6-latki w szkole

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

6-latki w szkole

Post autor: JakubB »

Może kogoś zainteresuje wystąpienie Pani Elbanowskiej

https://www.youtube.com/watch?v=VF5njdIj3YM

Najbardziej, choć nieco nie na temat, spodobało mi się:
Nie jesteśmy poddanymi królów i panów. Jesteśmy obywatelami w tym kraju.
My jesteśmy suwerenem i państwo tutaj macie rolę służebną wobec nas - obywateli.
gość

Re: 6-latki w szkole

Post autor: gość »

Witam wszystkich serdecznie !
Powstało zamieszanie odnośnie pierwszych klas.
Nie dość że pomieszano dzieciaki tworząc mix 6 i 7 latków oraz zrobiono przemieszanie grup zerówek to padły
sugestie aby niektóre klasy chodziły na zajęcia na drugą zmianę. Dodatkowo jedna z klas w pierwszym półroczu będzie miała 3-4 może pięciu różnych nauczycieli.
Czy może ktoś potwierdzić te rewelacje bo to mi na jakiś eksperyment wygląda.
mieszkanka

Re: 6-latki w szkole

Post autor: mieszkanka »

:oops: proponuję zapoznać się z przepisami oświatowymi......nie bawmy sie w pocztę pantoflową. po prostu trzeba Dyrektora krótko za ........
gość

Re: 6-latki w szkole

Post autor: gość »

Mieszkanko, uważasz że dyrektor działa niezgodnie z ustawą? możesz uściślić?
mieszkanka

Re: 6-latki w szkole

Post autor: mieszkanka »

wprost przeciwnie! patrz: Czy w przypadku gdy w oddziałach zerowych i klasach pierwszych spotkają się dzieci z dwóch roczników, powinny być tworzone osobne klasy dla sześciolatków?
https://men.gov.pl/pl/zycie-szkoly/szes ... odpowiedzi
gość

Re: 6-latki w szkole

Post autor: gość »

dodatkowo odnośnie zmiany nauczycieli wczesnoszkolnych wyczytać można nastepujące informacje

Czy nauczyciele uczący moje dziecko będą właściwie przygotowani do pracy z młodszymi uczniami?

Tak. Nauczyciele mogą uczyć w szkole wyłącznie, jeśli posiadają odpowiedni kwalifikacje. Dodatkowo uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, które pomogą im jeszcze lepiej niż teraz uczyć małe dzieci. Zasadą jest też, że w edukacji wczesnoszkolnej dzieci powierza się jednemu nauczycielowi przez cały ten etap kształcenia. To pozwala nauczycielowi dobrze poznać swoją grupę dzieci i dostosować tempo i treści nauczania do potrzeb poszczególnych dzieci.
ODPOWIEDZ