Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: NT JOP »

Proszę o zajęcie stanowiska mieszkańców. Dobrze by było gdyby pisać nie dlaczego coś nie pasuje tylko by pisać jak miałaby wyglądać by pasowała:-). Na pewno informacje te pomogą modyfikatorowi obecnej strony na stworzenie.. powiem to: perełki informatycznej w kategorii www
zapraszam
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: NT JOP »

Proszę tez o niewypowiadanie się polonistów w sprawie mojej składni zdania:-)
wyborca

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: wyborca »

He He złośliwcze....., żartowałem! ,, Pani,, polonistki / od wyborów / już nie ma z nami i miejmy nadzieję, że nie wróci... pozdrawiam.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: NT JOP »

Cześć Wyborco
tak zauwazyłem:-) ze nie ma.
No ale jak wybierałes tak masz ;-). A tak powaznie moz ejakies uwagi co do usprawnienia strony?

Jest juz znacznie lepiej.
ale mam nadal swoje uwagi (zanaczam ze to moje i wcale nie wymagam by je uwzglęniać:-), ale miłoby było):
1. forum (temat rzeka, omawianie uchwał, działań etc, wydaje mi sie ze wrzucanie konkretnych tematów to rola opiekuna forum.. zwanego moderatorem... Miłoby było gdyby UMiG podrzucał coś w co mogliby sie zaangazowac mieszkancy. Ale ok, to moja wizja. zarejestrowałem sie, zobaczymy)

2. ale pobawmy sie. mistrz google/ czerniejewo, ok mam strone. Odpalam. Wyskakuje
2.1. przejrzystość
- wyświetla sie SAG, mapa gminy, dane adresowe.. na dole tematy.
irytuje mnie rozlazłosć np. najeżdzam na z zycia mista i gminy i rozwija sie podstrona.. na cały ekran. Jezeli jestem nieprecyzyjny (a jestem) to kursor szybko ucieka poza pole wyboru np przy dojsciu do "inicjatywy" zahaczam kultura i oswiata. Moze za blisko jest to pole tego hasła?.
inne: wchodze na Biblioteka.... i nic sie nie zmienia.. a a wiem... trzeba ruszyć kólkiem myszki.... po co?. Chyba za nisko są działy.. nie jestem informatykiem tylko uzytkownikiem i troche mnie meczy bawienie sie tą stroną.
2.2. chce wrócic. Kólko myszki. aa jest górny lewy naroznik pewnie odsyła do strony startowej. Pewnie bo nie wiem. Tak odsyła. Czyli intuicyjnie jest ok tylko daleko. OOOO: powiem wprost to gigantyczne zdjecie na moim 15" monitorku czyli widze górna krawędz...(kólko myszki - zacina sie,... jest....) do tego obiekt na zdjeciu sredniej urody. Sorka. słabo. Nie lpiej pałac? kosciół? ul pałacowa? widok przestrzenny? zamiast tego pinki blokhaus. Ujecie z drugiej strony ulicy ale ta sama perspektywa chyba byłoby lepsze. Choc moze byłoby bardziej na biedre ;-).
2,3 pod zdjeciem ok: ciekawe i czytelne działy- moze nieco za wielkie bo de facto bez precyzyjnego ułozenia wyświetla sie tylko jedna linia, ale jest czytelnie i ciekawie.
2,4 no prosze jest 2 strona klikam. Bęc. Zdjecie+ zacinajace sie kólko myszki, ok odejscie na pasek przewijania... ciag dalszy informacji w tej samej dla mnie ciekawej lecz nieco za duzej formie.
2,5 jest i strat. Klikam... Po starcie pinki blokhaus.
2,6 kalendzarz wydarzen - pomysł super, tyle ze no funcione. W grudniu nic? przyznaje ze kliknałem ze 4 dni. Nie wiem czy jak sie cos "wydarza" to wyróznione sa te dni... ładne ale nudne bo nic nie ma.
2,7 na dole logowanie kliknałem i sie faktycznie mozna zalogowac.. tylko gdzie, po co i jak to zrobic by sie logować?
2,8 komunikaty - przycick wielki wiec z ciekawosci naciskam... strona startowa czyli Sag, mapa... dane teleadresowe.. A juz sie chciałem zniechecic ale ruszyłem myszka i okazało sie ze przypadkowo zostawiłem ja w połozeniu które podswietliło dział "oraganizacja" i pasek wypełnił cały dól ekranu. To że akurat ze mam czas na badanie strony to spojrzałem w lewo .. nieco w dól i reka mi zamarła zmierzajaca do czerwonego krzyzyka zamykajacego stronę... sa:
Ogłoszenia i obwieszczenia... krece kólkiem. i sa obwieszcenia 14.12 ostatnie.
2,9 poszukamy ... jest na górze rameczka, biała wiec zlewa sie z tłem. Wpisuje elektrownie wiatrowe. Na dole (juz sie nauczyłem ze tam sie patrzy) jet wynik: znaleziono 0.
hmm... budowa drogi (oczywiscie zmierzam do dolnego lewego naroznika bo sie pojawiło okienko szukaj ale ... strach mnie obleciał po po przejechaniu kursorem zaczeły wyskakiwac okienka co zrobiło wrazenie przypadkowego przejscia na inna podstrone. wiec trzeba cofnąc kursor i szybko przemknac pomiedzy przyciskami albo zjechac na pasek zadan windows by to schowac). irytujace, ze 90% strony zajmuje czołowka chociaz intersuje mnie pole wyszukiwania.
zalało 6 gdzie słowo..budowa, ebudow, budową ..wytepuje. Moze być, szkoda tylko ze akurat nic o drodze widocznie nie było. Ostatnia próba słowo: gaz (szkoda ze trzeba recznie wykasowac poprzedni wpis w wyszukiwarce, trudno)...36 wyników. Tadeusz Szymanek:15 wyników. Wchodze na jeden z nich traktuje o najmie i dzierżawie lokali sa 3 informacje...I kólko myszki bo na samej górze jest wyszukiwarka, wpisuje najem... a tak mi sie marzyło ze moge przeszukiwac wytypowane artykuły.
2.10 kontakt. Powrót do startowej (ja juz wiem ale 1 wejscie robi wrazenie ze nic nie ma, wiec - czerwony krzyzyk). Kłoko myszki zwieksza przebieg wykładniczo...adres.. moim zdaniem powinien byc w foemie danych do faktury a jest: gmina czerniejewo przerwa adres + telefony przerwa mail, przerwa konto przerwa nip.. iii koniec.? Ja to juz wiem: kólko myszki ale ja sie juz "doświadczyłem" a potencjalny inwetor= czerwony krzyzyk. No dobra- kólko myszki- no sporo, chyba pełne dane wszystkich działów... ale nie ma komisji. Wydaje mi sie ze chociaz szefów wartoby wymienić.
2.11 Szukam radnych ( na dole: skład rady w organizacja): są. ładni. Niektórzy nawet bardzo;-)... sa maile ale... czym który sie zajmuje>? Wiem jest penie gdzieś na dole... kólko myszki szytam, zapamietuje nazwisko kólko myszki.. zapomniałem nazwiska.. kołko myszki... zapisuje... kołko myszki... ee tam ide na film

