katalog firm usługowych na terenie gminy

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

Kolejna prośba mailowa:
pewien mieszkaniec zwraca sie z prośba o zamieszczenie na forum (gminnym? naszym?) spisu firm usługowych w tym tzw.: złotych raczek, czyli nie firm a ludzi którzy cos potrafią zrobić. Prośbe swą argumetuje, o dziwo potrzebami, ponieważ remontuje łazienke i potrzebuje fachowca od hydrauliki, płytek, drzwi... etc. Ponadto pewnie w przyszłosci od płotu, bruku, trawy, dachu, komputera itp...
jestem za i uważam, ze to swietny pomysł
Agnieszka Torres

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: Agnieszka Torres »

Swietny pomysł.
Wspierajmy lokalne biznesy.
Ja korzystam tylko z naszych fachowców.
Jak ktoś potrzebuję firmę budowlaną to ja polecę :-)
Bez mojego fachowca pana D. było by ciężko.
Pozdrawiam
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

Pani Agnieszko a może poleci Pani, pana D na łamach forum. Oczywiście za jego zgodą. Zauwazyłem, ze niektórzy takie auto reklamy postrzegają jako niezręczne, tak wiec osoby trzecie na pewno obiektywnie mogą wyręczyć z tego impasu
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

dodatkowo aby wyeliminować działania nieuczciwej konkurencji poprzez tzw czarny PR obiecuje usuwać wszystkie niepotrzebne a negatywne wpisy.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

uwaga chyba tajne albo przynajmniej poufne bo trzeba samozaparcia by to znależć:
10:00 Spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo z przedsiębiorcami z gminy Czerniejewo Nadesłał Maria Kopeć :: Spotkania

http://www.czerniejewo.pl/index.php/z-z ... 5/01/30/54

ale to chyba nie do mnie wiec nie ma co sie cisnąć
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

byłem ale nie długo. Tak jak wspomniałem chyba nie do mnie. W koncu firme mam poza gminą. Ale sporo ludzi, miała atmosfera, Ciekawe wystąpienie p. Burmistrza
1. obecni: rekiny lokalnej finansjery (przemysł futrzarski, lasy, pozostałych przedstawicieli nie zdażyłem poznać). Małe przedsiebiorstwa pewnie o tej porze cieżko zapiepszaja by opłacić obciażenia jake narzuca państwo
2. Kompletna informacja o SAG i kompletna dezinformacja o necie na SAG.
2,1. No ok. Na mój wniosek informacja uzupełniona: ma powstac/powstaje antena na szkole do netu radiowego. Kiedy? jaka moc? (jest szansa że sięgnie Rakowa- słowa Burmistrza). jakie zasady przyłączenia. NIC. Powstaje tez siec monitoringowa. Czyli kolejne dofinasowanie super okazji jakim ma być SAG.
2,2. korzystając, że są władze powiatu zwróciłem uwage, ze klepanie bzdur o doskonałej lokalizacji SAG jest nie na miejscu skoro dwudniowa zima powoduje, ze arteria życia czyli połaczenie z S5 wymaga wizyty karetek i holowników drogowych.
3. propozycja stworzenia katalogu firm- na "moim" stole wpisałem sie tylko ja.
4. Tworzona kolejna strefa tym razem w Żydowie o nieco innym charakterze- zaciekawiło mnie to. Wydaje sie bardziej racjonalna
5. Kolejna wypowiedz tym razem władz powiatu (vice starosta) zachwalająca sukces SAG. Moje zdanie: o sukcesie mozna mówic jak się przeliczy pieniadze. Teraz to kula u nogi. Ale zauwazyłem, ze dla wszelkich władz administracyjny sukcesem jest wydanie pieniędzy, byleby z dobrą podporą propagandową. A realia swoją droga i dotyczą tylko szaraczków. Brawo włodarze i motorniczowie naszego narodowego pociagu. Dalsza cześc wypowidzi ciekawa ale niesmak pozostał po oklaskiwaniu SAG, bez konkretów jak powiat pomaga w jego w zbyciu. W sumie uważam, że to ciąg dalszy kamapanii wyborczej.
AD 1 i AD 3
Wiadomym jest, ze obecnosc Lasów oraz futrzarstwa w katalogu jest potrzebne im jak .... Zysków ta droga nie pomnożą, klienteli nie przybedzie. Ale ich obecność na pewno zwiekszy prestiż owego katalogu. Ponadto, wykazując gest dobrej woli mogą pomóc lokalnym mniejszym przedsiebiorstwa na wszelakim polu.

Szanowni Panstwo
uwazam, że moralnym obowiazkiem władz gminy jest zachecanie mikro przedsiębiorstw do ujawnienia sie na łamach takiego katalogu, dotarcie do nich nawet w sposób indywidualno-bezpośredni, by stworzyć bazę która pozwoli na niewyciekanie kapitału do firm poza gminę. Czyli zgodnie z zasadą lojalności lokalnej, zamawiamy usługe, produkt u nas. O plusach tej zasady wiedza kantony, landy państw zachodnich a MY jako, że na pewno nie gorsi tez to czujemy. I chodzi mi o małe firmy które, kiedy raczono sie ciastkami w UMiG, odwalały swoją codzienną robote. Wiec nie liczmy, ze nagle same zaczną zabiegać o udział w tym projekcie.

