równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: NT JOP »

Z jakiegoś powodu jeden z mieszkańców gminy ma prawo parkowania na chodniku. Być może prawo to jest nabyte typową (w tym przypadku) nieuwagą służb porządkowych
przypominamy przepisy ruchu drogowego, z jednoczesnym podaniem przykładu złamania tychze przepisów.

Pytanie (podpowiedz): czy pojazd ze zdjęcia przekracza 2,5t Dopuszczalnej Masy Całkowitej?
KONKURS: wypisanie (przez nas, mieszkanców) mandatu karnego właścicielowi pojazdu ze zdjecia. NAGRODA JEST REALNA.
warunki i regulamin:
1. 1 osoba która znajdzie wszystkie złamane przepisy lub pierwsza która znajdzie ich najwieksza ilość
2. ustali kwote, maksymalną !!! jaką powinno sie nałożyć w ramach mandatu karnego na kierowcę tego pojazdu ( w przypadku ustalenia tej samej liczby wykroczeń przez x osób drugą pozycją do ustalenia zwyciężcy będzie podanie liczby punktów karnych)
3. imię i nazwisko tej osoby nie musi byc ujawnione
4. nie ma limitu wieku oraz nie ma ograniczeń z tytułu pełnienia funcji publicznych. Również do konkursu może przystąpić właściciel pojazdu ze zdjecia.
5. obowiazuja wpisy na forum i na tej podstawie jury wybierze zwyciężce
6. mozna zdobyć uznanie jury za dowcip i KULTURE
7. zamkniecie konkursu ustalone będzie w stosownym czasie
8. liczymy, ze opiniodawcą bedzie lokalny posterunek Policji

podpowiedzi:
Całym pojazdem na chodniku mogą parkować wyłącznie samochody osobowe, motocykle, motorowery i rowery. Dwoma kołami także inne (w tym tzw.: busy), pod warunkiem, że ich dopuszczalna masa całkowita nie przekraczania 2,5 t.
Miejsce do parkowania na chodniku należy dobrze wybrać, uwzględniając szereg wymogów kodeksowych, aby nie narazić się na sankcje, szczególnie ze strony straży miejskich.
Na co zwrócić szczególną uwagę?
• Na odległość od przejścia dla pieszych (min. 10 m).
• Na zakazy zatrzymywania i postoju wyrażone znakami drogowymi, które obowiązują na całej drodze, a więc też na poboczu i chodniku.
• Na szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych (min. 1,5 m).
• Na bramy i wyjazdy z posesji, gdzie parkować nie wolno.
• Na słupki przystanków autobusowych (min. 15 m od takiego słupka).
• Na chodniki za pachołkami lub łańcuchami odgradzającymi je od jezdni, gdyż zaparkowanie zmusza do jazdy wzdłuż chodnika, co jest zabronione.
• Na znaki drogowe informacyjne, które wzbogacone tabliczką wskazują na dozwolony sposób ustawienia pojazdu.


podstawy prawne:

Zasady zatrzymania i postoju pojazdów na chodnikach reguluje art. 47 prawa o ruchu drogowym z 20.06.1997 (Dz. U. 58 z 2003r. poz. 515 - tekst jednolity). Przepis ten dopuszcza zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t. Spełnione muszą być jednak następujące warunki:
• na odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,
• szerokość pozostawionego dla pieszych chodnika nie utrudnia im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,
• pojazd zaparkowany na chodniku przednią osią nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
Przepis dopuszcza także, pod warunkiem zachowania minimum 1,5 m szerokości chodnika dla pieszych, zatrzymanie lub postój przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Pozostałe pojazdy nie przekraczające masy 2,5 t. mogą być umieszczone w całości na chodniku tylko w miejscach wyznaczonych odpowiednimi znakami drogowymi.

