Strefa Aktywizacji Gospodarczej

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: JakubB »

A czy działki SAG są w jakiś biurach nieruchomości o odpowiednim profilu działalności (grunty dla firm deweloperów itd)?

Są takie firmy jak np. Jakon z Tarnowa Podgórnego. Kupują ziemię, budują częściowo "w ciemno", potem szukają klientów, sprzedają gotowy obiekt, jadą budować dalej. Czy takie jakony, budimexy, a może nawet atanery, i jak sądzę kilku im w Wielkopolsce podobnych wiedzą o SAG?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

ciekawe kogo pytasz
przeciez forum jest be..
z plebsem na tematy strategiczne sie nie rozmawia
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: Luki »

A czyj to był pomysł z tą budową Strefy Aktywizacji Gospodarczej? Po co ona została zbudowana? Czy ta inwestycja była poprzedzona analizą finansową?
Stoi to, zapewne kosztowało. A inwestorzy gdzie?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: HotSpot - internet dla mieszkańców. Drugi miesiąc... niedziałania.

Post autor: NT JOP »

z ta strefą to tak naprawdę kukułcze jajko ekipy podrzucone przez ekipy od urzędu marszałkowskiego poprzez powiat i fachowców p. Grychowskiej. Faktem jest, ze próby sprzedażny tego sa.. chyba tajne, bo przecież ze g.. warte nie można nazwać skoro nie wiadomo co się dzieje.
zresztą spraw jest tyle, ze na wyjaśnienie życia by nie starczyło.
Uważam, ze skupić się trzeba na czymś, na wybranej kwestii, i konsekwentnie, jako udziałowiec ok 1/8800 części wartości gminy wymagać.
jeżeli to olejemy to będzie powtórka za 4 lata, nowa ekipa rozłoży ręce z tekstem" to nie za naszej kadencji" a poprzednicy będą mogli sie uśmiać bo w zasadzie za gnioty decyzyjne już nie odpowiadają.
masz demokracje pośrednia.
Burmistrz na pewno chętnie wyjaśni co przez to rozumie.
wyborca

Re: HotSpot - internet dla mieszkańców. Drugi miesiąc... niedziałania.

Post autor: wyborca »

jacy kierownicy od sprzedaży... taka sprzedaż!!!!! jacy od infrastruktury.... takie dziury!!!! ale w oczach nowej władzy jeszcze wyżej doceniani........ p.s. jakie powody....?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: HotSpot - internet dla mieszkańców. Drugi miesiąc... niedziałania.

Post autor: NT JOP »

Niestety wolałbym pisać jaki to mamy wspaniały hot spot, jaka wyjątkowa strona internetowa, ze za śmieci nam obniżają cenę bo przecież usprawniono zbiórkę, ze nie ma strat na wodzie, a spółka wodna bierze kasę za wyczyszczane rowy i nie dorabia na ograbianiu przyrody z olch. upss przepraszam przecież 100% jest chorych według fachowców z piłami...
nie chce mi sie wyliczać spraw które miały być zmienione, które miały być wygrzebane spod dywanu i naprawione.
niestety samych superlatyw pisać nie mogę, bo to byłoby kłamstwo.
a skoro milczeć głupio to po 100 dniach od rewolucji przestaje milczeć i jako mieszkaniec zadbam jak umiem o SWOJA gminę= swoje pieniądze.
Do do burmistrza bo jak wierze nasze forum o zasięgu krajowym jest mocno opiniotwórcze wiec słusznie przejmuje się wypowiadanymi tutaj słowami.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: Slawek »

