Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

chory

Re: pytania, wnioski, postulaty do UMiG

Post autor: chory »

a co z osrodkiem zdrowie? jest nie ma go? znika? pojawia sie? bydynek stoi tylko wejsc nie ma tam po co. Pierdołami sie zajmują a ludzie do prywatywnych chodzą bo nie ma gdzie. Skandal. Normalnie gdyby ktos takie jaj robił w prywatnej firmie to juz by wyleciał na zbity. Ale nie Lekarzyny maja w d. ludzi bo i tak im NFZ zapłaci
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: pytania, wnioski, postulaty do UMiG

Post autor: JakubB »

Sęk w tym, że chętnych lekarzy brakuje. NFZ płaci ryczałt za zarejestrowanego pacjenta, i ten ryczałt jest na tyle słaby, że nie jest łatwo znaleźć lekarza który by chciał za tę stawkę jeździć do Czerniejewa.
Slużba zdrowia to generalnie temat rzeka, a raczej studnia. Bez finansowego dnia.
Krokiem w dobrą stronę byłoby powstanie konkurencyjnej przychodni. Może nawet "prywatnej". Wiem, że problem jest znany administracji gminnej.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: pytania, wnioski, postulaty do UMiG

Post autor: NT JOP »

dziękujemy za wpis. Uważam, ze temat na tyle pilny i trudny, ze zasługuje na osobny temat. Wyodrębniam w Czerniejewie nowy temat
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

Post autor: NT JOP »

Jakub jest przesadnie skromny. Taki figlarz. Otóż JakbuB zgłaszał problem administracji i co więcej problem administracja zauważyła i nawet poczęła działać. Co oczywiście nie powinno już nas dziwić bo po to były wybory by tak sie działo.
Burmistrz oprócz świadomości, ze nikt w Polsce chyba nie jest zadowolony ze służby zdrowia i nie ukrywa, ze tez ma podobne zdanie, powiedział wprost: Bezwzględnie trzeba to naprawić, tylko pole manewru dość wąskie. Idealnym rozwiązaniem byłoby zwiększenie konkurencyjności na tym rynku. Bo nie oszukujmy się leczenie to dobry buissnes. A na tym skorzystali by zarówno pacjenci korzystający z NFZ jak również ci bardziej zamożni którzy mogą i chcą zapłacić za wizytę. Skróciłoby to znacznie kolejki i na pewno podniosło jakość usług. I nie jest to nic odkrywczego bo takie rozwiązania sprawdzają się w wielu miejscach a ich efektywność jest potwierdzona.
a to odemnie
Należy przestać udawać ze każda czynność medyczna będzie wykonywana za państwowe pieniądze. Niestety, zęby sie wyleczyć szybko lub przynajmniej zacząć to leczenie to trzeba będzie łożyć. Ponadto przestańmy udawać ze sa zamożni i mniej zamożni. Taki świat. Moim zdaniem służba zdrowia ograniczy sie (oficjalnie bo nieoficjalnie już tak jest) do świadczeń ratujących życie a wszelkie dolegliwości - obywatelu radź sobie sam. I byłoby to ok gdyby nie wysokość składek ZUS

W Czechach ZUS płaci sie w granicach 500 zł i obejmuje składkę na ratowanie życia i składkę emerytalną. Pozostałe usługi medyczne można wykupić poprzez podniesienie składki lub skorzystać z ubezpieczenia we firmie prywatnej. A u nas przedsiębiorca czy chce czy nie buli 1200/miesiąc na Zus i katar leczy za pośrednictwem apteki. Dodatkowo wystarczy dzień spóźnienia z opłaceniem składki i nie możesz chorować przez 0,5 roku bo zus nie wypłaci zasiłku chorobowego.. HIT. I nie dziwi fakt ze coraz więcej firm przenosi siedziby za granice... wystarczy policzyc zus od 10 osób zatrudnionych miesięcznie i ucieczki przestają dziwić....
mjaniszewska

