Wybory soleckie

wyborca

Re: Trochę historii

Post autor: wyborca »

a ja mam taki pomysł! skoro udało nam się zmienić Burmistrza!!!!! to idzmy dalej.... zmieniajmy też tego ,, sołtysa,, który sam sie przykleił do byłej władzy....
MarcinS
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2014, 13:15

Re: Trochę historii

Post autor: MarcinS »

Wyborco! Dlaczego chcesz zmieniać sołtysa? Chyba masz jakiś powód?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Trochę historii

Post autor: NT JOP »

wybory sołeckie: skoro pojawił sie taki wpis to temat chyba potrzebny
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Z uwagi na wpisy (sądzę, że mieszkańców) i potrzebę porządku na forum powstał nowy temat. Zachęcam do udziału w dyskusji.
pewien mieszkaniec

Re: Trochę historii

Post autor: pewien mieszkaniec »

Sołtysa trzeba zmienić bo się faktycznie zasiedział i zapomniał po co został wybrany nie wspominając o Radzie Sołeckiej która niby jest a jakby jej nie było.Chciałbym żeby sołtysem został ktoś komu się chce coś zrobić dla swojej wsi i jej mieszkańców.A dotychczasowy sołtys dba tylko o swoje dobro czego przykładem jest droga doprowadzona do posiadłości Pana sołtysa,no ale w końcu tak dziękował Dance kochanej na koniec jej kadencji że musiała mu tę drogę zrobić.Zresztą sołtys to nie jedyna osoba która powinna się zmienić w Pawłowie.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Trochę mało konkretów. Może warto przy okazji zastanowić się nad rolą, jaką ma pełnić sołtys i ocenić pod tym kątem obecnego i radę sołecką? Jakby na to nie spojrzeć w Pawłowie są imprezy robione dla mieszkańców. Co do Rady Sołeckiej to zmiany rzeczywiście są konieczne, choćby z tego powodu, że nie wszyscy jej członkowie mieszkają już w Pawłowie.
MarcinS
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2014, 13:15

Re: Wybory soleckie

Post autor: MarcinS »

do pewien mieszkaniec:
To może kolega się przedstawi? Może ktoś zaproponuje twoją kandydaturę za 2 miesiące? ? Ciekawy jestem ile razy Ty coś zrobiłeś bezinteresownie dla swojej miejscowości? Ciekawe ile razy byłeś na zebraniach i ile razy dałeś jakąś propozycję aby coś zmienić. Skoro twierdzisz, że ja oraz pozostali członkowie RS nic nie robimy to Ty chyba jeszcze nie wybudziłeś się ze snu zimowego sprzed 8 lat. Ja w RS byś nie muszę. Jest to moja dobra wola, i wybór mieszkańców. Ale to może się już zmienić za 2 m-ce. Pozdrawiam
pewien mieszkaniec

Re: Wybory soleckie

Post autor: pewien mieszkaniec »

Wydaje mi się że ten wątek pojawił się po to żeby mieszkańcy sołectwa mieli możliwość wyrażenia swojej opinii o aktualnym sołtysie i radzie sołeckiej.To że mi się akurat coś w sposobie sprawowania władzy nie podoba nie oznacza że ja zrobił bym to lepiej i że będę kandydował.Mam nadzieję że znajdzie się taki kontr kandydat ,który będzie miał nowe pomysły i chęć bezinteresownego zaangażowania na rzecz mieszkańców, bo chyba stanowisko sołtysa nie jest dożywotnie.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Cenna uwaga- w tym wątku piszemy o aktualnym sołtysie i radzie sołeckiej. Masz rację - każdemu może się coś nie podobać w sposobie sprawowania władzy przez sołtysa i każdy może wyrazić swoją opinię (kulturalną oczywiście). Każdy może również odnieść się do poszczególnych członków RS, bo takie jest prawo demokracji. Tylko więcej konkretów, bo jak na razie są dwa: kawałek drogi oraz hm relacje sołtys - była burmistrz.
Podsycę trochę temat: czy sołtys i rada ma zajmować się imprezami? Czy ma interweniować u władz gminy w różnych sprawach? Czy ma stworzyć jakiś kierunek rozwoju wsi? Czy ma opracować plan inwestycji we wsi? Czy ma pozyskiwać środki unijne? Czy ma inaczej zarządzać świetlicą? Co ma tak naprawdę robić? Czy sołtys nie informuje? Wszędzie znajdą się pytania.
W dyskusji dobrze jest oddzielić rolę radnego gminy od sołtysa i RS, bo zadania są inne, choć uzupełniają się.
MarcinS
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2014, 13:15

Re: Wybory soleckie

Post autor: MarcinS »

do pewien mieszkaniec
Dlaczego kolega (mam nadzieję, że mogę się do Ciebie w ten sposób zwracać) nie mówił na zebraniach sołeckich, że nie podoba się sposób sprawowania władzy? A może kolegi nie było na zebraniach? A tak poza tym my nie sprawujemy władzy, tylko jesteśmy przedstawicielami naszej miejscowości. Każdy może przyjść do nas i nam powiedzieć co by można zmienić lub w którym kierunku trzeba iść.
do Sławek:
odpowiadam
1. tak + pomoc mieszkańców która zawsze jest realizowana przez te same osoby (dobrze wiesz kto zawsze przychodzi do pomocy)
2. tak
3. jakieś propozycje
4. inwestycje cały czas realizowane
5. jak najbardziej. Ale sami tego nie zrobimy
6. jakieś propozycje?
ODPOWIEDZ