Warto przy okazji przypomnieć kilka ważnych zakazów dotyczących zatrzymania i postoju pojazdu na chodniku. Należy pamiętać, że zabronione jest:
• zatrzymanie:
o w odległości mniejszej niż 10 m od przedniej strony znaku lub sygnału drogowego, jeżeli zostałyby one zasłonięte przez pojazd,
o w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek,
• oraz postój:
o w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej,
o w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu.









Co oznaczają te znaki?
STREFA ZAMIESZKANIA

Dla chcących zaparkować pojazd w tej strefie to informacja, że postój jest tam dozwolony tylko w miejscach wyznaczonych, np. zatokach postojowych, miejscach oznakowanych znakiem D -18 - parking.

Niestosowanie się do tego przepisu oznacza popełnienie wykroczenia z art. 97 kw i otrzymanie mandatu karnego wg taryfikatora tj. w wys. 100zł. plus 1 pkt karny. Również parkowanie tuż za znakiem na tzw. dostawkę, stanowi o niestosowaniu się do postanowień.
ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ, ZAKAZ POSTOJU

Niestosowanie się do znaków B-36 i B-35 jest najczęstszą przyczyną otrzymania mandatu karnego. Ok. 80% kontrolowanych kierowców ma dylemat czy widząc znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” mogą parkować na chodniku czy nie!!! Do 2002 roku, jeśli stał znak bez adnotacji „dotyczy chodnika” to parkowanie na chodniku było dozwolone. Od 2002 roku na chodniku wolno parkować tylko wówczas, jeśli pod znakiem jest adnotacja „nie dotyczy chodnika”. Należy również pamiętać o przepisie określającym pozostawienie minimum 1,5m przejścia dla pieszych na chodniku, i dalszym zapisie, że jeśli ta szerokość jest nie wystarczająca i zaparkowany pojazd utrudnia płynność ruchu pieszych to parkowanie jest zabronione!!! A tej części przepisu już większość kierowców nie pamięta!!!. Niestosowanie się do tych znaków i przepisu oznacza popełnienie wykroczenia z art. 92 lub 97 kw i otrzymanie mandatu karnego wg taryfikatora tj. w wys. 100zł. plus 1 pkt karny. Należy też pamiętać, że jeżeli pod znakiem B-36 znajduje się tabliczka T-24 (tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela)

to pojazd zostanie odholowany obligatoryjnie na parking strzeżony!!! A to dodatkowy kłopot i koszt odholowania w wys. do 330zł!!!
PRZYSTANEK KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Koszt odholowania do 330zł plus otrzymanie mandatu karnego w wys. 100zł i 1 pkt. karnego. Przypominamy, na przystankach obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymania i postoju pojazdów!!!
ZAKAZ RUCHU W OBU KIERUNKACH


Za wykroczenie to grozi otrzymanie mandatu do 500 zł. i 5 pkt. karnych. Pięć takich przejazdów w ciągu roku, licząc od pierwszego przejechania, skutkuje utratą prawa jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych, o czym chcemy przypomnieć kierowcom!!!.
MIEJSCE PARKINGOWE DLA INWALIDÓW

Znak D-18a (parking - miejsce zastrzeżone) z tabliczką T-29 (tabliczka informująca o miejscu przeznaczonym dla pojazdu samochodowego uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej) oraz znak poziomy P- 24 (miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej) lub P- 20 (koperta)

to wzorcowe oznakowanie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. Niestety wielu kierowców zapomina się lub udaje, że nie zauważyło oznakowania i parkuje na tych miejscach mimo braku uprawnień do parkowania na takim miejscu. Obowiązkowe jest również wystawienie w miejscu widocznym za szybą karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej uprawniającej do parkowania na powyższym miejscu!!!

Przy jej braku pojazd zostanie automatycznie odholowany, tak stanowią obecnie obowiązujące przepisy!!!Cena takiej lekkomyślności to koszt odholowania do 330zł plus mandat karny wg taryfikatora 500zł i 5 pkt. karnych. Razem to prawie 850zł, czyli więcej niż nie jedna emerytura czy renta a mimo to wielu kierowców doświadcza tej przykrej sytuacji wyłącznie na własne życzenie!!!