PRZYKŁAD: gdy sie budowałem przypadkowo poznałem Błażeja. Zajmuje sie wykonczeniami ścian. Po jego robocie uważam, ze fachowiec pierwsza klasa. Uczciwosć i rzetelność nie do sklasyfikowania. Mieszkaniec Czerniejewa. Prace prowadzi głównie w Poznaniu. 1 parcownik i on. Takich firm poszukujcie do katalogu. To jest nasza wizytówka


Tak na marginesie. Zaskoczyły mnie zasady radosnej ksiegowości:wydalismy 7 mln, liczymy na 4 mln... rozumiem, ze chyba to kompensuja dotacje?. Jako przedsiebiorce interesuje mnie jaki bedzie zysk po odliczniu kosztów? Jak długo mozemy czekać ze zbyciem gdy zbilansuje sie owe 4 mln zł? Mam nadzieje, że w ocenie SAG mocno sie mylę.
Przyznam sie, ze mocno mnie irytuje fakt, że po wyborach nadle znika zdrowy rozsadek i zaczyna sie całokadencyjna mantra jaki to fuks dla narodu ze nas wybrali. I wciskanie kitu, który czasem nawet się nie klei sam ze sobą. To o wszytkich politykach i samorządowcach którzy urabiają naród radosną wizją. Sukcesem SAG popisali sie: wicestarosta, wicemarszałek w czasie kampani, któryś z senatorów, i nasi lokalni samorzadowcy. Jezeli SAG bedzie klapą osobiście napisze do nich z zapytaniem o czyim sukcesie mówili.
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: Joanna »

Byłam na takim spotkaniu gdy burmistrzem był pan Jan Kulpiński.
Prowadzę działalność gospodarczą od 20 lat i już więcej mnie nie zapraszano.Może byłoby inaczej, gdybym znalazła się gronie sponsorów np.dożynek.
Takie spotkania nie powinny być dla wybrańców.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

czyli szczytny cel, ale z taką realizacja efekt bedzie mizerny. No chyba, ze spotkanie było nastawione na krezusów z myslą o SAG. Tylko, że taka segregacja niczego dobrego nie przyniesie a tylko pogłębi podziały. Joanno, stara zasada obywatelu pomóz sobie sam:-). Niemniej jednak uważam ze katalog to rzecz jak najbardziej koniecza i absurdalnie prosta do stwozrenia. trzeba będzie sie udowodni, ze mozna:-). Pierwszym krokiem niech będzie stowarzyszenie. Kuba sie okopał robotą wiec nie śmiem mu przeszkadzać ale do wyborów chciałbym stworzyć robocza wersje statutu. Zapraszam oczywiscie do stowarzyszenia Niezależnego Forum Mieszkańców
Sowa
Posty: 48
Rejestracja: 30 paź 2014, 8:15

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: Sowa »

NT JOP pisze: I wciskanie kitu, który czasem nawet się nie klei sam ze sobą. To o wszystkich politykach i samorządowcach którzy urabiają naród radosną wizją.
Co miałeś na myśli w powyższej wypowiedzi którą cytuję ? Tzn. cóż tam na tym spotkaniu się "nie kleiło" ?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

druga częsc mojego zdania to: "To o wszytkich politykach i samorządowcach którzy urabiają naród radosną wizją". Akurat to swerdzenie jest podsumowaniem mojego znania na przykładzie osób z których samochwalcze teksty padły a wymieniam te osoby kawałek dalej. Oczywiście o naszych smorzadowach piszac mam na mysli poprzednią włądzę. Do tego grona dołożę człowieka roku z nagroda specjalna z gali25.01.2015r który również jest ojcem tego sukcesu. I do tych osób mam pretencja o wciskanie kitu i uważanie ze nikt nie ma mózgu a przynajmniej nie słuzy on do myslenia.

Jedyny kit jaki jest zrozumiały to kit wciskany przez... naszych samorzadowców czyli w konsekwencji u TS. OK to nie kit to technika marketngowa polagająca na eksponowaniu zalet. Normalne, handlowe. W końcu trzeba to pacnąc, wiec zgodnie z zasadami handlu g.. owijamy w złoty papierek.
I tak trzymać. Jak wspomniałem wystąpienie podobało mi się. Prezentacja ok. Zapał przemawiającego godny uwagi i na pewno lepszej sprawy:-). Jedynie pozwoliłem sobie na zwrócenie uwagi na to co kazdy zainteresowany by zwrócił uwagę: internet. Zdziwiło mnie, ze oferenci nie byłi przygotowani na to pytanie. I po takiej odpowiedzi (że bedzie monitoring i dlatego tez internet) potencjalny inwestor dojadł by ciastko , wypił kawke i wiecej sie nie pojawił.
ODPOWIEDZ