Wybory soleckie

Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Serdecznie dziękuję za wytypowanie, ale nie będę kandydować na sołtysa.
Mieszkaniec

Re: Wybory soleckie

Post autor: Mieszkaniec »

Tomek jest dobrym kandydatem i będę na niego głosować. Jeśli Tadeusz obieca finansowanie imprez ze swojej diety to przebije Tomka, który nie ma diety i zdobędzie mój głos. Obecny sołtys i były radny mimo wszystko zastrzeżeń po portfel sięgali i złotych nie szczędzili na wioskę. A przy okazji - kto finansował wieczór patriotyczny i kolęd (już były po wyborach)?
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Wobec pierwszej części wypowiedzi Mieszkańca nie podchodzę do dyskusji. Natomiast jeśli chodzi o pytanie dotyczące finansowania wieczorów:
1. patriotycznego: stroje dla dzieci przygotowali rodzice lub też były z zasobów księdza, wystrój przedstawienia - mój, sali z zasobów księdza, sami ustawiliśmy za darmo, Marcin zapewnił obsługę i wcześniej podłączenie sprzętu audio należącego do sołectwa (podczas występu i prób), chór przygotował piosenki, kawę i ciasto, Krzysztof muzykę - nikt nie finansował, choć można powiedzieć, że paliwo, wystrój, stroje, czas, kawa, ciasto kosztują, bo przecież ktoś na tym coś stracił dla dobra innych. Kwestia opału, wody i prądu - ze środków sołeckich. Nikt też nie płacił za przygotowanie całości, za ułożenie treści, wykonanie i prowadzenie.
2. kolęd: dokładnie tak samo.
Jeszcze odnośnie środków - pewnie, że jeśli będą to się przydadzą, ale jeśli ich nie będzie od sponsora to sądzę, że damy radę dalej działać. Ogromne podziękowania należą się śpiewakom, dzieciom i ich rodzicom za wielokrotne spotkania, dojazdy i oczekiwanie w czasie próby dzieci. Obiecałem dzieciom niespodziankę filmową i planuję ją zrobić w przyszły piątek.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Wybory soleckie

Post autor: NT JOP »

spotkanie sprawozdawczo- wyborcze g 18.00 dnia 03.02
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Zachęcam do pójścia na wybory.
Demokracja, jak każdy wie, jest złym ustrojem, ale ludzkość lepszego nie wymyśliła. Tylko w nim każdy głos się liczy i ma wpływ na kolejną kadencję. Trzeba jednak spełnić dwa warunki: iść zagłosować i zagłosować mądrze.
Wybory sołeckie często są ważniejsze od wyborów do rady gminy, bo jakby na to nie spojrzeć radny gminy musi spoglądać na dobro całej gminy, mieć wizję przyszłości i często odsuwać potrzeby swojej rodzinnej miejscowości. Sołtys i rada sołecka tych dylematów nie ma - mają konkretną robotę w konkretnym miejscu. Od Was zależy nie miejsce tej roboty, bo to proste - Pawłowo. Od Was zależy co będzie robione.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Odnośnie wieczorku filmowego dla dzieci to z uwagi na imprezę na sali nie mogłem tego zrobić, ale wstępnie zapraszam w drugim tygodniu ferii w czwartek. Jak będzie śnieg to jeszcze coś się wymyśli.
Gebels

Re: Wybory soleckie

Post autor: Gebels »

Czy twierdzisz, że obecny Sołtys i Rada podejmowała złe decyzje?
wyborca

Re: Wybory soleckie

Post autor: wyborca »

Witam.! zapraszam na jutro , na wybory nowego sołtysa! mam nadzieję że zostanie nim Tomek S., który nie przyniesie nam wstydu na forum gminnym i zmieni się to na lepsze.....p.s. Pawłowo zasługuję na dobrego Sołtysa.!!!! Tomek .. trzymamy kciuki....
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

do Gebels: nie twierdzę czegoś takiego. Zwracam uwagę na ważność tych wyborów. A zmiany w radzie sołeckiej są konieczne, bo przecież dotychczasowa się wykruszyła i nie działa w pełnym składzie.
zszokowany

Re: Wybory soleckie

Post autor: zszokowany »

Szkoda,że nie zmienił się nam w Pawłowie sołtys.....szkoda,że nie zmieniła się Rada Sołecka.....widać ludzie nie mają odwagi by przyznać do tego,że chcą zmian...dlatego WIELKIE BRAWA dla TomkaS właśnie za tę odwagę....Chłopie takich ludzi nam potrzeba,takich którzy maja odwagę mówić głośno,że coś się im nie podoba....liczyłem ,że wejdziesz chociaż do Rady ale na zawiść ludzką nie ma lekarstwa....
ODPOWIEDZ