SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

nie tylko paluchy. Ponadto Jakubie to ze my rozmawialismy to nie znaczy wcale ze rozmawiali mieszkancy. Mój ty przedstwicielu ludu. Ponadto ustalilismy ze trzeba by zawiadomic Macieja.. niestety nie ma innej drogi komunikacji jak przebycie w dowolny sposób drogi gminnej rakowo- brzózki
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

i ustalmy od razu - w przypadku osobitego kontaktu z mieszkancami ty obejmujesz teren Lipek .. ja moge inne
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: JakubB »

z największą przyjmnością obejmę wszystkie tereny a zwłaszcza lipek.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

nie zapomnij pozdrowic
Sylwia

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: Sylwia »

Mam nadzieję, że obecny sołtys będzie kandydował.Raz zwróciłam się z problemem do Pana M ( bo nie jestem tak problemowa jak Pani Joanna, JakubB i NTJOP) , Pan Maciej okazał zainteresowanie i zainterweniował gdzie trzeba.Apeluję do wszystkich mieszkańców, aby przyszli głosować, nie pozwólmy tej trójce terroryzować naszej społeczności, nic im nie odpowiada: muchy, żmije, polowania,ferma norek, smród....po jaką ch..... się tu przeprowadziliście, zmuszał Was ktoś do kupna działek tutaj? Mieszkańcy kontrolujcie to forum, co oni tu wypisują!!!!!
FeNikS

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: FeNikS »

Jak najbardziej popieram kandydaturę obecnego Sołtysa i mam nadzieję że będzie on kandydował!!!!!! :D :D :D
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: JakubB »

Rozumiem Sylwio, że Ty lubisz muchy w herbacie i smród oraz być postrzeloną na polowaniu. Jeśli dobrze rozumiem to faktycznie mamy różne zdanie w tych kwestiach. Szanuję to lecz na prawdę nie rozumiem.

Faktycznie nie odpowiada mi kilka rzeczy tutaj, lecz nie zamierzam siedzieć na... krześle i narzekać, tylko je zmieniać. Na przykład chciałbym organizować zebrania wiejskie o których faktycznie są informowani wszyscy mieszkańcy a nie tylko wybrani. Chciałbym żeby dobroczynność niektórych z naszego sołectwa pozostawała tutaj a nie była udzielana w innych sołectwach - ktoś o to musi zadbać. Chciałbym, i robię to od jakiegoś czasu, brać czynny udział w pracach zarządu gminy bo tylko w ten sposób można pomnożyć nasz sołecki budżet. Chciałbym też żeby budżet sołectwa był otwarty tak aby każdy mógł do niego zajrzeć. Chciałbym, żeby świetlica nie była martwą, ciemną salą otwieraną dwa razy w roku, tylko miejscem dostępnym, otwartym i przyjaznym (biblioteka chce nam dać książki, można tam wspólnie obejrzeć mecz lub film, zrobić warsztaty, kursy). Mamy w Rakowie mistrza od dotacji UE - motywacji mu trzeba. Chciałbym tu doprowadzić wreszcie normalny współczesny internet. Chciałbym powołać stowarzyszenie dzięki któremu do solectwa spłyną pieniądze które wspólnie wydamy.

Sylwio jeśli to jest terroryzm to znów szanuję, choć nie rozumiem. Tablice z numerami domów to też terror i problematyczność? Śmiałem moderować spotkanie wyborcze, dzięki czemu zamiast wysłuchiwać tej samej piosenki którą kandydaci śpiewali wszędzie, wysłuchaliśmy konkretów i odpowiedzi ma trudne pytania. Terror? Czy wreszcie uruchomienie tego forum to też samo zło i problematyczność czy może jednak ciekawa pozytywna INICJATYWA DLA SPOŁECZNOŚCI?
sasiad sylwi

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: sasiad sylwi »

Sie Jakub nie przejmuj. Jedni siedza na 4 literach cale zycie i marudza a inni cos robia i sie z tego ciesza. Rob swoje dobrze robisz. Maruderzy i zazdrosne sie zawsze znajda. Maciej swoje robi co musi stawia krzyrze. Myslacego i robotnego trzeba. Ja na ciebie glosuje.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

Przeszkadza mi najczęściej bezmyślność ludzka. Zdjęcia zwierząt załączam bo mnie fascynują i zwierzaki i fotografia. Fotografuje je zresztą namiętnie. I gdybym mógł to prosiłbym by mnie częściej terroryzowały. Oprócz much.
Kupiłem tutaj ziemie to szybko okazało sie ze bywały dni ze smród był nie do wytrzymania. pogodowo jest tu zastoina mrozu, poziom wód gruntowych na 70 cm. I jak zauważyłaś gadzina w ogrodzie i pewnie szyszki pod nogami . Fuj. Gmina zdziera podatki i nie daje w zamian nic a do tego ma w nosie czy mieszkaniec sobie radzi (będziesz na spotkaniu to sie dowiedz o jakim problemie tutaj mówię). Terror i i nieszczęście. Gdybym wiedział wcześniej w życiu na to bym sie nie zdecydował. Ale stało sie.
Okazało się jednak, ze ze smrodem i muchami można sobie poradzić dogadując się i ustalając odpowiednie działania (Ty to zrobiłaś? bo nie wiem komu jeszcze podziękować). Z pogodą i wodą: sorry taki mamy klimat. Do tego nie muszę podlewać.. Ale najważniejsze poznałem tu wspaniałych ludzi - moich sąsiadów. Tak, przyznaje; czasem sie terroryzujemy
oj jak my się potrafimy sterroryzować.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

na pewno troche jeszcze na wyrost ale przygotowań nigdy dosyć
Jakubie zacznij trenować.. sołęctwo ma świetlicę wiec ejst szansa na sukces
http://www.czerniejewo.pl/index.php/sta ... nienskiego

a jak nie wygrasz to nabierzesz choć tężyzny i zawsze mozesz być wystawiony jako dubler
ODPOWIEDZ