List do władz

BEZPOŚREDNIA

Re: List do władz

Post autor: BEZPOŚREDNIA »

Zgadzam się z wypowiedzią ,,kukułki,, oraz stokrotka2. Wyraźnie napisane jest już u samej góry że chodzi o Panią Darię! Skoro chodzi tu tylko o Panią Ewelinę to dlaczego czepiacie się Pani Darii???? Skoro macie z tym problem to wyjaśniajcie to z Panią Dyrektor a Panią Darię zostawcie w spokoju,gdyż Ona nie ma wpływu na działania oraz decyzję np.Pani Dyrektor.
Gość

Re: List do władz

Post autor: Gość »

Drodzy rodzice wydaje mi się że emocje wzięły górę. Petycja która została napisana przez rodziców 6-latków pokazuje ,że na każdym etapie naszego życia napotykają nas problemy z którymi musimy sobie radzić i właśnie jest tak teraz. Problem jednak jest poważny bo chodzi o nasze dzieci które uczęszczają do przedszkola.Tak jak maluszki chodzą do przedszkola bo jest Pani Daria tak kiedyś nasze dzieci chodziły bo była Pani Ewelina .Dlatego postanowiliśmy jej pomóc.Znam Panią Darie dobrze i cieszy mnie to, że robi to co lubi i jest oddana dzieciom.Więc zanim podpisałam tę petycje dobrze ją przeczytałam i zrozumiałam iż Pani Daria jest na stażu i po tym okresie będzie zatrudniona bez dyskusji.Czyli jest bezpieczna na jakiś czas jak długo nie wiem.Będzie mogła zajmować się maluchami,jednak wasze dzieci będą przechodzić kolejne etapy 4-latki,5-latki i 6-latki i wtedy Pani Dari przy nich nie będzie .I co dalej wielka niewiadoma. Ale może czkać na wasze dzieci pani Ewelina , która jest tak samo miła i oddana swej pracy ,pani Daria .Więc czy zamiast nawzajem pod wpływem emocji sie słownie przepychać może stańmy po tej samej stronie .Czy pani Ewelina musi odejść bo nie mieszka w naszej gminie? Mam nadzieję że jeśli mój szef kiedyś będzie chciał mnie zwolnić to nie użyje takiego banalnego argumentu. A jesli pani Daria postanowi założyć rodzinę i zamieszka np w Gnieznie i będzie chciała pracować w naszym przedszkolu pozwolicie aby spotkało ja to co panią Ewelinę ? Czy to znaczy że Pani Kasia ,która jest świetną nauczycielką jest również zagrożona? Rodzice to przedszkole jest dla naszych dzieci , a nie dzieci dla przedszkola ! Myślę że warto spotkać się i pomoc Pani Ewelinie i tym samym pomoc odzyskać spokój innym panią . Uważam że szczęśliwa i spokojna pani to szczęśliwe dzieci nasze dzieci i przy okazji My!
dzitka

Re: List do władz

Post autor: dzitka »

Jestem mamą przedszkolaka i jestem "za", że w naszej gminie pierwszeństwo w zatrudnieniu, będą miały osoby z naszej gminy. Jest tu ich sporo dobrze wykształconych i poszukujących pracy. Gdzie mają jej szukać jak nie u źródła, po co maja wyjeżdżać? Nie znaczy to, że żeby przyjąć właśnie te osoby, należy zwolnić inne, te już zatrudnione - to byłoby nieuczciwe. Nie licytujmy się, która pani jest lepsza. Nasze dzieci wszystkie panie lubią. Czy my od tej pory będziemy trudnić się zatrudnianiem i zwalnianiem personelu? Co jeszcze wymyślicie? Może my zajmijmy miejsce pań w przedszkolu? Kobity opanujcie się!!!!
gość

Re: List do władz

Post autor: gość »