O TYM POSIADACZ KARTY PARKINGOWEJ DLA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ MUSI WIEDZIEĆ!!!
Osoby niepełnosprawne o obniżonej sprawności ruchowej, kierujące pojazdem samochodowym lub kierowca przewożący osoby o obniżonej sprawności ruchowej, jak również pracownicy placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją niepełnosprawnych pozostających pod opieką tych placówek, mogą nie stosować się do następujących znaków - pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności:


- „zakaz ruchu w obu kierunkach” (B-1)

- „zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych” (B-3)
- „zakaz wjazdu autobusów” (B-3a)
- „zakaz wjazdu motocykli” (B-4)

- „zakaz wjazdu motorowerów” (B-10)

- „zakaz postoju" (B-35)

- „zakaz postoju w dni nieparzyste” (B-37)

- „zakaz postoju w dni parzyste" (B-38)

- „strefa ograniczonego postoju” (B-39)

UWAGA : Jak widać nie ma w tym wykazie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”!!! Aby móc nie stosować się do wymienionych powyżej znaków osoba niepełnosprawna musi posiadać kartę parkingową. Kartę wydaje starosta - należy zgłosić się do wydziału transportu urzędu powiatowego.


POSIADACZU KARTY PARKINGOWEJ DLA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ - TEN ZNAK ZAKAZU

CIEBIE TEŻ DOTYCZY I OBOWIĄZUJE !!!
KTO JEST UPRAWNIONY DO OTRZYMANIA KARTY PARKINGOWEJ
Kartę parkingową osobie niepełnosprawnej wydaje się na podstawie, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, orzeczenia o:
- niepełnosprawności,
- stopniu niepełnosprawności,
- wskazaniach do ulg i uprawnień
- wraz ze wskazaniem, o którym mowa w art. 6b ust. 3 pkt 9 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej(Dz.U.2008.14.92); chodzi o wskazanie potwierdzające, że osoba niepełnosprawna spełnia przesłanki pozwalające na wydanie karty parkingowej.

Osoba zaliczona do lekkiego stopnia niepełnosprawności uzyska wymagane (opisane powyżej) wskazanie jedynie w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).
Opłata za wydanie karty wynosi ?????
Podobną kartę otrzymują również placówki pomagające niepełnosprawnym.
Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie, symbolem wózka inwalidzkiego do góry.
Samochód osoby, która ma prawo nie stosować się do wymienionych znaków może być oznaczony tzw. emblematem inwalidzkim, ale nie jest to formalny dokument. Uwaga!!! Naklejenie emblematu to tylkooznaczenie pojazdu, jako samochodu osoby niepełnosprawnej - do wybranych znaków nie stosujemy się tylko na podstawie oryginału karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej umieszczonej za przednią szybą pojazdu w miejscu widocznym dla kontrolującego strażnika !!!


ZNAJOMOŚĆ TYCH TABLICZEK DO ZNAKÓW TEŻ POMOŻE UNIKNĄĆ MANDATÓW !!!

Poniższe tabliczki do znaków umieszczane pod znakami drogowymi porządkują sposób parkowania pojazdów w danym miejscu.

Tabliczki T-30 w Kielcach spotkamy np. na Placu Wolności czy ul. Ewangelickiej, gdzie obowiązuje parkowanie równolegle do krawędzi jezdni. Parkując pojazd w inny sposób powodujemy utrudnianie ruchu innych pojazdów, szczególnie szerszych ale przede wszystkim osobom pieszym.

Powyższe tabliczki T-25 i T-26 wskazują kierowcom precyzyjnie początek i koniec obowiązywania zakazów zatrzymywania się czy postoju. Jednak wielu z nich często ma problem z zapamiętaniem, która strzałka oznacza początek a która koniec obowiązującego zakazu ( chodzi o tabliczki T-25a i T-25c). Kierowcy otrzymują tam mandaty w wys. 100zł. plus 1 pkt karny. Tabliczki te umieszczane są w celu uporządkowania ruchu na drogach, a nie jako fantazja zarządzających daną drogą czy placem. Stosując się do tych znaków będzie się nam wszystkim zdecydowanie lepiej jeździć po wąskich i ciasnych uliczkach i placach naszego miasta.

