Co z tymi norkami?

Luki

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: Luki »

Nie spodziewałem sie, ze w sprawie norek moze pojawić sie drugie dno. A nie poruszyliśmy jeszcze aspektu politycznego, ktory pewnie tez istnieje. To faktycznie mogla byc prowokacja...
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: JakubB »

Zapewne. Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że część tuszek ulega recyclingowi w procesie tak zwanej kanibalizacji...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: NT JOP »

cały czas trapi mnie efektywnosć owej utylizacji. Stosunek odpadów poprodukcyjnych do tresci pokarmowej. Przeciez to futro, czyli potrzebujace: soli mineralnych, zbilansowanych składników, odpowiedniego stosunku paszy roslinnej do zwierzęcej, szamponów no more tears, etc w przeciwnym wypadku gwiazda w norkach mogłaby wygladać jak wyleniały (alternatywnie wyliniały) marcowy kot.
ile takie małe bydle zezre w zyciu odpadów (dokładniej: miesnych), zamieniajac to w efekcie koncowym w swoją tuszkę no i co z tą tuszką? sama sie nie zeżre.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: JakubB »

kuciak na otro... :)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: NT JOP »

a na dokładke powiem wprost:
oprócz tego ze jest to lukratywny biznes dajacy zatrudnienie i kase w gminie to wkurza kilka aspektów jak to sie odbywa (zreszta to nie tylko wada tej branzy)
- zakombinowana na szczeblu najwyzszych władz klasyfikacja tej hodowli (porównywalne ze słynnym i/lub... czaspisma), co doprowadza do tego ze kupy norek bedace wylegarnia much (utylizatory żra mieso) mozna wywalic prawie ze pod oknem sasiada. A czym jest owa kupa to wiemy i czujemy wszyscy. I jak ma sie to do hodowców np świń, krów, królików?
- w poblizu norkarni jest zażerane wszystko co nie zdazy uciec np gołebie w klatkach, króliki etc. wiem bo próbowałem. Niestety nie mam kamery nagrywajacej w ciemnosciach
- spustoszenie w lasach (no oczywiscie tam tez norka utylizuje). I zapewne nie uciekaja z hodowli a nagranie Jakuba to fotomontaz i w ogóle norki przybyły do Polski przez cieśnine beringa wpław.
- tragiczny smród. Tak wiem. Norki nie smierdzą. I pewnie moze to byc prawda. Natomiast bezsprzecznie starsznie śmierdzi norkarnia lub jej okolica. Taki zbieg okoliczności

ale najbardziej mnie iryruje, ze ktoś próbuje zrobić ze mnie durnia wciskajac bzdury, tępe argumenty słabo poparte czymkolwiek oprócz słow . Jest to biznes, i co by nie powiedziec dźwiga gmine. I jest na tym terenie. Gdyby była elektrownia atomowa to by tez była prawem faktu dokonanego. I trzeba by sie z nia dogadać. Tyle ze z elektrowni atomowej raczej nikt nawet nie próbuje robić nieszkodliwego przyjaciela wszytkiego
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: NT JOP »

proszę wyjasnijcie mi to. Bo moze niepotrzebnie sie ciskam czujac sie urazony ze ktos kpi sobie z moejej przeciez niezbyt lotnej inteligencji

w artykule jest napisane ze firmy utylizatorskie sponsorują "ekoterrorytów".. ale tuszki sa cennym surowcem tłuszczy dla przemysłu... jak to sie ma do siebie? jak dla mnie to utylizatorzy (przeciez to własnie producenci pasz) powinni wręcz sponsorować norkarnie by dostarczały im ten jakże poszkuiwany towar.
hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: hania pirania »

coś tu śmierdzi???

jakiś czas temu w telewizji oglądałam program na temat protestu mieszkańców,którzy nie chcieli aby powstała ferma norek w ich okolicy -gdzieś na Pomorzu.
W tym programie padło zdanie ,że 14 posłów (obecnych) przyznaje się do udziałów w fermach norek ????
A moim skromnym zdaniem i tak uważam, że jakkolwiek patrząc to (nasze lokalne )hodowle i tak są ingerencją w nasz lokalny ekosystem a norka jest drapieżnikiem
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: JakubB »

NT JOP pisze:jak dla mnie to utylizatorzy (przeciez to własnie producenci pasz) powinni wręcz sponsorować norkarnie by dostarczały im ten jakże poszkuiwany towar.
To nie tak. Utylizatorzy nie utylizują tuszek tylko to co owe tuszki jeszcze za życia zjadają. Inaczej mówiąc
fermy podbierają towar utylizatorom.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: NT JOP »

ale z artykułu to nie wynika. Wyłącz logike i przeczytaj artykuł.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Co z tymi norkami?

Post autor: NT JOP »

Hania
jakis czas temu słuchałem audycji w radio o norkarniach. wypowiadał się jakis ponoć szycha od weterynarzy i stwierdził ze norka nie stanowi zagrozenia dla ekosystemu.
po 1. co on o tym wie? po drugie stwierdził i oczywiscie nawet pól argumentu nie dodał. Razdzwoniły sie telefony ... awantura na całego.

to ze to morderca doskonały nie trzeba przekonywac. Jesli ktos zaprzecza to tylko z siebie robi debila. Ciekawe czy to przenosi wścieklizne- w koncu miesozerca a pewnie i padlinozerca. Pytam bo te zwierzaki sa na wpól udomowione. Pisałem juz o tym ale przypomne, ze mi wbiegła do domu. Nie było wesoło.
ODPOWIEDZ