Wrócę do SAG. To nie jest kukułcze jajo. Nie można tego nazwać spadkiem po poprzedniej ekipie, bo wśród obecnych są ci, którzy podejmowali decyzje za czasów Grychowskiej, Kulpińskiego i Kulczyńskiego. SAG jest szansą i właśnie w ten sposób należy ją postrzegać. Jest to wspólna sprawa wszystkich mieszkańców Gminy. W naszym interesie leży jej korzystna sprzedaż. Wiem - sam nie kupię, nie ta półka. Nie mam też znajomych, którzy kupią dla stworzenia nowych miejsc pracy. Ale co mi szkodzi mówić, że SAG jest i warto się mu przyjrzeć? Nic, więc to robię. Już to kiedyś pisałem - jeśli ktoś ma pomysł na reklamę to niech idzie do Burmistrza. Ten wysłucha i podejmie decyzję. Gdzieś na forum widziałem wpis o sali widowiskowo-sportowej. Piękna sprawa. Tylko, że obiecywana była już 20 lat temu. Wierzę, że sprzedaż SAG wzniesie nam tę salę. Mamy szansę wskoczyć w XXI wiek. Nie tylko na polu sali, ale i innych - kanalizacji, gazyfikacji, internetu, ośrodka kultury..... i wielu wielu innych. Szansa jest między innymi w SAG. Pomóżmy ile możemy.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

jedno nie wyklucza drugiego.
jezeli jest coś czarne to nie nie bede bredził ze jest białe.
Sag jest od samego poczatku albo pomyslany pod kogos albo kompletnie miepomyslany. Bo w tej postaci to ojcowie załozyciele po pijoku chyba to wykoncepcili.
I wiesz do czego pije i wiesz o czym mówię.
I trudno, będe mówił wprost- poprzednia kadencja z obecnym burmistrzem i poniektórymi członkami rady, w tym i Ty, powinna wyjśc na rynek i powiedzieć co podmiot liryczny miał na mysli tworząć tego gniota jakim jest SAG

Sławek- jak sala?! przecinałes wstęge koło Grychowskiej, ze tak to bronisz? Jak na razie to w odsetkach wydalismy cegły na mur tej sali.
jezeli ja inwestuje pieniądze to najpierw sprawdzam- wkładając- ile wyciagne, i do tego sprawdzam procent powodzenia interesu czyli do kogo go kieruje. Powiedz mi prosze do kogo jest skierowany SAG (z ta lokalizacja i infrastruktura) i Ile pod odliczeniu wszytkich kosztów wstegowo-realizacyjno-kretydowych zarobi gmina.

BO JA K>>>WA tego nie wiem... a chciałbym. Pomimo licznych próśb nikt nawet nie pochylił sie nad tym. Chciałbym przeczytać analize ekonomiczną np.: przeczytac w raporcie o stanie gminy. To dane tajne? potencjalny inwestor sie dowie? i co z tego?

100 dni, obserwowałem, patrzyłem na działania. Nie powiem, wiele jest dobrego, nawet bardzo duzo. Ale w kluczowych kwestiach jest do dupy.
Nawet zaproponowałem gmine pomoc w sprzedazy SAG. I odkryłem jeden przerażajacy fakt.. nie znajdziemy inwestora... BO NIGDZIE NIE ZNALAŁEM INFO O SAG... nigdzie prócz szmaty przed biedrą. To jest promocja? to jest chęć sprzedaży? po to idzie kasa na promocja? A wiesz ile wydali? Ktoś włada angielskim, niemieckim, innym by porozmawiać z zainteresowanym? czy gmina była choc na jednych targach inwestycyjnch?
I co na to, jaka pomoc ze strony wspólcieszących sie - powiat, marszałkostwo i wszyscy ściskajacy dłonie koronujac ten sukces?

chcesz sie cieszyc to sie ciesz
BUREK

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: BUREK »

Tutaj znajdziecie, kto ponoć ma wielke zasługi w SAG Czerniejewo, bez kogo to badziewie pod linią wysokiego napięcia i przy śmietniku nigdy by nie powstało.
Inną rzeczą jest , że ten Pan doprowadził zdaniem ekspertów do upadku GARG, którą Rada Miasta Gniezna likwiduje (RM Czerniejewo jest ponoć podobnego zdania).

http://www.informacjelokalne.pl/polityk ... C4%85-garg

Kto to kupi, jeśli Września i Nekla ma tereny inwestycyjne bez chętnych inwestorów , zlokalizowane tuż przy drodze 92 i A2.