PARKOWANIE NA DRODZE DLA ROWERÓW
. Jak sama nazwa wskazuje mają one służyć tylko rowerzystom i ewentualnie pieszym, jeśli jest to droga pieszo-rowerowa. Drogi te są oznakowane poniższymi znakami pionowymi C-13 i jego kompilacjami oraz znakiem pionowym P-23. Często wyróżniają się też kolorem nawierzchni. Za parkowanie pojazdu na takiej drodze w najlepszym przypadku grozi mandat karny w wys. 100zł i 1pkt karny. W przypadku blokowania przejazdu pojazd może zostać odholowany!!! Pamiętajmy, że nowe prawo zakazuje również postoju samochodów na pasie ruchu dla rowerów !!!

KOMPILACJE ZNAKÓW C-13 I C-16
- droga pieszo-rowerowa (piesi idą prawą stroną a rowerzyści jadą lewą stroną drogi)
- droga pieszo-rowerowa (piesi idą lewą stroną a rowerzyści jadą prawą stroną drogi)

- droga pieszo-rowerowa (piesi i rowerzyści poruszają się dowolną stroną drogi)

- odwołania znaków

PARKOWANIE NA CHODNIKU ODDZIELONYM PASEM ZIELENI OD JEZDNI
Kierowcy zapominają, że jazda wzdłuż po chodniku jest zabroniona, a w tym przypadku nie da się inaczej wjechać na chodnik. Ponadto pojazd należy zaparkować jak najbliżej krawędzi jezdni a uniemożliwia to pas zieleni. Masa całkowita pojazdu nie może przekraczać 2,5 tony. Dochodzi do tego utrudnianie ruchu pieszych, blokowanie przejścia i podstawa do nałożenia mandatu karnego podręcznikowa!!!. Za jego równowartość tj. 100zł można zrobić całkiem pokaźne zakupy, więc chyba lepiej zaparkować pojazd na parkingu przy placu czy dojść kawałek pozostawiając pojazd w miejscu dozwolonym niż wracając zastać blokadę na kole lub patrol Policji, który wypisze nam mandat i uszczęśliwi obligatoryjnym punktem karnym !!!
Reasumując należy pamiętać, że jeśli chodnik jest oddzielony od jezdni pasem zieleni parkowanie pojazdu na nim jest zabronione !!!
WIEDZIAŁEŚ O TYM ? !!!
Samochód osobowy z tzw. „kratką” np. Seicento jest zarejestrowany jako ciężarowy. Przepisy zakazują parkowania takich pojazdów na chodnikach, mimo, że Seicento bez kratki może na nich parkować !!!
PARKOWANIE NA ZIELEŃCACH
Parkowanie na zieleńcu to wykroczenie z art. 144 kw zagrożone mandatem karnym w wys. od 20 do 500zł. Problem dotyczy szczególnie osiedli. Niewystarczająca ilość miejsc parkingowych nie tłumaczy kierowców niszczących zieleń miejską. Popularne „klepiska” same się nie tworzą !!! Jest to dzieło kierowców !!! Spółdzielnie czy zarządcy terenów zamiast przeznaczać znaczne kwoty na coroczne rekultywacje zajeżdżonych zieleńców mogłyby wykonać np. nowe place zabaw czy pomalować klatki schodowe.



