Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: JakubB »

Dostałem list z Zakładu Komunalnego w Pobiedziskach. W środku naklejki z kodami paskowymi i napisami "INNE" i "SZKŁO". Piękny harmonogram i hasło do portalu internetowego. Są też trzy strony z instrukcją obsługi owego portalu. Brakuje w zasadzie jednej mało ważnej informacji: gdzie jest ten portal?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: NT JOP »

nie smialem pytac.
a naklejki pewnie trzeba naklejac. mówią, obeznani w temacie, ze na kazdego wrzucanego smiecia.
Mario

Re: Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: Mario »

Również dostałem list. Na próżno szukałem w środku listu informacji co zrobić z naklejkami :)
Harmonogram na rok 2016 przysłany pod koniec października to bardzo dobre rozwiązanie.
Pewnie ma to głębszy sens którego zwykły śmiertelnik nie jest w stanie sam rozgryźć.

sumując
Miło dostać list i naklejki do zabawy dla dzieci
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: JakubB »

Rozpytałem: należy wejść na http://czerniejewo.pl, następnie kliknąć zakładkę "Gospodarka odpadami" i "Harmonogram wywozu". Tam podobno można się zalogować. Niestety akurat dziś, przy najmniej od godz 15 jest jakaś awaria i widać tylko napis: "Treść tej strony jest aktualnie edytowana i nie jest opublikowana."
Odnośnie naklejek to zakładam, że należy oklejać tylko te "sortowane". A może nie? Może te pozostałe... inne, też? Fakt, że przydała by się jakaś jasna instrukcja.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: NT JOP »

Tak czekam, i czekam co z tego wyniknie
Zostałem juz raz okrzykniety frustratem z internetu wiec grzecznie czekam na to by ktoś mi wyjasnił ten bełkot, bo ja z moja - jak zauwazono- niską inteligencją nie ogarniam owych zamierzeń podmiotu lirycznego tych listów
nie wiem czy mam sie domyslać czy tworzyc indywidualne systemy rozwiązań wg.: własnych interpretacji?

dostałem, jakoś latem, tez taki list ( w zasadzie odnalazłem go a dlaczego zachowałem to na samym końcu) i jest tam: " logowanie to zakładka ... itd i dalej nalezy postepowąć zgodnie z instrukcją załączoną w korenspondencji".... jakiej, tego juz nie wyjasniono, chyba że te ryzy papieru zmarnowane na wydruk treści "logowanie na konto" nazywaja TĄ korenspondencją? Zresztą czy ktoś to z urzędników sprawdzał? (nie tylko pismo, ale podane "wyjaśnienie" i skutecznosc tego wyjaśnienia?)?. Mnie sie juz znudziło domyślać. Domyslałć sie, ze informacje o logowaniu sa przesyłane na raty w odstepach kilkutygodniowych i są zaszyfrowane.

Ok. błędy ludzka rzecz. Trochę empatii Tomaszu. Wchodze na www. czerniejewo.pl. jestem...jestem... jestem... o tak , widze/domyślam sie ze gospodarka odpadami to pewnie ten znaczek recyklingu po prawej. No jak na mnie, to niezły wynik: ok 10-15 s. zanim powiązałem te fakty. Wchodzę.... i dowiaduje się że:
"znajdujesz sie w:
Gminie Czerniejewo i ze mieszkanców jest tylu a tylu itd itp"... ale o śmieciach (tych z kosza, nie tych z przenośni) nic. Chyba, ze dane o ludnosci to własnie sprawy recyklingu. Moze Unia dopłaca do tego? może jakas nisza na rynku?
Generalnie, pomijając ten jakże jasny dla urzędników zwiazek ludnosci i danych teleadresowych gminy Czerniejewo z gospodarka odpadami to raczej powinno być: znajdujesz sie w : czarnej d... (ups przepraszam, toż to nieporawnie politycznie, a moze juz poprawne?)

ale jest pozytyw. Ostatnio dzwoniłem do UMIG w sprawie ilosci mieszkanców sołectwa Rakowo. Z "działem d/s ludnosci" sie nie połaczyłem ale po wielu zabiegach, (mimo wszystko komus sie chciało i za to dziękuje) uzykałem nieformalną odpowiedz, ze chyba 192. Tu widzę, ze zameldownych jest 62. Spora róznica.
No ale moze tylko ci zameldowani podlegają gospodarce odpadami? Trudno orzec