Kobito! To może władze naszego urzędu zapewnią wszystkim mieszkańcom naszej gminy pracę w urzędzie lub swoich jednostkach?? Po co mamy pracować w innych gminach!
Pierwszeństwo zatrudniania mieszkańców z naszej gminy jest nie efektywne. Co w jednostce budżetowej o której temat jest bardzo widoczne. Nauczyciele którzy nie mieszkają w naszej gminie o wiele bardziej starają się w swojej pracy!
Ciekawe jak reaguje na taką politykę pracy inspekcja pracy...
aga

Re: List do władz

Post autor: aga »

:lol: w zaistnialej sytuacji proponuje zwolac zebranie rodzicow z uczestnictwem pani dyrektor, wszystkich pan przedszkolanek oraz przedstawicieli GMINY tj burmistrza. Przypominam ze jest jeszcze jedna pani nauczycielka wkrotce wracajaca z urlopu macierzynskiego, wiec redukcja etatow jest nieunikniona. Takie zebranie pomoze osiagnac kompromis w zaistnialej sytaucji i oczysci atmosfere plotek i manipulacji. Jestem przekonana ze zarowno dyrekcja jak i organ prowadzacy zajmnie stanowisko w tek kwestii i przedstawi rozsadne rozwiazanie.
Poza tym, kazda umowe mozna rzowiazac nawet te na czas nieokreslony, wszystko w naszych rekach. :lol:
zaklopotana

Re: List do władz

Post autor: zaklopotana »

Wczoraj na zebraniu rodzicow w szkole padły słowa szantażu, zapiszemy dzieci do klasy 1 jesli bedzie uczyła pani Ewelinka. Oosbiście uważam Panią ewelinę za wybitnego pedagoga.
Pamiętajcie Państwo ze szkoła i przedszkole to dwie odrębne jednostki, i takie przesunięcia nauczycieli nie sa możliwe. każdy dyrektor jest rozliczany ze swojej pracy. Pnadto obecnie sa dwie klasy 3, obie panie mają umowy na czas nieokreślony, jeśli nie powstaną klasy 1 to i tak dyrektor bedzie miał kłopot czym je zająć, a co dopiero zatrudniać nowe osoby.
również mama

Re: List do władz

Post autor: również mama »

No właśnie to są dwie odrębne placówki (szkoła i przedszkole).Każdy z dyrektorów odpowiada za politykę kadrową. Ocena "wybitny pedagog" może być subiektywna (bo Pani jest sympatyczna, komunikatywna..? a na ile merytoryczna?) Jeśli jest wybitnym pedagogiem to dlaczego ma problem z zatrudnieniem? A tak naprawdę to całą tą sprawę "kręci grupka kilku, tj. ok. 3 mam pod przywództwem....". Opamiętania!!!
także Mama

Re: List do władz

Post autor: także Mama »

Mi też się tak zdaje 3 matki mają za mało roboty i zero wiedzy o systemie edukacji, a o zatrudnianiu w oświacie to na pewno nic nie wiedzą. Jest takie przysłowie "dzwon tym głośniejszy im bardziej pusty" :) Jak chcecie sobie wybierać nauczyciela dać dziecko do szkoły prywatnej.
Rowniez tata

Re: List do władz

Post autor: Rowniez tata »

"Takze mama" i "rowniez mama" to oczywiscie monolog jednej osoby. Jasne jak slonce. Mam ktorym nie podoba sie sytuacja kadrowa w przedszkolu jest wiecej a tym trzem(?) naleza sie brawa za odwage. Klopot w tym ze na tym naszym wygwizdowie tylko pan wojt i pleban i wara od dyskusji z urzedniczym ę ą. Dwa swiaty. Od Poznanskiej po Wiejska caly kraj toczy ten biurokratyczny rak.
Gość

Re: List do władz

Post autor: Gość »

Panie które wieszają psy na mamach 5latkow za rok wy poslecie swe dzieci do pierwszej klasy,bo kolejne panie będą bez pracy.I nikt nie będzie was za to ganil.Macie do tego prawo.My mamy prawo zostawić dzieci w klasie ,,0'' i zostawimy
ODPOWIEDZ