Wybory soleckie

ktoś

Re: Wybory soleckie

Post autor: ktoś »

niezpawłowa pisze:Mieszkańcy Pawłowo już dokonaliście jednej wymiany. Zmiany radnego nie wytłumaczycie. Jej skutkiem będzie brak inwestycji we wsi w tej kadencji. Jak jeszcze wymienicie sołtysa to Wasze imprezy będą wyglądać tak jak u mnie w Pakszynie. Porównajcie. Wytłumaczcie czemu chcecie go zmienić. Przez te 12 lat sołtysa Owczarczaka i radnego Zakrzewskiego żadna wioska nie dostała tyle pieniędzy co Pawłowo. W ulotkach sprawozdawczych burmistrzów Kulpińskiego i Grychowskiej jest: lampy, dwie drogi, chodniki, remont sali, plac przy niej, plac zabaw, przystanek, boisko, przepusty (chyba remonty), plany zagospodarowania. Ci ludzie robili coś dla Was, byli skuteczni i za to ich wymieniacie? Od 4 lat jestem u Was na dożynkach i widzę, że sołtys z grupą organizował, a były radny z innymi zajłmował się występami.

a kto jest jeszcze do wymiany poza sołtysem i radą sołecką?
Dlaczego zakładasz że jak się zmienił radny i zmieni się sołtys to nic nie będzie się działo?Nie ma ludzi niezastąpionych....a udowodnione jest,że ci którzy obejmują dane stanowisko czy daną funkcję starają się lepiej niż stara gwardia.Najlepsi HR -owcy wiedzą że dobry pracownik daje z siebie wszystko w okresie od 3 do 5 lat....po takim okresie nastaje marazm i takiego pracownika należy zwolnić....Zresztą jeżeli znajdzie się w ogóle kandydat który będzie chciał wystartować na stanowisko sołtysa musi on zadawać sobie sprawę z tego, że poprzeczka jest wysoko podniesiona.Pozdrawiam
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Wybory soleckie

Post autor: Slawek »

Podejrzewam, że mieszkaniec Pakszyna miał właśnie na myśli wysoko podniesioną poprzeczkę - tak sołtys, jak RS, jak i ja sam, jako radny tę poprzeczkę podnieśliśmy. Zgodzę się z ktosiem, że HR - owskie badania są dobre mówiąc o skuteczności i innowacyjności wysokiej przez okres do 5 lat. Jednak pozwolę sobie zauważyć, że w tym wypadku mamy do czynienia z ludźmi w pełni aktywnych i o określonym zakresie działań. Sołectwo to nie firma, a wspólnota, której przewodzenie wiąże się z wieloma obowiązkami, a zyski ... brak. Prawdą jest to co napisał Marcin, że angażują się ciągle te sam osoby. Kandydat na sołtysa, na radnego powinien angażować się wcześniej niż dzień czy przeddzień wyborów. Mówię oczywiście o moim sołectwie, gdzie "coś" się dzieje, bo tam gdzie jest pustynia to trudno oczekiwać, żeby ktoś mógł się sprawdzić w czymś czego nie ma. Wcześniej nikt nie mówił, ale społecznik/samorządowiec każdego szczebla, jeśli jest nim naprawdę to musi się liczyć z kosztami. Najłatwiejsza jest kasa - ot radny daje z kilka stów na każdą imprezę z okręgu. Gorzej z przygotowaniem - trzeba jechać, zadzwonić, wyłożyć trochę ZŁ. A jeszcze gorzej z kwestią kulturalną - coś trzeba ułożyć, zrobić próby, zadbać o wystrój - wiele godzin pracy, o której w porównaniu do tych kilku stów sponsoringu często się nie pamięta, a z punktu widzenia społecznego jest o wiele bardziej ważne.
ktoś

Re: Wybory soleckie

Post autor: ktoś »

Drogi Sławku ja piszę o zaangażowaniu jakie jest największe w tym okresie od 3-5 lat a nie o zyskach.Nikt chyba o zyskach nie myśli chcąc objąć takie stanowisko....i oby znalazł się kandydat który to wszystko dźwignie....OBY!!!
ktoś2

Re: Wybory soleckie

Post autor: ktoś2 »

Sołtys zachowuje się jak była burmistrz! Trzeba do zmienić! Tylko raz w roku pyta się na co wydać fundusz sołecki. Mało ludzi idzie na zebranie, bo już wcześniej ustalił z radą wiejską. Zrobili boisko, a koszy nie przenieśli. Niedługo ktoś je sobie zabierze. Radnych też do zmiany. Wydali kilka tysięcy na sprzęt grający,a na przystanku stoi się w wodzie. Wszystko ładują w świetlicę, ale ceny zrobił sołtys zaporową i nikt jej nie wynajmuje. Na remont drogi na Nidom nie ma gmina kasy? Wieś ma pieniądze i może mieć duże, wystarczy je zarobić na tym co mamy. Boisko zarosło nikt się tym nie zajmuje. Na sali wychodzi grzyb. Rów przydrożny na hubach zasypany. Nowy radny zrobi chyba z tym porządek.Chodnik na cmentarz miał być tak szeroki żeby jechał po nim karawan. Sołtys dużo gadał, tylko nie że chodnik będzie na jeden rower. Tadziu powinien być sołtysem! nie dzieli ludzi na lepszych i groszych, z każdym porozmawia, umie załatwić i wie co nam potrzeba.
Rakowianin

Re: Wybory soleckie

Post autor: Rakowianin »

hoho już tak nie narzekajta ze tylko raz w roku pyta. w rakowie w ogole nie pyta ani na co pieniadze wydac ani w ogole o nic i jakos zyjemy. krzyze mamy.
MarcinS
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2014, 13:15

Re: Wybory soleckie

Post autor: MarcinS »

Tzn jak się zachowuje? A ile razy sołtys ma się pytać na co wydać fundusz sołecki? Czy na ostatnich 3 zebraniach co do funduszu padła jakaś sensowna propozycja na co wydać te pieniążki? Nie padła. Pewnie o tym nie wiesz bo też nie chodzisz na zebrania. To że mało ludzi przychodzi na zebranie to chyba nie jest wina sołtysa i RS tylko mieszkańców (nie tylko na zebrania sołeckie przychodzi mało ludzi ale także np. na spotkania przedwyborcze gdzie naszych mieszkańców było niecałe 20 osób). Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego zakupiliśmy sprzęt grający przyjdź to Tobie odpowiemy.Pozdrawiam.
Rakowianin

Re: Wybory soleckie

Post autor: Rakowianin »

no niechby i raz na pare lat zapytal. nie pyta bo nie ma jak bo nie ma zebran. ludzie nie przychodza bo nie maja gdzie jak zebran nie ma bo soltys nie robi zebran. tylko jedno w styczniu z burmistrzem. a wtedy jest juz budzet zaklepany na ten rok dawno a kto bedzie myslal o budzecie na za rok w styczniu?
MarcinS
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2014, 13:15

Re: Wybory soleckie

Post autor: MarcinS »

Do rakowianin: Mój post dotyczył postu Ktoś2. Mój błąd, że nie zaznaczyłem tego.
wyborca

Re: Wybory soleckie

Post autor: wyborca »

witam. podobno ustalono terminy wyborów sołtysów na wsiach.
ja proponuje w Pawłowie Tomasza S. albo Sławka Z. co wy na to?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Wybory soleckie

Post autor: JakubB »

Termin spotkania wiejskiego w Pawłowie: 3 lutego 2015 godz. 18:00.
ODPOWIEDZ