prezentacja-działalność-burmistrz 2018

ODPOWIEDZ
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

prezentacja-działalność-burmistrz 2018

Post autor: NT JOP »

http://www.czerniejewo.pl/asp/Aktualnos ... _2018,2425

taką nazwę, jak tytuł tego postu, nosi plik który można otworzyć bądź tez pobrać ze strony Cz.
Bardzo proszę o pomoc w rozwikłaniu kilku kwestii których nie do końca rozumiem.
str 8 i 9 Budżet Gminy- zadłużenie (stan na koniec III kwartału, na str 22 jest napisane że na dzień: 30-09)
strona 8
2014r: 7 951 500 pewnie zł
2018r. 7 912 000
strona 9: informacja w sprawie zadłużenia gminy:
ostatnia rubryka: saldo na dzień 31-12-2018
9 104 330
różnica 1 192 000... czyli miedzy 10-12 trzeba będzie tyle pożyczyć... Hala? czy zabrano na hale z innego portfela?
ktoś to rozumie? a dokładnie czy ktoś rozumie po co ten zabieg? co więcej na str 23 jest:
Stosunek budżetu do zadłużenia i wynosi 23% bo przecież dzień produkcji tej prezentacji był wrześniowy i zadłużenie było 7 912 000
Tyle że w grudniu zadłużenie sięgnie 26%. I jeszcze jedno: 9 104 330 to kwota salda na dzień 31.12. Czyli 3 miesiące później niż powstała prezentacja czyli w każdym tych 8 kredytów o 3 raty mniej.
prezentacja opiera się na 2014. Nie wiem czy do statystyk wliczany jest cały rok czy tez od momentu objęcia urzędu.

Nieco dalej:
str 11 sprzedaż mienia. Spadająco. Tez chyba nie dziwi. W końcu sporo zostało sprzedane. Ale czy dobrze sprzedane? czy w ogóle ze sprzedane a nie np.: wydzierżawione?

str. 20 kluby sportowe dodatkowe wydatki: nie ma info jakie:
stadion Cz: 50650
stadion Ż: 110 000

str 24. imponujący wskaźnik wzrostu dochodów pomiędzy 2014 a 2018. Zadłużenie w słupku oczywiście 7. 912 000. Nie zapominajmy, że od 2014 r. rozpoczął się okres prosperity w Europie po krachu z 2008 i raczej wpływ burmistrza na to jest trudny do ocenienia.... Ale ciszmy się z 10 mln wzrostu dochodów bo jest z czego.

str 25 Koszty inwestycji 2015-2018
głównie zaciągniętych zobowiązań, ale tez projekty itp. Tak to rozumiem.
2015 2 mln, uwaga 2016: "tylko" 1,8 mln
a potem strat i 2018: prawie 8,6 mln.
Ciekawe czy wzrosły koszty utrzymania, czyli koszty własne rozumiane jako zobowiązania stałe

str 26 inwestycje 2015-2018 19,5 mln czyli w budżecie mamy +10 mln w samym tylko 2018 wiec po co nam kredyty?
Warto przejrzeć bo są zdjęcia. Na str 29. jest np. Remont dachu w Rakowie. Tego zwłaszcza gratuluje burmistrzowi. Ze łzą w oku gratuluje.

i perełka str 58. inwestycje w ramach funduszu soleckiego w Rakowie
- budowa ogrodzenia na boisku (powiedziałbym zakup siatki i słupków bo budowało ze 30 mieszkańców, ale tam szczegóły),
- wyposażenie świetlicy komputer, nagłośnienie... tak? Telewizor od przyjaciół Darka, laptop Jakuba, wieża Darka. Projektor... ooo to kupiliśmy. A może to nagłośnienie i komputer jest kupione a nie odebrane?. Trzeba napisać do burmistrza.
Chyba mało dokładnie ktoś (od burmistrza lub on) czytał projekt na który została przyznana kasa.
- zakup ław, stołów i namiotu. No, to ci osiągniecie
burmistrzu co tak skromnie? Rozumiem, wstydliwość własna do przechwał. Więc ja uzupełnię na co poszła kasa z funduszu sołeckiego, ale proszę burmistrza o wskazanie lokalizacji gdzie to zostało złożone lub zrobione. Możemy się tak umówić?:
- Płot w Lipkach. Stał prosto do czasu remontu drogi.
- Czyszczenie stawu w Lipkach
- Rozbiórka budynku przy świetlicy
- Wzmocnienie fundamentów świetlicy, czyszczenie i konserwacja elewacji, przy okazji remontu dachu. Dodam zrobione w ramach finansowania dachu.
- Przyłącze wody na boisku w rejonie "ogniskowym"

Ciekawe czy tak jak osiągnięciami Rakowa chwali się burmistrz tez osiągnięciami innych sołectw?

Tak, ja również dziękuje za uwagę burmistrzu, i dziękuje radnym za uwagę ze zrozumieniem.
Gość

Re: prezentacja-działalność-burmistrz 2018

Post autor: Gość »

Też dzisiaj wpadłem na gminne rozliczenie,i zaciekawiły mnie również pozycje o których wspomina mój poprzednik.Rozliczenie jakby się wykluczające.Rozliczenie sołectw też,a może nasi kompani z innych sołectw też się wypowiedzą żeby nie było że znowu Rakowo w konflikcie.Prosimy jaśniej!Panie burmistrzu nie wiem czy pamięta pan o obietnicy przedwyborczej czas biegnie koniec listopada się zbliża.Czekamy.Mieszkańcy Rakowa!!! DW
blablabla

Re: prezentacja-działalność-burmistrz 2018

Post autor: blablabla »

Po co Wam Panowie z Rakowa cierpliwość i oczekiwanie przecież kampania sie skończyła a z nią obietnice o których teraz nikt nie pamięta tym bardziej że teraz 5 lat spokoju bo radni tzw. swoi. Zaś sprawozdanie finansowe należy tak konstruować by żaden z dociekliwych sam się nie połapał a w razie konieczności okręci sie kota ogonem i będzie ok.
ODPOWIEDZ