny a już w dobie szalejącej pandemii COVID 19 o godz. 18 tej nawet nie możemy umyć rąk z powodu braku wody, a co dopiero wykonać inne czynności higieniczne. W ubiegłym roku obiecał Pan rozpoczęcie prac związanych z tą sytuacją. Proszę wrócić do własnych słów˝Odpowiedź udzielona dnia 2019-04-26 14:25:19˝, a mieszkańcy Grabów znów są pozbawiani wody. W imieniu mieszkańców osiedla przy lesie
Robert Strzyżewski.

na dzień 2020-04-23 bez odpowiedzi.
JakubB
Administrator
Posty: 1090
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Woda - Graby/Rakowo

Post autor: JakubB »

I tak to od PIĘCIU LAT rozwiązujemy problem.

Pisałem o tym tutaj:
http://rakowo.org.pl/forum/viewtopic.ph ... 499&p=4891
I wcześniej tutaj:
http://rakowo.org.pl/forum/viewtopic.ph ... 273&p=3106
WitekN

Re: Woda - Graby/Rakowo

Post autor: WitekN »

druga kadencja jako burmistrz, wcześniej ile lat jako radny i przewodniczący rady? 8? 12?
PAN T ULICĘ POLNĄ NAPRAWIA 20 LAT.
wiec raczej kopcie studnie panowie!
ODPOWIEDZ