Re: Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

Post autor: mjaniszewska »

Witam serdecznie. Mogę Państwa poinformować, że na ostatniej sesji RMiG państwa radny podjął temat funkcjonowania lokalnej przychodni. Zapewniam, że będzie to też punkt zainteresowania właściwej komisji w celu poprawy jakości usług medycznych w naszej gminie.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

Post autor: NT JOP »

Dziekuje za odpwiedz
Czy moge prosic Panią o jak najwieksza ilosć szczególów jeżeli takowe sie pojawią? Przyznam sie, ze czesto jesteśmy proszeni w mailach prywatnych o ... nie nazwałbym tego interwencje ale zadanie pytania UMiG. Zamiast, zasypywć UMiG pytaniamy wolelibyśmy by odpowiedzi uprzedzały pytania:-), a juz bezbolesnie, bez angażowania personelu administracji w poprawne urzędowo odpowiedzi mogłoby sie to odbywac na tym forum do czasu aż nie zacznie funkcjonować forum gminne
brawoRadny

Re: Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

Post autor: brawoRadny »

Cytat: "na ostatniej sesji RMiG państwa radny podjął temat"

no tak własnie ma to działać. Jacku, jezeli to Ty- radny z okregu 7 zadziałałes, to jestem dumny, ze prawidłowo i trafnie oddałem głos na wyborach
dziekuję
brawoRadny2

Re: Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

Post autor: brawoRadny2 »

hoho Jackowi chwała ale tez nazleżą sie podziekowania:
Skład Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miasta i Gminy Czerniejewo
1. Małgorzata Janiszewska – Przewodnicząca Komisji
2. Elżbieta Gronowska – Wegner – Zastępca Przewodniczącego Komisji
3. Marcin Cieślewicz – Członek
4. Jacek Siwka – Członek
5. Sebastian Stachowiak – Członek
6. Jarosław Trafny – Członek

Ponieważ pod kryptonimem mjaniszewska jest prawdopodobnie Przewodniczaca Komisji

Pani Małogrzato jako mieszkaniec dziekuje za bezpośrednia odpowiedz bezpośrednim zaintersowanym i miło by było gdyby tak to własnie, bez nerwa i sympatycznie funkcjonowało. Myśle ze Pani tez podziela ta moja radosść-).
Wierze, ze wspólnymi siłami uporządkujemy conieco w tej gminie.
czytelnik

Re: Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

Post autor: czytelnik »

Temat bardzo ciekawy..........jest czy nie ma, może dotyczyć każdego i wszystkiego (Burmistrza, Radnego, Prezesa, Włąściciela, Pracownika...Firmy, Warsztatu, Poradni .....).
Jeżeli w jakimś temacie pojawia się niezadowolenie, problem ...... to najpierw powinniśmy zastanowic się dlaczego? Zrozumieć go.
Przeważnie dzieje się to wtedy, kiedy ktoś, nie otrzyma czegoś, co by chciał dostać, a nie ma takich wskazań aby to otrzymał.
Wtedy zaczyna się wielki niezadowolenie. Przykładów można by podać setki czy tysiące, tylko jaki ma mieć to cel?, czy nam się coś poprawi, czy może pogorszy?
W celu poprawy czegoś, przeważnie potrzeba nakładów finansowych, których pewnie nie mamy, jeżeli mielibyśmy je, to nie musielibyśmy się zastanawiać czy zrobić to czy tamto.
Mielibyśmy wszystko to co najlepsze.
A wracając do tematu jeżeli czegos nie ma to nie ma.
Jestem pewien że poradnia jest i funkcjonuje bo dzisiaj tam byłem.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Ośrodek Zdrowia w Czerniejewie- fatamorgana?

Post autor: NT JOP »

a ja byłem w 2013 w kwietniu .. i juz nie bede a moja zona była w listopadzie 2013 i jest w certusie w swarzedzu. Nie chce mi sie sprawdzać na własnej skórze czy działa w czerniejewie
ODPOWIEDZ