RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: NT JOP »

zapraszam do analizy:
http://www.czerniejewo.pl/images/nawroc ... am_gmi.pdf

uprzedzam pytania (sa to moje odpowiedzi na te spodziewane pytania): nie, nie zgubiono kartek. Tak, to wszytko. Oczywiscie, że mówię powaznie. Słowo harcerza, ze opublikowno cały raport. To ty chyba jesteś stuknięty...

(myslę, z emniej wiecej trafiłęm w dialog jaki niechybnie odbedzie sie po otwarciu raportu)
Luki

Re: pytania, wnioski, postulaty do UMiG

Post autor: Luki »

Wlasnie czytam : Raport o stanie Gminy Czerniejewo na zakończenie kadencji 2010 - 2014, nie oceniam czy duzo zrobiono czy mało. Ale moze na tej podstawie mozna zacząć dalsza dyskusje co jest jeszcze do zrobienia?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: pytania, wnioski, postulaty do UMiG

Post autor: NT JOP »

nawet nalezy.. bo moim zdaniem ten raport z moim pojeciem raportu nie ma nic wspólnego.
Raport to dla mnie: plan oraz jego relizacja realizacja, lub powód braku realizacji. Zagrożenia oraz analiza kierunków działań w celu ich eliminacji. Czyli kod 0-1, czarne- białe. To przedstawione.. to nawet nie szare tylko ma wiecej bilei niż czerni... w bajki od dosć dawna przestałem wierzyć.

Przykład SAG:
- władowalismy tyle i tyle kasy
- władowalismy bo ten i ten być moze to kupi bo to pod niego
- by kupił takie i takie działania
- w zwiazku z tym płacimy tyle i tyle ale po sprzedazy - planowanej za dajmy 2 lata- zwróci sie to płacenie + gmina zarobi tyle i tyle

sucho i na temat. A to opublikowane do klechdy domowe. Pomijam drobny fakt, ze brak mi przy SAG takiego własnie opracownia: po kiego bata i dla jakiej gałezi ten SAG.

Mam nadzieje ze UMiG opublikuje własny raport stanu gminy... choc przyznaje, ze raczej trzeba bedzie o to poprosić... mocnym głosem. Obawiam sie, że z tymi juz zaciągnietymi kredytami jak zostaje do 1 mln zł na rok to jest sukces. A 1 mln zł to dotacja z UE na ok.3- 4 mln a 3-4 mln to ... watpie czy starczy na droge Czerniejewo -S5 i to w granicach gminy. A ze komitety wyborcze z obietnicami inwestycyjnymi troche sie rozbuchały to trzeba bedzie to jakos wytłumaczyc.. to, czyli "nieco" mniejszy rozmach inwestycyjny.. Dlatego uwazam, ze stan gminy, tym razem ten realny lub wręcz pesymistyczny, powinien byc opublikowany.
mirek

Re: RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: mirek »

Luki
tu nie ma co omawiać. Zwolnic burmistrza, UMiG rozwiązać .. bo wg raportu nic juz nie zostało do zrobienia. Wszystko zostało machnięte za platynowej kadencji DG/ZS.
No chyba ze zauważasz jakieś niedociągnięcia... ale to chyba raczej tylko złośliwie

;-)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: NT JOP »

Mieszkańcy
Tak naprawdę nie mamy zilonego pojęcia o stanie gminy. Spóbujmy wspólnymi siłami taki raport stworzyć:
proponuje by pisać z nagłowkami:
SUKCESY: tu mozna wrzucić znaczną częsć raportu byłego burmistrza
PORAŻKI: czyli co nie wyszło choc powinno lub które częsci inwetycji są nietrafione (przykład który mi się nasunął to brak kanału technologicznego, ośrodek zdrowia)
DO ZROBIENIA: wiadomo
ZADŁUZENIE: realne obciązenie gminy z tytułu zciągnietych pożyczek na inwestycje
KOSZTY STAŁE: czyli ile kasy gmina musi mieć by nie doszło do załamania jej funkcjonowania
DOCHODY STAŁE: ile tak naprawdę kasy do gminy wpływa i z jakich zródeł. Czyli na ile mozna liczyć co roku.
DOCHODY INNE: czyli skad i na ile kasy mozemy liczyć z tutułu np dofinansowań

czy coś jeszcze należałoby dopisac by wyłonił sie prawdziwy stan zasobów gminy?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: NT JOP »