O przepraszam, inaczej. To, ze nie ma przecinków to nie znaczy, że trzeba być baranem. Odkryłem że są myślniki i po sumowaniu w sołectwie mamy... 195 osób zameldowanych (juz myslełm ze w samym Rakowie jest 355, ale nie, nic sie znacząco jednak nie zmieniło). Wnikliwość Panowie, w czytaniu naszej gminnej strony, czyni cuda. I konkluzja: pula odpadów w gospodarce odpadami jest spora. Na szczeście sporo miejscowosci trafiło do tego szanowanego i poszukiwanego działu wiec skoro jest wiekszość, wiec czyni to regułę, i koniec dyskusji moimi mili zameldowani odpadowcy

i teraz najlepsze:
okazuje sie ze podmiotem lirycznym jest sam ON- Tadeusz Szymanek który podpisał sie pod tym listem, (i dlatego nie wylądował w koszu, ten list oczywiście) bo jako frustrat czułem, że bedzie ciag dalszy tejże opowieści.
Panie Tadeuszu gratuluje (Panu i pracownikom którzy to Panu podtykają do akceptacji) spójnosci, zwartosci, przejrzystosci, spostrzegawczosci, zaawansowania i zainteresowania, a nade wszystko pomysłowości itd itp
dawno sie tak nie ubawiłem
pozdrawiam Tomasz Jop

PS. Jakub przypuszczam, ze system indentyfikacji odpadów (?) nie ty robiłeś? bo przeciez nie działa. Jesli nie Ty (z Twoja tendencja robienia za free, zwłaszcza dla UMIG, to przeciez nie możliwe) to kto? I jaki zwiazek (finansowy, koniecznościowy..) ma prywatne przedsiębiorstwo z Pobiedzisk z tym fenomenalnym systemem, zapewne słono opłaconym przez UMIG czyli przez nas? moze wiesz?
tyle a"propos dobrego ubawienia się.
pozdrawiam
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: JakubB »

1. O ile dobrze pamiętam to pismo z brakującym info o adresie portalu wyszło z ZK Pobiedziska a nie z UMiG Czerniejewo. Inna sprawa, że w chwili gdy pismo wychodziło prace nad umieszczeniem tego na stronach www Czerniejewa jeszcze trwały, albo czekały na realizację. I jeszcze inna sprawa, że w sumie ZK Pobiedziska nie jest dla nas tzw. stroną - tak było za normalnych czasów gdy śmieci wywoziła prywatna firma która była dla mnie stroną w umowie.

Na marginesie: miało to wiele zalet a o jednej z nich przekonałem się niedawno. Gdy za czasów Urbisu pracownicy zostawili kilka śmieci na drodze po raz wtóry, to zmieniłem (bo mogłem!) operatora na Iglespol - przy okazji taniej. Tam zdarzyła się taka rzecz raz i potem, tj. po telefonie do firmy, już nigdy. Właściciel firmy konkretny facet, do pogadania, wie co robi - gdybym mógł to nadal miałbym z nim umowę. Teraz absolutnie wszystko pakuję do worków oszczędzając czas na sprzątanie po wywózce, zamiast dzwonić, pisać, tracić nerwy bez sensu.
Choć mam tzw. kojec na śmieci, który mam po to, żeby nie musieć zasuwać o 7 rano wystawiać pojemników (bo jeśli wystawię wieczorem to do rana wiatr może śmieci z rozerwanych przez zwierzynę worków zawiać do samego Czerniejewa - jak wiadomo dominują u nas wiatry zachodnie: zachodni wiatr spienione goni fale...śmieci :) ), usłyszałem, że mam jednak wystawiać PRZED DRZWI KOJCA bo tak to panowie mogą mnie pominąć. Abstrahując od tego, że górę worków w kojcu widać ze 50m, znaleźliśmy porozumienie po tym gdy uspokoiłem panów, że nie ma żadnego problemu i żeby się absolutnie nie przejmowali jeśli mnie pominą, bo wtedy po prostu zawiozę te wszystkie worki pod drzwi UMiG Czerniejewo i niech oni się martwią bo przecież ja... nie jestem stroną.

2. Sprawę błędnego przekierowania z paska po prawej na czerniejewo.pl zgłosiłem do UMiG 27 października. Dopiero pojutrze mija miesiąc więc nie bądź Tomasz w gorącej wodzie kąpany dobrze?

3. Liczba ludności. Info na czerniejewo.pl jest kopią z BIP Czerniejewa a tam jest napisane, że to dane z końca 2015 roku więc aktualne.

4. Oczywiście, że ja nie robiłem systemu. Ile razy można włazić oknem z workiem chęci i czasu, i wylatywać przez drzwi?
Faktycznie ciekaw mnie ta procedura, bo z wycieczki po sortowni w Lulkowie najbardziej zapamiętałem tzw. szarpak. Pierwsza maszyna na linii, do której wielka ładowarka wrzuca nasz śmieciowy urobek tonami, ma za zadanie... rozszarpać worki. Osobna sprawa, że parę dni temu oglądałem te naklejki naklejone zaraz na początku, a trochę padało od tego czasu. No nie wyglądało to dobrze. Może jakoś od wewnątrz je naklejać? Tak czy inaczej wiedząc o problemach z sortowaniem popieram akcję naklejkową w roli straszaka i ryzyka wpadki przy indywidualnym sprawdzeniu. Nadal nie rozumiem, dlaczego nie sortujemy śmieci od A do Z płacąc za to 2 zł zamiast zdaje się grubo ponad 100, ale czas pokazał, że nie muszę a nawet nie powinienem.