Zatrzymanie i postój - Taryfikator
125.art. 90 lub art. 97Zatrzymanie lub postój pojazdu w warunkach, w których nie jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących lub powoduje utrudnienie ruchu100 – 300PLN.
Niezachowanie wymaganego odstępu za poprzedzającym pojazdem przez kierującego w tunelu, podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego100

Zatrzymywanie pojazdu:

1) na przejeździe kolejowym lub tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania-300.
2) na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu - także za nimi100 - 300
3) w tunelu, na moście lub na wiadukcie200.
4) na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli kierujący pojazdami wielośladowymi są zmuszeni do najeżdżania na tę linię100.
5) na jezdni obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni oraz na jezdni lub na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni100.
6) w odległości mniejszej niż 10 m od przedniej strony znaku lub sygnału drogowego, jeżeli pojazd je zasłania100.
7) przy lewej krawędzi jezdni100.
8) na pasie między jezdniami100.
9) w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej jej długości100.
10) w odległości mniejszej niż 15 m od punktów krańcowych wysepki, jeżeli jezdnia z prawej jej strony ma tylko jeden pas ruchu100.
11) na drodze dla rowerów100,-.art. 84, 90 lub art. 91Brak sygnalizowania lub niewłaściwe sygnalizowanie postoju pojazdu z powodu uszkodzenia lub wypadku150,-.art. 90 lub art. 97Naruszenie warunków dopuszczalności zatrzymania lub postoju pojazdu na chodniku100,-.
Naruszenie obowiązku zatrzymania pojazdu na jezdni jak najbliżej jej krawędzi i równolegle do niej100,-.
Naruszenie obowiązku umieszczania pojazdu (z wyjątkiem pojazdu zaprzęgowego) poza jezdnią w czasie postoju na drodze poza obszarem zabudowanym150 – 300,-.
Naruszenie zakazu postoju w miejscach utrudniających wjazd lub wyjazd100,-.
Naruszenie zakazu postoju w miejscach utrudniających dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu100,-.
Naruszenie zakazu postoju przed lub za przejazdem kolejowym na odcinku od przejazdu do słupka wskaźnikowego z jedną kreską100,-.
Naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone100,-.
Naruszenie zakazu postoju na obszarze zabudowanym pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton lub o długości przekraczającej 12 m 200 – 300,-

Czytaj więcej http://www.forumsamochodowe.pl/taryfika ... z3Kxc4PEt8
Załączniki
mercedes.jpg
mercedes.jpg (20.52 KiB) Przejrzano 7265 razy
Luki

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: Luki »

No to czyj ten mietek w końcu? W Moskwie takie parkowanie to norma.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: NT JOP »

czyj.. mieszkanca gminy. A my akurat w Polsce. fakt, tez wesoło
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: NT JOP »

a moze ktos opracuje taki wzór "papierowy" mandatu od mieszkanców, od Niezaleznego Forum Mieszkanców? wyślemy pocztą.
drogówka

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: drogówka »

znalazłem dwa uchybienia: (Pomijam ten drobny fakt, ze wiecej jest tutaj odpwoiedzi niz pytań:-))
kopiuje wszystkie modele i mam nadzieje ze trafiam bo nie chce obrazić własciciela, ze sugeruje ze ma jakiegoś zyncha seryjnego:

Mercedes Klasa G -
Mercedes Klasa G suv 5 drzwiowy

Wymiary i masy dla dostępnych w salonach dealerskich wersji Mercedes Klasa G

benzynowy
5 461 cm3 (387KM)
długość/szerokość/wysokość [mm]: 4662/1760/1951
pojemność bagażnika [l]:250/1580
masa własna [kg]:2455
ladowność [kg]:745
liczba miejsc siedzących:5/5
rozstaw osi w [mm]::2850.00
minimalna średnica skrętu [m]:13.60
Zobacz dane techniczne Zobacz listę dostępnych wersji samochodu

5 461 cm3 (544KM)
długość/szerokość/wysokość [mm]: 4662/1760/1951
pojemność bagażnika [l]:250/1580
masa własna [kg]:2475
ladowność [kg]:725
liczba miejsc siedzących:5/5
rozstaw osi w [mm]::2850.00
minimalna średnica skrętu [m]:13.60
Zobacz dane techniczne Zobacz listę dostępnych wersji samochodu

