SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

Zakładam ten post tylko i wyłocznie z ponizszychj powodó. Bardzo prosze o przestrzeganie:
1. ponoć ma być wielu kandydatów (brzmi to dziwnie bo jezeli przyjdzie, jak zawsze, 10 słuchaczy to połowa to kandydaci?)
2. zakaz :-) krojenia tyłka, darcia łacha z obecnego. Powaznie, nie w tym rzecz
3. znam jednego kandydata który sie nada i moze narazie nie wie ze chce ale bedzie to wiedział
4. musi byc madrala co gadać potrafi.. i to do rzeczy'
5. na tyle głupi by sie na ta fuche zgodzic
6. cierpliwy bo przeciez kazdy moze wstac lewą noga i se zadzwonic do sołtysa i pojechac po nim jak po burej...
7. w zasadzie nie spac bo zawsze moga byc sprawy niecierpiace zwłoki. Tak samo nie miec rodziny, przyjacił i czasu prywatnego
8. dwie rece i napewno nie lewe
9. łeb jak sklep bo wiedzy duzo
10. kupe kabony by wykładac na pomysły mieszkanców no i ich umiec przekupic jak zmoczy
11. sympatyczna morde i wyleczone zęby - (przednie)
12. kupe układów;-) by wszystko nie trwało latami
13. i najwazniejsze nas za sobą.. no, no.. obok
proelitator

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: proelitator »

a robotny? a wychlac umi? bo obecny niewyglada a umi
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: JakubB »

Tomasz, jak sądzę, pisze o mnie.

Tak potwierdzam, będę kandydował na sołtysa.

Pracuję w domu, jestem dostępny, potrafię się zaangażować społecznie, czego niech choćby to forum będzie dowodem. Umiem trzymać młotek i szpadel (oba właściwą stroną), umiem pójść na radę gminy i o nasze powalczyć (drzewiej bywało), mam kupę układów... scalonych w szufladzie.
Do roboty się nie garnę, ale sama za mną łazi a ja odmówić nie potrafię.
Informacyjnie: rocznik 78, żonaty (bardzo, bardzo szczęśliwie), synów trzech, kot, pies, kredyt.
Składam swoje pomysły na kupkę i wkrótce je tu przedstawię.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

hmm zastanómy sie.. o kim ja mówię...
pkt 11 zaliczony
hmm
pkt 5. sam potwierdził
hmm reszta...można by dyskutować ale przy odrobinie dobrej woli można zaliczyc

Tak Jakubie o Tobie mówie.

teraz kwestia taka by sprawić by inni tez mówili:-)... i nie tylko o pkt 11
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

do ANETY:
cytat wypowiedzi:
Do "ONA" !

To idź do tej prasy do Cię wyśmieją! :lol: Jak coś Ci nie pasuje to zrób sobie na ogrodzie plac zabaw! Kup huśtawki i piaskownice i problemu nie będziesz miała! Sołtys sam musi wszystko robić bo pieniędzy z gminy na "robotników" nie bardzo chcą dać! Każdy ma swoją robotę i jej pilnuje! A jak ty nie masz co robić to rusz ... i rób! Wystarczy grzecznie zapytać a nie z .... wylatywać! Było zebranie trzeba było przyjść i się odezwać a nie mądra w necie a ... w świecie!

PS. Tak ma marginesie jak komuś przeszkadzają "plagi" to po jakiego diabła się przeprowadzaliście z "miasta" na wieś?? A teraz to wielcy ... Państwo bo pszczoły bo żmije bo sarny i co jeszcze? Bo niebo i ziemia? Weście się ogarnijcie ludzie!! Żyjemy w takiej epoce że wszystko jest dla ludzi! Aaa.. Jeszcze coś - zastrzeżenia macie bo na zebraniach są cukierki michałki on kupuje to wszystko ze swojej kieszeni a jeżeli nie pasuje Wam do ... nie jedzcie! :mrgreen:

PS.2. Sołtys niech zostanie ten co jest bo naprawdę jest w porządku i ja osobiście zastrzeżeń nie mam. Co by się stało jest zawsze na telefon. Napewno niebawem to przeczyta także Pozdrowienia dla Sołtysa P.Macieja :)


