SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: JakubB »

do Was do Was :) Zachęcam do rejestracji na forum (widać wtedy które wpisy są nowe, można też przesyłać prywatne wiadomości) no i, rzecz jasna, do uczestnictwa w spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym.
ps. my na razie trochę chorzy.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

tak... ma chłop zmysł kampanijny.. mnie np.: przekupił piwem litweskim 8,2% vol... na razie obietnice z pokryciem.. jak to w czasie kampanii
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

Gratuluję wszytkim zdrowego podejcia do tak waznej sprawy jak wybory. Dziekuje, jako mieszkaniec za liczny udział co potwierdza, ze wspólnie martwimy sie o naszą przyszłosc. Jestem, bardzo zadowolony z wyników wyborów poniewaz dzieki takiej kombinacji nasze społeczeństwo ma szanse na wzajemne poznanie się i wspólną pracę: naszą dla nas. Na likwidację istniejacych podziałow, na aktywizacje społeczną wszystkich 7 miejscowości.
Gratuluję nowemu sołtysowi i radzie sołeckiej. Myslę, ze nasze (mieszkanców) wysiłki zostana odpowiednio skanalizowane, i dokonczymy rozpoczęte prace. Dziękuję Maciejowi, ze w tej badz co badz społecznie absorbujacej czyli trudnej i niewdzięcznej roli wytrwał i ciągnął ten wózek w raz z radą sołecką.
Mam tez nadzieje, że sołtys i rada będzie tylko reprezentacyjana i formalna bo działania w naszych wspólnych przeciez, sprawach "pociagną" wszyscy mieszkancy. Zgodnie

do zobaczenia na częstych spotkaniach wiejskich
Liczę, ze sołtys do prac (w tym i z radą sołecką) i zaprosi pzredstawicieli wszystkich 7 wsi wchodzących w skład sołectwa
wegem
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2012, 21:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: wegem »

Tomku lepiej bym tego nie ujął. Współpraca z lokalnymi społecznościami jest bardzo ważna i jestem za aktywizacją mieszkańców naszego sołectwa mam nadzieję, że już niedługo zaczniemy wspólnie działać :)
nie wiem kto

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: nie wiem kto »

To ujawnijcie się ,proszę -kto u Was został sołtysem a kto w radzie sołeckiej
Luki_M

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: Luki_M »

Być może są problemy z systemem liczącym głosy...
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: JakubB »

Gratuluję nowemu Sołtysowi i dziękuję Wam za otrzymanych 15 głosów. Rzecz jasna przykro mi, że moje dotychczasowe inicjatywy i działania nie spotkały się z uznaniem większej liczby mieszkańców, ale jednocześnie jestem zaszczycony możliwością zasiadania w Radzie Sołeckiej. Wiedzcie, że traktuję to bardzo poważnie.
O ile dobrze liczyłem głosujących było 35 osób, a więc spośród, zdaje się, 151 uprawnionych mieliśmy frekwencję nieco ponad 23%. W skali gminy chyba niezły wynik, w rozumieniu obywatelskim nadal marnie niestety ale wszystko przed nami.
Mamy pięcioosobową Radę Sołecką, a więc więcej o cztery ręce i dwie głowy chętne do pomocy. Mamy wreszcie kilka pomysłów i, jak wierzę, wolę działania. Jako członek Rady będę głosował za pełną jawnością rozliczeń funduszu i wszelkich obrotów finansowych sołectwa. Będę również bezwzględnie parł w otwarcie świetlicy dla mieszkańców. Mam nadzieję na rychłe spotkanie Rady Sołeckiej tak abyśmy mogli nakreślić i ogłosić do konsultacji nasz plan działań.
Wniosę o udostępnienie protokołu na którym zostały spisane życzenia odnośnie tablic drogowych z numerami domów, tak abyśmy mogli dokończyć rozpoczęty jeszcze w ubiegłym roku projekt. Informacje znajdą się tu na forum i pozwolę sobie również odwiedzić sąsiadów którzy tablice "zamówili", tak aby doprecyzować treść i usytuowanie.
nowy

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: nowy »

Hehe nikt nie pamięta nazwiska sołtysa. Ja tylko zapamiętałem że to kierowca z Nadleśnictwa.
Luki_M

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: Luki_M »

Podaję poniżej cytat z klasyka:

"Zakładam ten post tylko i wyłocznie z ponizszychj powodó. Bardzo prosze o przestrzeganie:
1. ponoć ma być wielu kandydatów (brzmi to dziwnie bo jezeli przyjdzie, jak zawsze, 10 słuchaczy to połowa to kandydaci?)
2. zakaz :-) krojenia tyłka, darcia łacha z obecnego. Powaznie, nie w tym rzecz
3. znam jednego kandydata który sie nada i moze narazie nie wie ze chce ale bedzie to wiedział
4. musi byc madrala co gadać potrafi.. i to do rzeczy'
5. na tyle głupi by sie na ta fuche zgodzic
6. cierpliwy bo przeciez kazdy moze wstac lewą noga i se zadzwonic do sołtysa i pojechac po nim jak po burej...
7. w zasadzie nie spac bo zawsze moga byc sprawy niecierpiace zwłoki. Tak samo nie miec rodziny, przyjacił i czasu prywatnego
8. dwie rece i napewno nie lewe
9. łeb jak sklep bo wiedzy duzo
10. kupe kabony by wykładac na pomysły mieszkanców no i ich umiec przekupic jak zmoczy
11. sympatyczna morde i wyleczone zęby - (przednie)
12. kupe układów;-) by wszystko nie trwało latami
13. i najwazniejsze nas za sobą.. no, no.. obok"

no coż... okazuje się, że Sołtys wcale nie musi taki być. Chyba, że nie dał jeszcze po sobie poznać. Może trema?

jedno jest pewne - gdyby nie kandydatura Jakuba B frekwencja mogła by być taka, że Fidel Castro znów by powiedział, że Polacy już mają dość demokracji.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: SOŁTYS... jaki powinien być. Preludium do wyborów

Post autor: NT JOP »

Jezeli cos pokrece prosze o wyrównanie i/lub uzupełnienie

Jan Strzykała nowy sołtys. Z tego co sie orirntuje mieszkaniec Głożyny. Miałęm okazje dwa razy korzystać z jego pomocy (ciągnik i koparka) i pomimo małomównosci uważam, ze to facet zrówno konkretny jak i pomocny. Będzie dobrze.
Rada Słecka (proszę uupełnijmy dane teleadresowe, które chcecie sie posługiwać w pracy):
1. Jakub Bienkowski Rakowo 18 mail: info@rakowo.org.pl, tel?
2. Darek Wróbel Rakowo (tam gdzie konie:-)) - mail do uzupełnienia,
3. Łukasz Szyszka Rakowo-
4. Lipki. Nietety nie znam personali, ale tez miałem okazje rozmawiać i uwazam, ze to odpowiednia osoba do rady.
5. Tomasz Jop, Rakowo 75, tomasz@rakowo.org.opl, 790246666- nie znam człowieka, ale chociaz znam dane. Podobno pieniacz i trudny w obejściu. Do tego pijok
ODPOWIEDZ