5 980 cm3 (612KM)
długość/szerokość/wysokość [mm]: 4662/1760/1951
pojemność bagażnika [l]:250/1580
masa własna [kg]:2505
ladowność [kg]:695
liczba miejsc siedzących:5/5
rozstaw osi w [mm]::2850.00
minimalna średnica skrętu [m]:13.60
Zobacz dane techniczne Zobacz listę dostępnych wersji samochodu

turbo diesel
2 987 cm3 (211KM)
długość/szerokość/wysokość [mm]: 4662/1760/1951
pojemność bagażnika [l]:1280/2250
masa własna [kg]:2495
ladowność [kg]:705
liczba miejsc siedzących:5/5
rozstaw osi w [mm]::2850.00
minimalna średnica skrętu [m]:13.60


wszytkie maja koło 2,5t masy własnej + ok 700 kg ładownosci co daje dopuszczalna mase całkowitą: 3200kg.

mandacik jak tralala i do tego punkciory pewnie 100-500 i ze 2-4 pkt

a drugi to postój pow 2,5t DMC:
Przepis dopuszcza także, pod warunkiem zachowania minimum 1,5 m szerokości chodnika dla pieszych, zatrzymanie lub postój przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru.

kolego w ogóle tam nie powinienes stawać i to z 2 powodów. A zostawianie 1,5 m nie ratuje w tej sytuacji

i znowu stówy leca i punkty

co do nagrody: jak mnie porobicie to wezwe was na ubitą ziemie.. a teraz mrozy to w zasadzie wszędzie
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: NT JOP »

Jako, że zalały nas odpowiedzi w wiekszosci prawidłowe, korzystam z prawa organizatora i wyznaczam zwycięzcę którym okazuję sie (i tu pewnie zaskoczenie)... osoba ukryta pod pseudonimem "drogówka". W zasadzie to drugie miejsce bo pierwsze- wiadomo- zdobywa Komendant Posterunku. Obligatoryjnie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dokonanie wpisu na forum. Stąd wybór drugiego miejsca. Zapraszam po odbiór nagrody, czyli do kontaktu.. gniazdka.. obojętnie.
słucham? ze niesprawiedliwe? ze przypodobac sie chcę szefowi dróg bo stoją w Lipkach?..
Skąd te pomysły!? z całą stanowczością swojego młodego serca i umysłu je dementuje
hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: hania pirania »

to ja może tak zapytam.....
czy nasi lokalni stróże prawa nadal jeżdżą radiowozem - Sieną w samo południe w bardzo słoneczne dni używając świateł przeciwmgłowych jak to miało miejsce w ubiegłym roku ?
Kilka razy miałam okazję to widzieć lecz nie zrobiłam zdjęcia :o
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: JakubB »

Być może to były tak zwane światła dzienne codzienne?
Tak po prawdzie sytuacja materialna naszego czerniejewskiego posterunku jest dość dramatyczna. Podobno brakuje im nawet drukarki, a zauważam że taką atramentówkę ze skanerem można nabyć już za 300 zł. Ma to oczywiście swoje dobre strony: nie brakuje im papieru. W tych okolicznościach nie jest bardzo nieprawdopodobną tezą iż... oszczędzają żarówki.

A tak na poważnie, to co myślicie o tutejszych funkcjonariuszach? Są ok, troszczą, chronią, służą czy raczej lepiej nie podchodzić na mniej niż zasięg tonfy?
Ja nie miałem ani przyjemności, ani nieprzyjemności. Póki co...
hania pirania
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:50

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: hania pirania »

ujmę to tak...
sama osoba komendanta tutejszego komisariatu niech będzie dla Ciebie Jakubie B odpowiedzią .......
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: równy czy równiejszy? parkowanie na chodnikach? Konkurs

Post autor: NT JOP »

czyli dobrze, ze przynałem nagrode i to pierwsza
ODPOWIEDZ