1.Ten plac mi tez nie pasuje. I mam czelność o tym mówić. Skoro sołtys nie potrafi mówić ze mną to ja chce mówić ze sołtysem. Ale że nie wiem gdzie ani jak (jakoś pod tel go nie zastałem nigdy by sie umówić) wiec pisze tutaj. Jeżeli coś nie wychodzi, a są trudności po to jest zebranie wiejskie które należny zorganizować i pogadać z mieszkańcami a nie strzelać focha i że tak zacytuje: "Jak coś Ci nie pasuje to zrób sobie na ogrodzie plac zabaw". Aneto w ten sposób nie pogadamy. Takie teksty nie maja sensu. Zamiast pomóc zniszczą.
2. Plagi to ironia, trochę zabawa, trochę informacji co zrobić gdyby.. np ktoś ma alergie i otrzymuje 5 ogryzień od pszczół. Lub znajduje żmiję.. i co? wali w nią szpadlem? tak robisz? To gratuluje. Takie rzeczy, możesz mi wierzyć, zdążają sie tez w mieście . I trochę sie zagalopowałaś Aneto. Jedyne plagi które mi przeszkadzając to muchy i głupota ludzka. O ile muchy jak widzisz, ustępują, m.in z przyczyny interwencji tych internetowych, to głupota pewnie jest nie do wytępienia. I nie mówię o Tobie- bron Boże
3. nie wiem co ci chodzi z tymi MIchałkami
4. Sołtys- Zasada nie kroimy tyłka, bo Maciej ma na pewno swoje zasługi dla sołectwa i byłoby to nieuczciwe w stosunku do niego ale uważam, ze po prostu nie ma czasu na piastowanie tej, bądź co bądź darmowej funkcji. według mnie nowy sołtys musi wiedzieć ze, umieć to a zrobić to:
4.1. Jest czas zmian, zmienia sie tez zasady pozyskiwania środków na sołectwo. Teraz trzeba będzie o nie walczyć
4.2. by walczyć trzeba bywać w UMiG i to na radach. Znać procedury by móc "wymusić" na radzie i władzach pomyślne dla nas decyzje
4.3. uporządkować sprawę placu zabaw
-bezsensowną jak dla mnie lokalizacje (nie mam dzieci więc w sumie mi to bimba ale obiektywnie twierdze ze lokalizacja jest do bani). To tez trzeba PRZEDYSKUTOWAĆ z mieszkańcami. Nie robić po swojemu, na siłę
- jeżeli mieszkańcy zaakceptują nową lokalizacje, koło boiska (o tym za chwile) to wspólnymi silami trzeba to przenieść. Bo kasy na to nie dadzą
- dokończyć to co Maciej zaczął (chyba ze Maciej będzie kontynuował) sprawę świetlicy. Za dużo do omówienia- pogadamy na spotkaniu.
- zrobić boisko.. nie wiem jak wydębić środki skoro boisko ( a w całości taki plac piknikowy).. już najprawdopodobniej jest w Rakowie, zgodnie z dokumentami... Może Sołtys mi pomoże je odnaleźć? O tym tez musimy pogadać bo sprawa jak widać delikatna i prawdopodobnie uczyniona za plecami Macieja.
- Sołtys działa na zlecenie mieszkaniowców, nie odwrotnie. I z nimi MUSI konsultować decyzje. Nie tylko z rada sołecka. Nie wolno łamać postanowienia statutu i omijać obowiązkowe, znacznie częstsze spotkania z mieszkańcami, w celu konsultacji.
- Sołtys musi umieć sięgnąć po dotacje również poza gminę
- musi umieć rozmawiać z radnymi i ich znać, lub próbować poznać. Tak samo z innymi sołtysami. Dlaczego? no chyba nie muszę tłumaczyć.

Aneto zadzwoń do gminy i dowiedz sie co sądzą o aktywności naszego sołectwa. Co sadza na temat wykorzystania środków sołeckich. Co sadza na temat pozyskania tych środków. No i kto (lub które sołectwo) skorzystał z tego, ze my nie skorzystamy. Taki ciemnogród jest w opinii Urzędu i to nie tylko tego ale i poprzedniego, ze o kasę na tablice kierunkowe trzeba było się nalatać bo uważano, ze te środki na zmarnowanie pójdą. Otwórzmy oczy. Przejedzmy się do Goranina i zobaczmy, porównajmy...

Naprawade nie jestem i nie chcę być w stosunku do Ciebie złosliwy
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

Tak powinno to działać z sołtysem
do tematu tablic dorzucam pomysł wymiany tablic informacyjno/ogłoszeniowych..

niedziela g 19,43 kawka, spokój, mozliwosc przemyslenia i wrzucenia pomysłu pod debate... nie trzeba zaraz sie spotykac. dzwonic etc .. bo to drobiazg ten problemik
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

postautor: Rakowianin » 21 gru 2014, 22:21

wyłuskałem takie oto zdanie z form sołectwa Pawłowo:
no niechby i raz na pare lat zapytal. nie pyta bo nie ma jak bo nie ma zebran. ludzie nie przychodza bo nie maja gdzie jak zebran nie ma bo soltys nie robi zebran. tylko jedno w styczniu z burmistrzem. a wtedy jest juz budzet zaklepany na ten rok dawno a kto bedzie myslal o budzecie na za rok w styczniu?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: JakubB »

Zebranie wiejskie dotyczące wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej odbędzie się 2 marca 2015 roku o godz. 18:00.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

byłem na posiedzeniu komisji. Została poruszona sytuacja naszego sołectwa. W zwiazku z tym zaproponowałem, ze zorganizujemy (my mieszkancy) zebranie na którym ponownie zostaną omówine kwestie tynkowania i placu zabaw, swietlicy etc. Sugerowany termin to luty, czyli przed wyborami
Jakubie jak proceduralnie by to ogarnąć?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: JakubB »

Rozmawialiśmy o tym przedwczoraj wieczorem u mnie. Byłeś Ty, ja i... a nie: Stefan poszedł do domu. Paluchy swędzą co? :) Napisze, napiszę, jutro kochany jutro...
ODPOWIEDZ