Zebranie 2020-09-14 godz 18.

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: JakubB »

Zebranie wiejskie w sprawie budżetu na rok 2021.

2020-09-14 godzina 18:00. Boisko w Rakowie.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: NT JOP »

Nawiązując do Twojego, Jakubie zapytania wysłanego za pomocą formularza ze strony gminnej www na które burmistrz odpowiedział ze odpowiedział, pozwoliłem sobie skopiować pomysł zadawania pytania i zadałem je. Wydaje mi sie ze nie ma co się pieścić bo gorzej i tak już być nie może.
zachęcam wszystkich do zadawania pytania co z świetlica i wieloletnią obietnica jej wyremontowania. Idzie zima obiekt taki to... - co tu mówić- ale niestety nadal tam trwa budowa pomimo wysiłków Jakuba który to próbuje doprowadzić do końca pomimo wyraźnego veta ze strony gminy.

załączę treść mojego obrazoburczego zapytania:
Panie Burmistrzu

Kilka lat temu, jeszcze za poprzedniej Pana kadencji, mieszkańcy sołectwa Rakowo rozpoczęli remont swojej świetlicy. Była dotacja- nota bene niewiele brakło by wygasła bo przypomnę o opieszałości nadzoru budowlanego z ramienia gminy, był plan działań, wykonawcy etc. M.in dzięki Pana działaniom owa dotacja nie doszła do skutku. Wówczas złożył Pan solenną obietnice o pomocy bo stało się jak się stało. I tak mija kilka lat. W świetlicy były prowadzone zajęcia zarówno dla dzieci i dorosłych, organizowane przez mieszańców wsi, było to miejsce spotkań, projekcji filmów, gry m.in w tenisa stołowego. Wszystko te działania, plany dzięki Panu i administracji pod Pana przewodnictwem zostało wstrzymane, a świetlica stała się kilkuletnim placem budowy. Ale nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, ze Pan i pana administracja oprócz pustych obietnic, skutecznie torpeduje prace możliwe już teraz do wykonania a które organizuje i nadzoruje członek rady sołeckiej Jakub. Tak, Panie Burmistrzu opieszałość, celowa czy też nie, podległej Pana administracji niszczy wszelkie działania i staranie jednego z mieszkańców który pracuje ZA DARMO, a nie w ramach wypłacanych pensji na którą i tak my się składamy. Niech światkiem gminnej "pomocy" będzie realizacja wymiany dachu którego cena wynegocjowana przez członka rady sołeckiej Jakuba zamykała się w granicach 50 tys. a po "negocjacjach" pracownika gminy zrealizowano te prace za bagatela 85tys, o ile dobrze pamiętam. Przypomnę, ze środki pochodziły z budżetu gminy czyli były to pieniądze mieszkańców tej gminy. Skoro potrafi Pan szastać obietnicami na spotkaniach z mieszkańcami wsi- choć przezornie w tym roku się Pan nie pojawił pomimo tego, ze to pod Pana był ustawiony termin spotkania to wzywam Pana do złożenie tych obietnic i deklaracji, z tego spotkania w Rakowie, tutaj na forum całej gminy a nie tylko w obecności garstki mieszkańców peryferyjnego Rakowa lub w zaciszu własnego gabinetu . Liczę na to ze jednak pojawi się komentarz w postaci odpowiedzi a nie tylko informacja, ze ta odpowiedz została udzielona. Przykro mi ze po raz kolejny musimy rozmawiać z użyciem gorzkich i nieprzyjemnych słow. Pozdrawiam Tomasz Jop
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: JakubB »

Dzięki NT. Parę dni temu zadałem pytanie na stronie Cz

http://czerniejewo.pl/asp/pl_start.asp?typ=11&menu=94

Odpowiedź wbrew temu co tam jest napisane nie została udzielona, ale za to rozdzwonił się telefon i poszły zlecenia do wykonawców.
Pewnie pojawi się w końcu jakaś odpowiedź w stylu takim, że wolno mielą urzędowe młyny bo przepisy, bo zasady i bez oczywiście odniesienia się do absurdalnych wieloletnich realizacji prostych rzeczy. Nie ważne. Ważne, że otworzymy świetlicę.

Dla tych którzy nie wiedzą: nowe okna na poddaszu i drzwi na świetlicy pochodzą z dotacji pozyskanej z ORLEN i bynajmniej nie jest to zasługa urzędu, tylko naszego stowarzyszenia.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: JakubB »

I jeszcze odpowiadając na pytania bo zapomniałem, przepraszam: tak, zebranie i ognisko sołeckie było w poniedziałek dlatego, że taki termin ustaliłem jako jedyny dla Pana Burmistrza możliwy, a deklarował, że bardzo mu zależy, żeby na ognisku być.
Wiem, że piątek czy sobota to bardziej właściwe dni do biesiadowania, ale TS już tyle razy wypominał nam, że nie zapraszamy go do Rakowa - pomyślałem, że to dobra okazja, żeby to naprawić. Niestety nie pojawił się i - co chyba dość ważne - bez słowa wyjaśnienia.
Michał

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: Michał »

komunalka robiła u was świetlice przeciez! kto fundamenty zrobil? kto sciany sztukował?
marek1

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: marek1 »

Panie Michale, jako mieszkaniec gminy Rakowo doceniam wsparcie urzędu gminy w fundamencie i sztukowaniu ścian. Jednak takie wsparcie nie pozwoli zamknąć remontu świetlicy. Jeśli poprosiłby by Pan urząd gminy wraz z lokalną społecznością o zrobienie chodnika przed Pana domem i zostałaby wykonana przez komunalkę dziura i nic poza tym, to miałby Pan dziurę, nie chodnik. Czy to Panu wystarczy?Nie mogę zrozumieć jak burmistrz widząc pomoc w poszukiwaniu środków finansowych i zaangażowanie lokalnej społeczności w remont świetlicy może tak opieszale się zachowywać. Taka postawa nie buduje lecz RUJNUJE!
mieszkaniec

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: mieszkaniec »

taki oto jest komunikat ze strony www Czerniejewo:
Szanowni Państwo w związku z problemem technicznym, który wystąpił w dniach 31.12.2015r. - 4.01.2016r. informujemy, że od dziś problem został zlikwidowany. Jeśli ktoś z Państwa zadał w tym czasie pytanie Burmistrzowi, prosimy o ponowne zadanie. Bardzo przepraszamy za kłopot.

znamienna jest data...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: NT JOP »

poniedziałek:

Panie Burmistrzu
Dlaczego nie odniósł się Pan publicznie do pytań zadanych imiennie przez członków rady sołeckiej sołectwa Rakowo?
pozdrawiam
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: JakubB »

Po wysłaniu zapytania na stronę czereniejewo.pl wykonawcy dostali zlecenia.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zebranie 2020-09-14 godz 18.

Post autor: JakubB »

I przystanek też się zaczął naprawiać:
przystanek.jpg
ODPOWIEDZ