Czerniejewska Grobla

ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Czerniejewska Grobla

Post autor: JakubB »

Taki oto plan:
grobla.jpg
Poprosiłem urząd o nieco więcej szczegółów w tej sprawie. Dam znać gdy przyjdzie odpowiedź.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Czerniejewska Grobla

Post autor: JakubB »

Pytanie 1:
Bardzo proszę o informację ile kosztowało przygotowanie projektu zagospodarowania terenu zieleni tzw. grobli w Czerniejewie.
Będę wdzięczny za wskazanie odpowiedniej pozycji z rejestrze umów, i ewentualnie odpowiedniej uchwały jeśli taka istnieje.

Odp:
Nie było konieczności wywoływania uchwały w przedmiotowej sprawie. Koszt przygotowania projektu wyniósł 4000,00 zł. brutto. Na wykonanie niniejszego projektu było sporządzone zlecenie.

Pytanie 2:
Jaki jest planowany koszt tego przedsięwzięcia? Jeśli powstał kosztorys to będę wdzięczny za jego przesłanie.

Odp:
Udostępnienie kosztorysu będzie możliwe po złożeniu wniosku o udostępnienie informacji publicznej.

Pytanie 3:
Jak powstały założenia projektowe? tj. czyim pomysłem było żeby akurat w danym miejscu była zjeżdżalnia a w innym karuzela?

Odp:
Pomysłodawcą tego zamierzenia jest organ wykonawczy, a koncepcję zagospodarowania grobli wykonało biuro projektowe.

Pytanie 4:
Czy pomysł był przedstawiony Radnym a jeśli tak, to czy był głosowany, a jeśli tak to kiedy?
Pytanie 5:
Czy pomysł, przed wykonaniem projektu był konsultowany z mieszkańcami Czerniejewa? Jeśli tak to kiedy i w jaki sposób?

Odp:
Formą konsultacji z Mieszkańcami gminy Czerniejewo, w tym również i z Radnymi jest umieszczenie tablicy informacyjnej, która przedstawia koncepcję zagospodarowania grobli.
bezradny

Re: Czerniejewska Grobla

Post autor: bezradny »

nowy standard komunikacji z mieszkańcami I RADNYMI: tablice informacyjne
Brawo!
Radnym to wstyd chyba trochę ze sie ich traktuje tablicą. Dyspozycyjnosć ponad honor Panie i Panowie?
XXXX

Re: Czerniejewska Grobla

Post autor: XXXX »

Znowu czepialstwo i nic więcej. Narzekasz jak nic nie robią i narzekasz jak robią.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Czerniejewska Grobla

Post autor: JakubB »

Droga/i XXXX,
Czy ja gdzieś napisałem albo chociaż zasugerowałem, że mi się ten projekt czy w ogóle ta koncepcja nie podobają? Nie!
Wręcz przeciwnie: podoba mi się, że teren zostanie zagospodarowany, uważam, że to dobry pomysł. Chciałbym tylko wiedzieć ile będzie kosztował i czy powstawał przy udziale mieszkańców. Wolno mi chyba zapytać tak? Wolno mi chyba wiedzieć ile MOICH pieniędzy zostanie wydanych i na co tak? Czy nie wolno?

Dowiedziałem się, że projekt nie był konsultowany nad czym ubolewam bo gdyby to ode mnie zależało to starałbym się na wszelkie możliwe sposoby zainteresować mieszkańców każdą taką sprawą. Bo każdy z nas może coś do takiego projektu wnieść, bo może był w weekend gdzieś i widział coś co można by przenieść na nasz teren i dzięki temu powstanie coś ciekawszego niż np. sztampowy projekt dwóch znudzonych projektantów. Jeszcze raz: nie twierdzę wcale, że to zły projekt - podaję tylko przykładowo.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Czerniejewska Grobla

Post autor: NT JOP »

mnie interesuje co z takie projektu można wynieś.. wiem, wiem znowu nie w temacie.
rambo

Re: Czerniejewska Grobla

Post autor: rambo »

Jak da rade bedzie mozna wyniesc lawki ja nie beda za bardzo wmurowane:D
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Czerniejewska Grobla

Post autor: NT JOP »

ale prawda jest taka ze mur rośnie. Socjeta, elita, magnateria, śmietanka, oraz bohema w jednym i w jednym budynku
ODPOWIEDZ