Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: Joanna »

Z różnych przyczyn spotkanie w niedzielę(GRABY) nie dojdzie do skutku .W Czerniejewie wybrano nowy Samorząd Mieszkańców !
Przewodniczącą wybrano panią Raczak Izabelę.Więcej info na stronie www.czerniejewo.com.pl
Mieszkańcu !!! NFM nie jest płaszczyzną, aby sprawy z wokandy tytaj poruszać.Jeśli chcesz drążyć ten temat to wyjaśnienia uzyskasz u radnych poprzedniej kadencji .Mam do Ciebie prośbę o uważne czytanie i wyciąganie wniosków, ponieważ nie napisałam " że Burmistrz jeszcze nic nie zrobił"Miłych snów.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: NT JOP »

tajemniczo sie zrobiło, Joanno. Dodatkowo, wcale nie uwazam, ze sprawy z wokandy które dotyczą gminy, nie dotyczą mieszkanców. Wręcz przeciwnie, wszelkie konsekwencje w ostateczności zbierają mieszkańcy. Tak jak, za wycięte cisy. Gmina zpłaciła, burmistrz słodko na emce. I nie wazny jest obieg funduszy, wazny jest fakt i zrozumienie najprostszej kwestii- gmina to my, nie urzednicy. Urzędnicy sa na chwile, my z reguły na całe zycie.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: NT JOP »

dodatkowo Joanno, take autoratywne stwierdzenie, ze sprawy gminne z wokandy nie sa sprawami publicznymi, i to wypowiedziane tutaj... no przyznam, ze mnie rozbawiło. Troche gorzko ale naprawdę rozbawiło. Joanno, tak szczerze, nie czujesz o co toczy sie gra?

Zapytajmy mieszaknców- chociaz, moim zdaniem, takie zapytanie powinno zawisnąć na www.czerniejewo.pl wystawoione przez urzędnika.

MIszkańcu!! czy chcesz poznać jakie sprawy sądowe toczą sie przeciwko Twojej gmine? Czy jestes zaintersowany kto złożył zawiadomienie, założył sprawę, kto wygrał a w którym z przypadków nie miał racji? Czy chcesz wiedzieć ile to pośrednio kosztowało Ciebie i ile beśposrednio NASZ budżet gminy?

odpowiedz tak lub nie.
w przypadku zainteresowania sprawą poprosimy stosowny departament o wyjasnienie
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: Joanna »

Tomaszu- posiadam tylko znikomą wiedzę o toczących się sprawach z powództwa cywilnego i myślę ,że w tym kontekście wyciągasz zbyt daleko idące wnioski co do mojej wypowiedzi, pisząc o gminnych sprawach z wokandy . Jeśli takowe są to w tym temacie moja wiedza jest żadna .
Twoje zarzuty za bezpodstawne .
mieszkaniec

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: mieszkaniec »

Co obchodzi mieszkańca , czy pan x nie otrzymał od pani y z gminy danej odpowiedzi w sprawie jawnej i tp ,lub że pan.....,to się robi nudne!!!!!!A gdzie realia życia?Pozwólmy nowej władzy działać .Cierpliwość i spokój to mądra dewiza życia. Pozdrawiam !
mieszko nasz kolo

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: mieszko nasz kolo »

Mieszkańcu!!! cały czas czekamy na działania, mądre decyzje - po to zmienialiśmy władze, żeby wreszcie coś zaczęło się dziać,
Tym marazmem samorządowym i lokalnym już tracimy cierpliwość.
mieszkaniec

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: mieszkaniec »

Do '' Mieszko'' przykład: planujesz potomka nie zawsze cel osiągnięty, ale gdy już to rozwiązanie za 9 m-cy.Nie ma nic od tak. Pozdrawiam.!
MIESZKANIEC

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: MIESZKANIEC »

Joanna pisze:Tomaszu- posiadam tylko znikomą wiedzę o toczących się sprawach z powództwa cywilnego i myślę ,że w tym kontekście wyciągasz zbyt daleko idące wnioski co do mojej wypowiedzi, pisząc o gminnych sprawach z wokandy . Jeśli takowe są to w tym temacie moja wiedza jest żadna .
Twoje zarzuty za bezpodstawne .
Do Joanna:
Myślałem, że wypowiedzi na NFM potwierdzone sa wiedzą autorów tych wypowiedzi, a nie tylko domysłami.
Tzn. że te sprawy sądowe to jakieś plotki ?
Jak mi wiadomo, choć nie znam się na prawie, to prócz powództwa cywilnego istnieje jeszcze administracyjne, karne i chyba jakieś inne.
Powództwo cywilne (o tym mowa w Twojej wypowiedzi) to chyba coś w rodzaju sporu pomiędzy osobą prywatną, a jakąś instytucją i nie ma większego związku z interesem społecznym.
Nawiasem mówiąc, jeśli jakiś obywatel został pokrzywdzony przez np. Gminę to jego sprawa co z tym zrobi. Nie ma przecież znaczenia, czy my tego chcemy czy nie, a on pewnie może skorzystać ze swojego prawa. Pozdrawiam Joannę.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: NT JOP »

skoro gminę, urząd gminy, tworzą ludzie wybrani przez nas, podejmują decyzje i działania z naszego upowaznienia (wybory) to logiczną całościa jest fakt, ze wszystkie sprawy toczące sie w gmnie, i przeciw niej są toczone przeciwko (de facto) nam lecz za nas występują (lecz nie mają odpowiedzialności finansowej!!!) nasi przedstawiciele. A pikanterii dodaje sprawie fakt, ze jezeli mieszkaniec wystepuje przeciwko gmnie (nam) to sprawa jest o tyle przykra, ze skarzymy sami siebie. W związku z tym pytanie czy przypadkiem nasi przedstawiciele nie przekroczyli swoich uprawnień (nie w prawnej a w moralnej ocenie mieszkanców) w taki sposób by skrzywdzić (?) jednego z nas. I to jest kwestia publiczna a nie sam fakt "wokandy", postrzeganej jako ciekawa ploteczka. Oczywiscie sąd rozstrzyga o winie, i nie naszą rolą jest go wyręczać, i nie naszą rolą jest oskarżać, lecz naszą rolą jest wiedzieć, znać jądro sprawy, bo takie procesy sądowe to znak, ze nie dzieje sie dobrze na płaszczyźnie my-my (urzędnicy - nie-urzędnicy, urząd- mieszkaniec).
ODPOWIEDZ