Wracając: system oczywiście jest gotową usługą firmy zewnętrznej, i firmy dodajmy niemieckiej, c-trace GmbH. Estetyka rzecz gustu. Jest faktycznie dość... surowo: dominują dwa kolory czarny i biały, na pewno czytelnie. Po zalogowaniu się widać harmonogram wywozu podzielony na 4 grupy: "ZMIESZANE.", "Zmieszane", "Szkło", "Inne". Pierwsze dwa mają identyczne daty, różnią się tylko kolorem. Z szacunku do niemieckiej precyzji nie podejrzewam nawet, że to niedoróbka, tylko moje niezrozumienie przedmiotu. Można sobie harmonogram ładnie wydrukować (to jest ten sam wydruk kalendarza który przyszedł listem).

Ciekawszą rzeczą są potwierdzenia odbiorów: 6 września oddałem 72 kg śmieci zmieszanych. Jestem zaiste bardzo proekologiczny bo wg. zestawienia to jedyne 72 kg które zdałem do dnia dzisiejszego. Więc albo coś się zepsuło w systemie, w co wątpię, albo norki mi śmieci wyżerają. Jeśli chodzi o tabelę odpadów selektywnych to różni się od poprzedniej kolorem i tym, że jest kompletnie pusta. Nie wiem jak to się ma do góry worków które produkujemy... może naklejki jakoś krzywo naklejam? Może sortuję źle? Zakładam, że system działa. Jest w końcu porządny, solidny, niemiecki.

Ostatnia funkcjonalność to możliwość zgłoszenia reklamacji dotyczącej odbioru odpadów. Niestety nie ma możliwości np. wgrania zdjęcia ale pewnie wydziwiam. Zdjęcia przecież przesyła się pocztą tradycyjną po wcześniejszym wywołaniu i utrwaleniu w utrwalaczu. Podobno niemiecka firma c-trace, idąc na przeciw klientowi, udostępnia ciemnię na terenie zakładu, ale trzeba przynieść własne kuwety do odczynników bo ktoś ukradł.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: NT JOP »

1. czyli związek kapitałowy UMIG (nasz) z Z-akładem K-omunalnym z Pobiedzisk jest wysoce niejasn2e, nieznany i nieodgadniony.. Ale przecież mamy demokracje pośrednią wiec wiec pewnie nie powinno nas to interesować
2. Czy gdzieś można znaleźć różnice, interpretacje na: inne" oraz "zmieszane", tak bym się mnie czuł zmieszany gdy powiedzą mi ze nie to mieszam? np taki papier mieszać czy innować?
Wybaczcie jest... burmistrz mi wyjaśnił. Papier należy innować

3. jak wspomniałem od burmistrza dostałem list i jest tam napisane ze na worki koloru zielonego należy naklejać "SZKŁO" ?(nie piszą co tam wrzucać, no i jak nabyć te worki, ale nie czepiajmy się), na białe worki naklejka "INNE" (śmieci to: papier, metal, Tw.szt, opakowania wielomateriałowe), na "ZMIESZANE" najprawdopodobniej nie ma przeznaczonych worków (nic o tym burmistrz nie wspomina) i chyba słusznie bo w zasadzie INNE ogarniają wszytko. A co ci się zmiesza to wywieź do lasu i nie zawracaj tyłka.

Tak na marginesie i do pkt 3: muszę iść do okulisty bo do mnie przywożą worki w kolorze blado- żółto- jasnym... no na pewno nie określiłbym tego mianem zielony. Żaden z nich. Ale to pewnie moja wina, ba; wina i wada, dokładnie wzroku.

4. Syfiarstwo.
wielokrotnie dzwoniłem ostatnio nawet dość agresywnie z prośbą o "
a) odstawianie kubłów na miejsce a nie pozostawianie ich na środku drogi,
b) pozostawianie kubłów w pełni opróżnionych - to ze pękają worki to raczej nie moja zasługa, i nie ja je dostarczam.
c) pozostawienie kubłów zamkniętych chociaż wtedy jak pada (będzie łatwiej je opróżniać, nie będą się luźne śmieci odklejać, taki użyłem argument, trochę pod nich).
póki co (7 miesięcy) wywalczyłem pkt "a"
Załączniki
burmistrz.pdf
(639.14 KiB) Pobrany 423 razy
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Naklejki na worki na śmieci - portal internetowy

Post autor: NT JOP »

zgodnie z:
http://www.czerniejewo.pl/asp/Gospodark ... PSZOK,1183
pojechałem z klamotami.
i zostawiłem pod bramą.
przypuszczam ze tylko brama jest nie czynna, bo wg info na strone www, PSZOK czynny, wiec tak to zinterpretowałem, ze miejsce gromadzenia jest w najbliższym możliwym miejscu.
ODPOWIEDZ