Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

do Asi:
to jest fakt? czy interpretacja faktu?
wybacz, ze tak pytam ale nikt nic nie wie, a urząd pracuje do 15, tak samo jak i ja.
ASIA
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2015, 21:06

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: ASIA »

Takie są fakty .Firma z Pobiedzisk rozwoziła pojemniki wg.wykazu i do tego dostarczyła również worki dla prowadzących zbiórkę selektywną
1- zielony na szkło
2- biały na tworzywa sztuczne
3- biały na papier
4- biały na opakowania wielomateriałowe
5- biały na metale
Zgadzam się ,że na gminnej stronie była mowa tylko o dwóch workach .
Może na dzisiejszej sesji dowiemy się więcej .Mam nadzieję .że nie była to dezinformacja , tylko firma odbierająca inaczej interpretuje warunki zamówienia.
Oburzony

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: Oburzony »

Dla mnie informacja na stronie Urzędu Gminy (poparta kolorową grafiką) jest jasna. Jest worek zielony na szkło i worki bezbarwne na inne odpady segregowane. Napisy na workach bezbarwnych traktuję jako błąd drukarski albo, że w Pobiedziskach "innych worków akurat nie mieli."

Co do harmonogramu odbioru śmieci nie wypowiadam się bo to i tak głos wołającego na puszczy. Nawet zwykłe śmieci są czasami odbierane co 21 dni. Proponuję podnieść jeszcze cenę za wywóz śmieci i odbierać je raz w miesiącu. Ja tego po prostu już nie rozumiem...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

Do Asi
To nie problem dezinformacji, gamoniostwa, niegospodarności, totalnego braku szacunku dla mieszkanców, czy tez ewidentnego nieprzygotowania do pełnionych obowiazków
to Asiu pachnie wałekiem i to tępym. Albo ktos jest głupi albo uwaza ludzi za głupców

policz sobie ile kosztuja na bramie śmieci niesegregowane a w pełni segregowane - przypomnę 2,150,260
worków dostalismy z myslą o pełnej segregacji, i jezeli ktos sie na to decyduje to powinien płacić 2 zł /t + transport
jak to sie ma do naszej, stałej, niezmiennej i równo podzielonej stawki?
bedzie zwrot i obniżanie stawek dla tych którzy podejmą trud segregacji?
gość

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: gość »

ASIA pisze:Worki otrzymali mieszkańcy którzy deklarowali prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów.
Wg mojej deklaracji dla iglespol - segregowałem.
Nie zmieniałem deklaracji dla Pobiedzisk. Nie pamiętam aby było jakiekolwiek pismo, informacja że należy ponownie określić się z selekcją.
Mimo powyższego worki nie dotarły.
Gość

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: Gość »

gość pisze:
ASIA pisze:Worki otrzymali mieszkańcy którzy deklarowali prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów.
Wg mojej deklaracji dla iglespol - segregowałem.
Nie zmieniałem deklaracji dla Pobiedzisk. Nie pamiętam aby było jakiekolwiek pismo, informacja że należy ponownie określić się z selekcją.
Mimo powyższego worki nie dotarły.
Wypełnialiśmy deklaracje dla gminy bo my mieszkańcy mamy umowę na wywóz śmieci z gminą a nie z Iglespolem czy Pobiedziskami!!!!Dlatego deklaracja była wypełniana tylko raz. Teraz jeżeli chcemy segregować a nie segregowaliśmy albo zmieniła się ilość osób zamieszkałych to powinniśmy złożyć korektę deklaracji. Korekta deklaracji jest do pobrania na stronie gminy.
Cze

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: Cze »

A najśmieszniejsze jest to, że chociaż urząd czyta forum i widzi problem to nie napisze, nie wyjaśni bo po co. Chcesz obywatelu wiedzieć to pisz, dzwoń, całuj w dłoń "specjalistów do spraw" do 15. Nie każdy ma tyle czasu i zapału co Pan Jakub odwala robotę urzędników w zakresie komunikacji z obywatelami. Ja dostałam 5 worków i mam bajzel w domu bo nie mam 5 stendów na worki a nie wiem czy mam kupić bo nie wiem czy tak będzie cały rok czy nie. Może by się Pani ŻM wysiliła i napisała jakieś sprostowanie czy wyjasnienie.
czerwony

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: czerwony »

Dzisiaj od ok godz. 12 do 15 biuro był zamknięte......, nikt nie odbierał telefonów....., kierownik referatu - urlop......, z-*ca - ha ha ha ..... i tylko śmieci pozostały na naszych posesjach.......
gość

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: gość »

Gość pisze:
gość pisze:
ASIA pisze:Worki otrzymali mieszkańcy którzy deklarowali prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów.
Wg mojej deklaracji dla iglespol - segregowałem.
Nie zmieniałem deklaracji dla Pobiedzisk. Nie pamiętam aby było jakiekolwiek pismo, informacja że należy ponownie określić się z selekcją.
Mimo powyższego worki nie dotarły.
Wypełnialiśmy deklaracje dla gminy bo my mieszkańcy mamy umowę na wywóz śmieci z gminą a nie z Iglespolem czy Pobiedziskami!!!!Dlatego deklaracja była wypełniana tylko raz. Teraz jeżeli chcemy segregować a nie segregowaliśmy albo zmieniła się ilość osób zamieszkałych to powinniśmy złożyć korektę deklaracji. Korekta deklaracji jest do pobrania na stronie gminy.

Ok, napisze jaśniej dla Pana wykrzyknika
wg deklaracji z początku reformy "złożonej do gminy" - zobowiązałem się do segregacji
i woreczki dostawałem
teraz mimo iż nie składałem chęci zmiany żadnych danych
- worków nie dostałem
Dodam że nie będę płakał z tego powodu, pisze na tym forum aby wymieniać informacje z innymi.

Dodam na koniec kilka wykrzykników !!!!!! aby podnieść rangę wypowiedzi,
o i jeszcze dwa !!
nie mogę się powstrzymać dodam jeszcze trzy !!!
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Dzisiaj na sesji był szef ZK w Pobiedziskach i wyjaśnił, że białe worki z napisami wydali "nadgorliwie". Jeśli ktoś chce sortować osobno to może ale nie musi. Inaczej mówiąc można traktować te białe worki jakby nie miały napisów, czyli segregujemy zgodnie z wytycznymi Urzędu: szkło do zielonego, reszta do worka koloru białego, obojętnie którego.

ps. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się nagranie z sesji i dowiem się dlaczego nie sortujemy "naprawdę".
ODPOWIEDZ