Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: Joanna »

Jakubie!!!!!!!!!
Nie wiem czy nie przeceniasz dobrych intencji KO ( nie podważam ich ).
Wierzę że takie są.Minęło zbyt mało czasu, aby oceniać efekty pracy Rady i Burmistrza ,poczekajmy ,obserwujmy a nie od razu krytyka.
Dajmy im popracować .Efekty nie pojawią się z dnia na dzień.Na nie potrzeba czasu .Na konstruktywną dyskusję zawsze jest czas i miejsce .
Co myślicie na spotkanie forumowiczów na łonie natury w najbliższą niedzielę - lokalizacja dowolna -(Jezierce,Jezierce wigwam ,Graby chata biskupińska lub podobne )
i konstruktywną dyskusją na poruszane tematy .Nie wykluczam udziału rodziny , znajomych, sąsiadów - może przy ognisku i pieczonych kiełbaskach lub na sucho .
Spotkanie możemy połączyć ze spacerem , wypadem rowerowym lub itp.np jazdą konno .Czekam na propozycje !!!!!!!!!!!
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: JakubB »

Joanno, ja tam do każdego, naiwnie do bólu, na wstępie lecę z sercem na tacy. Mi Pan Krzysztof (błagam odejdźmy od tej "DG-nomenklatury") nic złego nie zrobił, a tą akcję odbieram pozytywnie. Z resztą każde patrzenie na ręce, każdej władzy odbieram pozytywnie. Oczywiście pod warunkiem konstruktywności - pieniactwo raczej niewiele wnosi.
Robimy jeszcze parę innych rzecz dla/z/bez UMiG a piszę tylko o jednej czyli o głosowaniu imiennym. Dlaczego? Reszta może zaczekać, ale głosowania dzieją się już i teraz i stąd nacisk. Na szczęście w tej kwestii nie jesteśmy zależni od władz - możemy i robimy to samodzielnie, ALE mając nadzieję, że to się zmieni i nie będziemy musieli "przeskakiwać" naszych Radnych.

Spotkanie TAK ale przykro mi, jestem nieobecny w ten weekend. O ile wynik wyborów w Rakowie pokryje się z naszymi nadziejami, to z pewnością będę i będziemy zapraszać wszystkich chcących coś zmienić, do naszej świetlicy... gdy tylko będzie na to gotowa.
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: Joanna »

Jest pierwsza propozycja- Graby chata Biskupińska 01 marzec 2015 godzina 14-00.Ponieważ chata jest zamknięta dostępność biorę na siebie !
Zapraszam i oczekuję odzewu.Od tego uzależniam nasze spotkanie.
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: Joanna »

Wasza świetlica nie odbiega poziomem innych w gminie - ma swój urok -może obejście i elewacja .Ale macie fundusz sołecki i możecie ją upiększyć .
Trzymam kciuki w najbliższych wyborach do rady sołeckiej i sołtysa.Macie prężnego kandydata na sołtysa i dobieżcie jemu osoby chętne do działania,
nawet jeśli opierać się to będzie o wolontariat !Życzę sukcesów i jedności oraz konstruktywnej mobilizacji do pracy na rzecz sołectwa RAKOWO!!!!!!!!!
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: JakubB »

Spotkanie w poniedziałek o 14... no jednak niektórzy z nas są w pracy o tej godzinie.
Przepraszam ale ja się nie piszę, o 18 mamy wybory, musimy jeszcze kilka spraw omówić w "zespole kandydatów" :)
Proszę, bez urazy ale to nie jest dobry termin.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: NT JOP »

nie ten kalendarz wyciągnąłes- mówiłem ci ze ten majów dotyczy konca swiata, a to tylko spotkanie. Nota bene w niedziele. Ale Jakuba nie ma, jak wspomniał wczesniej. Faktycznie, w sprawie głosowania jest ekspertem i ciezko go zastapić. Jesli zacznie sie wnikać w szczególy, zacz na sie domysły intencyjne, zamiast faktów.
Dodatkowo w ten week jest koncert Wibramy w Gnieźnie na który gorąco zapraszam (info w akcjach) i tez w nim uczestniczę.
Joanno kazdy inny termin. Ten 1 akurat pechowy. Marzanne zawsze mozemy zdążyć utopić.. cokolwiek to znaczy;-)
MIESZKANIEC

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: MIESZKANIEC »