SUKCES:
pieknie wystrojone miasto na świeta. Zwłaszcza choinka robi miłe wrażenie
KOSZT STAŁY:?
pewnie w budżecie jest ujęte ubieranie i koszty EE. Być może równize konserwacja i zakup nowych ozdób.
PORAŻKA:
jedynie mogłoby być tutaj wpisne zbyt wysoki koszt utrzymania ale skoro go nie znam wiec innych ja nie znajduje. Oczywiście nie zakładam, że koszty są jakieś wygurowane ale warto sie temu przyjrzeć.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: NT JOP »

Szczegóły dot.budżetu znajdują się w BIP
http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.as ... =1&id=1624
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: JakubB »

Ach te obrazki... a od strony wymagań Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji taka presja na WCAG (Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych) a my nadal obrazki. Pytanie czy pojawiło się już kiedyś takie zapytanie do Urzędu:

Szanowni Państwo,
Jestem osobą niedowidzącą. Używam oprogramowania czytającego treści wyświetlane na ekranie komputera. Nie mogę zapoznać się z treściami uchwał Rady MiG Czerniejewo z powodu publikowania ich jako szmatławej jakości obrazków. Państwa działania w tej kwestii nie są zgodne z zaleceniami urzędów centralnych.
Pozdrawiam,
Niedowidzący
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: NT JOP »

tyle co wydłubałem z budżetu (uzasadnienie str od 4):
dochód całkowity: 21 844 884
wydatki ogólem : 20 715 684
bieżace to 19 117 607
zostało 1.598.077 czyli to pewnie idzie na inwetycje- wydatki majtkowe, bo wkoncu to zaplanowano w wydatkach
nadyżka to 1,129. 200 . która pochłonie realziacja rozchopdó gminy w tym bezposrednio trafi do:
Czerniejewa- na kalnalizacje 515 200
do Zydowa: na gaz 80 400 oraz na biblioteke 23600
oczywiscie sa inne cele ale nie ma informacji jakich miejscowosci dotyczą (np termomodernizacja)
interesujacy wpis : Budowa SAG- 150 000 (budowa a nie rozbudowa)

z tytułu wydatków majatkowych rozdział kasy wyglada tak:
zydowo: stołowka 170 000; sla gimnastyczna: 40 000; dom socjalny 40 000; rewitalizacja rynku: 240 000;
czerniejewo: oswietlenie: 22400,-
sa tez dofinansowanie auta dla policji- 25000 i np 20000 na opracowanie aktualizacji opłat rocznych z tytułu wieczystego uzytkownia gruntów, miejmy nadzieje ze opracowanie nie przewyzszy wpływów z tych gruntów.
i wiele innych ale bez podania miejscowosci

Zadłuzenie to: 7 951 500 i dlatego 280 000 to spłata kredytów czyli jakies 35-40 zł na mieszkanca rocznie, a całkowite zadłuzenie to skałdka po 1000 na mieszkanca i jetesmy bez długów.

Wszytko jasne?
pewnie nie bo za duzo ogólników

Jezeli ktos z mieszkanców chce docieć bardziej jaki jest podział środków na poszcególne miejscowosci to tak tez mozemy sformułowac pytanie do UMIG i byc moze nie wypochna nas do budzetu w domysle: sprawdzcie se sami.

Przyklad zapytania
Zwracam sie z uprzejmą prośba o jasne i czytelne przedstawienie kwot przeznaczonych na rozwój i modernizacje dla Czerniejewa i Zydowa, oraz jakie kwoty trafią do poszczególnych miejscowości.
jeżeli kogoś to interesuje zapytać zawsze mozemy
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: RAPORT O STANIE GMINY- dyskusja

Post autor: Slawek »

Spłata długów to 1 129 200, to co piszesz - 280 000 to odsetki.
ODPOWIEDZ