tyle z pamietnika uzytkownika
wiem, ze strony www to tez artyzm. ale fotel moze byc i piekny i wygodny
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: NT JOP »

tez całkiem przyjemna strona sąsiadów: http://wiescimnichowa.bloog.pl/?smoybbtticaid=614027
i tez (chyba) inicjatywa obywatelska
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: NT JOP »

zebysmy dobrze sie zrozumieli. Stronę graficznie mamy ok. Troszeczke reorganizacji i bedzie nie tylko ładna ale tez prosta w obsłudze. A jak do tego zacznie nieco bardziej dynamicznie zyć... wraz z mieszkancami a nie tylko z wybiórczymi info urzędu to ho ho
mieszkanka

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: mieszkanka »

To jest forum czy blog NT JOP?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: NT JOP »

dobre pytanie. ale skoro odpowiadasz to chyba nadal forum.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: NT JOP »

Mieszkańcy.
Faktycznie moge zostać postrzegany jako pieniacz, drążyciel i czepialski. I takie macie prawo.
Dlatego, skorzystam z mozliwosci i w imie obrony swojej (to do MIeszkanki) jak i dla przypomnienia jeszcze raz powiem w czym rzecz. Unikam ciągłego przypominia dlaczego w ogóle zajmuję sie m.in strona www naszej gmini, oprócz próby uzmysłowienia ogółowi mieszkańców jej niskiej wartości sprawczej. Oczywiscie jest to moje indywidualne zdanie.
Gdyby ta stona kosztowła nas (czyli i Ciebie Mieszkanko) 2-4 tys zł to byłaby stona na miare tych pieniędzy. Ale strona kosztowała nas 10tys zł. Wiec powinna być lepsza o 150% a nie jest. Nie wnikam, bo to spekulacje niepotrzebne juz teraz nikomu, za co naszymi pieniędzmi tak naprawdę zapłaciła poprzednia władza. Na FV jest podana wartość i rodzaj usługi. I jako "współwykładający" kasę na to śmiem twierdzić, ze kasa ta została żle wydana.
Zostałem pouczony, ze mamy demokrację posrednią. Ok. Ale wcale to nie znaczy, ze mam tolerować ewidentne marnotrstwo (a nie kolesiostwo, bo nie mam zamiaru tropić jakiś tam mniej lub bardziej wyimaginowanych układów. Bo przecież nie musi to działać na szkodę gminy, sam nawołuje do korzystania z potencjału firm gminnych).
Przykro mi tez, że mieszkancy nie chca lub nie dostrzegaja mozliwosci tego czasu. Możliwosci poprawienia zazwyczaj drobnych acz moim zdaniem istotnych spraw głównie na polu komunikacyjnym, informacyjnym i publicystycznym mieszkaniec - UMIG.
Policzcie ile w ciagu zycia macie takich 4-ro latek kadencyjnych.
Chowanie głowy w piasek, nieinterweniowanie, niedostrzeganie, ignorowanie problemów nie pomoze ani naszym nowym włodarzom ani nam.
Luki

Re: Strona WWW gminy Czerniejewo. Praktyczny (?) łącznik

Post autor: Luki »

[quote="mieszkanka"]To jest forum czy blog NT JOP?[/quot


Jednak ten "blog" jest lepszy od forum na stronie gminy. Wątków zero, postów zero, hahaha.
Wracając do strony gminy, niezmiennie bawi mnie maniera podawania w kolejności: najpierw nazwisko potem imię. Może ten co to tworzy sprawdzi w dowodzie jak ma napisane? Bo argument, że alfabetycznie proszę nie przedstawiać. To nie książka telefoniczna Mexico City. Ogłaszam konkurs dla Polonistek: skąd w Polsce zwyczaj przedstawiania się najpierw nazwiskiem a potem imieniem?
ODPOWIEDZ