Uważam, że wniosek do burmistrza z którym można zapoznać się na burmistrzowie.pl ma sens.
Wniosek to nie zarzut (jak dla Joanny), to forma zasygnalizowania problemu lub wątpliwości.
Chyba autor uzyskał już jakiś efekt, bo zaczęliśmy o tym mówić. Gdyby nic nie było kontrowersyjnego (np. trafność interpretacji prawnej), to nie mielibyśmy co krytykować (jak Joanna). Myślę, że ten wniosek nie miał na celu wskazanie nieprawidłowości, ale bardziej wywołanie debaty nad tematem, który został najpierw, jak piszecie, przez radę zaakceptowany, a za chwilę (może po nieformalnej naradzie radnych) odrzucony i widzi się wiele problemów do wprowadzenie imiennego głosowania na sesjach.
Wniosek z burmistrzowie.pl ma większość treści, które są logiczne i zbieżne ze stanem faktycznym np. wskazuje obietnice wyborcze większości obecnych radnych i samego burmistrza. Prawdą przecież jest, że wprowadzenie imiennego głosowania nic nas nie będzie kosztować, a faktycznie, jak pisze Jakub, da obraz zachowań radnych i pozwoli je skonfrontować z obietnicami wyborczymi i tym co w trakcie kadencji będą mówić swoim wyborcom.
Co do tego wniosku, to najprawdopodobniej miał wskazać łatwy sposób rozwiązania, doprowadzający do tego abyśmy wiedzieli "kto jak głosował".
Natomiast naruszenie jakiejś ustawy o finansach publicznych (po szczegółowym zapoznaniu się z tym wnioskiem) wydaje się rzeczą wtórną, może nawet - nieistotną. Autor tego wniosku (niezależnie kto nim jest) najpierw wskazuje na ewentualne nieprawidłowości (czepianie się czy jest on tego pewny czy nie, to sprawa indywidualna każdego - dla mnie nie ma znaczenia), a następnie podaje konkretne rozwiązania (odnosząc się do przepisów) do wprowadzenia imiennego głosowania w naszej gminie.
Przecież na tym nam zależało w czasie kampanii wyborczej, o to pytaliśmy kandydatów.
W tym wniosku widać jakąś konsekwencję i trudno obronić stanowisko Joanny, że to czepialstwo i początek "ery skargowej".
Zgadzam się z Joanną, że Burmistrz jeszcze nic nie zrobił - nawet nie zainicjował działań dotyczących imiennego głosowania, którego jeszcze niedawno w kampanii wyborczej, był zwolennikiem.
Uważam podobnie jak Jakub, że wniosek z burmistrzowie.pl , to kawałek dobrej roboty, której nadano bieg formalny i nie może być pominięty - burmistrz musi zająć jakieś stanowisko informując o sposobie załatwienia wniosku. Jeśli treść odpowiedzi burmistrza będzie nam udostępniony, to zobaczymy jak władzom zależy na spełnianiu obietnic wyborczych.
Pozdrawiam
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: NT JOP »

I niby wszystko ok, Mieszkańcu ale tak jak zauwazyła Joanna, spójrzmy czego dotyczy wniosek. Jeżlie Burmistrz bedzie chciał urwać łeb sprawie, to spokojnie moze to zrobić z powodów formalnych. Kwestia dobrej woli, i/lub spełnienia obietnicy wyborczej. Niby nic ale az tyle.
MIESZKANIEC

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: MIESZKANIEC »

Joanna pisze: W tonie wyczuwam zbliżający się etap skargowy, po krótkim zawieszeniu broni.
Już to przerabialiśmy a efektem są toczące się sprawy w sądach ... tego chcemy ?
do Joanny:

Jakie sprawy toczą się w sądzie ? - możesz przybliżyć bo nie śledzę tego.
zaniepokojony

Re: Imienne głosowanie Radnych - inicjatywa zatrzymana

Post autor: zaniepokojony »

Jestem głęboko zaniepokojony zmianami ich kierunkiem w gminie
My wyborcy naprawdę spodziewaliśmy się zmian i cały czas na nie czekamy ale w świetle informacji które słyszałem naprawdę narasta we mnie zaniepokojenie i powoli rozczarowanie nową władzą. I przepraszam że jątrzę oby przewodniczący rady nie rozkładał kart (dokładnie stanowisk) bo to już było za jego kadencji i DG również żeby o otrzymaniu danej posady decydowały kompetencje nie znajomości , plecy wpływy.
mam nadzieje że moje obawy będą niesłuszne.
Co do jawności głosowania myślałem że to takie proste i oczywiste no chyba nie ma czego trzymać w tajemnicy ???
Czekam na zmiany w szkole w Żydowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Działania poziom i osoby wołają o pomstę do nieba.
ODPOWIEDZ