Cena 82,41 zł/m2 brutto musiałaby spaść do 10 zł brutto, ale wtedy gmina nawet nie osiągnie zwrotu swoich kosztów ,
które musiała ponieść w kwocie 1 910 520,69 zł.
To by było jakieś 1 mln straty.

SAG to 91 712 m2 do sprzedania.
Koszt stworzenia SAG - 1 m2 to 46,78 zł (4 290 880,63 : 91 712 m2 )
Koszt Gminy to:
1 910 520,69 zł (kwota zainwestowana) : 91 712 m 2 = 20,83 zł netto (gminny koszt m2 SAG - reszta to kasa z Uni Europejskiej)
Drugi przetarg już 3 sierpnia - cena jednak bez zmian - o co tu chodzi ?
Czym zachęcić potencjalnego inwestora , który na pierwszym przetargu o identycznych warunkach nie zechciał sie pojawić ?

Mamy Radnych , którzy nie słuchają społeczeństwa, nie są zainteresowani, aby społeczeństwo wiedziało kto z nich jak głosował w konkretnej sprawie. Ważniejsze jest, aby przegłosować dopłaty do wody i ścieków, których już nikt inny nie stosuje.

Uzasadnienie jednego z radnych, iż jest za dopłatami, ponbieważ sam płaci kilkaset złotych za wodę - woła o pomstę do nieba.
Uznanie sie należy tym Radnym a w szczególności jednemu Radnemu przedsiębiorcy , który miał odwagę się odezwać i sam głosował przewciw, przypuszczalenie w proteści przeciw wspieraniu tej bogatszej grupy społecznej.
Juz ktoś to tu wyliczał, przedsiębiorca zuzywa więcej wody i otrzymyje większa kwotę dopłaty.

Może na terenie SAG urządzić miejsce wypoczynku podobnie jak to się ma miejsce na GROBLI pełnej przyjemności, albo amfiteatr.

Państwo Radni - znajdźcie rozwiązanie zagospodarowania SAG !!!!!
Niektórzy z Was byli twórcami tej strefy.

Bycie Radnym nie jest obowiązkowe - to dobrowolny wybór.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strefa Aktywizacji Gospodarczej

Post autor: NT JOP »

akurat w temacie GARG zgadzam sie w zupełnosci. Twór dziwny, niedynamiczny i obawiam sie, ze słabo poinformowany/zorientowany. Akurat miałem okazję rozmawiać kilka razy z b. prezesem na tematy inwestycyjne. Jedną z rozmwów zakonczył taki dialog (akurat byłem przy nim obecny:: I to cos co szumnie nazywane jest Agencją ds gospodarczych finasuje sie z budzetu powiatu? to wyrzucone pieniądze. Za sag bym nie obwiniał bo nie tylko on do swojego CV ten sukces wpisałi niie on był decydentem

dlaczego pisze to o oczerniam badz co badz obcego mi człowieka który o swoja miche akurat potrafił zadbać?
ano dlatego ze to pieniadze publiczne, vczyli tez moje. I nie pozwole na szafowanie moimi pieniedzmy

wrazenie mam ze panowie od ul. wiejskiej az do szkolnej w Cz. zapominaja ze to nie Ordynacja, na pewno nie dziedziczna, tylko umowa o prace na czas mocno określony

I jezeli, pomimo najpierw sugestii, pózniej nacisków nadal odmiawia sie uporzadkowania istotnych spraw, nieujawnianie spraw publicznych to albo ktoś nie wie co to PR albo pomylił epoki i mysli, ze jest z nadania hetmana lub w wyniku prawa dziedziczenia.

I naprawde mój niesmak budzi fakt oburzania sie niektórych członków rady i urzędu na wpisy dokonywane tutaj. Nie tylko czytajcie ale wyciagajcie wnioski bo to MY WAS WYBRALISMY.
Zostało wam połowa z 3,5 r na skumanie tego.


Obnizanie Ceny SAG nic nie da, jezeli nikt o tej mozliwosci nie wie, lub wiedza tylko ludzie (np.: ja) który nic do tego nie wnoszą to pytam: iler kasy wyrzucono na informacje, kase za pomocą której efektów nie widać
ODPOWIEDZ