katalog firm usługowych na terenie gminy

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: JakubB »

Mam pewne wątpliwości czy to co publicznie piszesz pomaga w realizowaniu tej, jakkolwiek dobrej czy złej, ale jakiejś tam jednak, jak sam napisałeś, technice marketingowej.
Oczywiście, że ktoś kogo stać na wydanie kilku milionów na budowę firmy, nie będzie kierował się opiniami z internetowego forum, i jednocześnie nie wierzę, że pracownicy urzędu nie są świadomi wad SAGu i nie pracują nad ich wyeliminowaniem. Albo inaczej: chcę wierzyć, bo gdy słyszę rozmowę o zwiększeniu budżetu na monitoring wizyjny SAG z 35 do 85 tys. to chwytam się za głowę. Na szczęście radni również za głowy się chwycili i propozycja padła.
Gdy słyszę, że SAG jest połączony z budynkiem poczty dwunastoparowym kablem zakopanym wprost w ziemi, i nikt chyba nie wie dlaczego (tylko) taki kabel, dlaczego wprost w ziemi zamiast w kanale co umożliwiło by o niebo tańsze doprowadzanie kolejnych kabli, i wreszcie dlaczego kończy się przy poczcie - dzierżawionym budynku w którym nie ma marnej krztyny infrastruktury - to znów chwytam się za głowę. Ale to da się naprawić. Niestety: powstaną kolejne koszty i niestety nikt nawet nie zająka się o szukaniu winnych.

Można też przyjąć, że inwestor internet i telefony doprowadzi sobie sam. Kogoś kto tak myśli zapraszam do opowieści o tym ile trwa i ile kosztuje doprowadzenie i uruchomienie linii telefonicznej przez Orange, i jak inwestor, tylko z tego powodu, wybiera inną lokalizację.

Czytałem ostatnio o pewnym polaku budującym fabrykę w Stanach, i o tym jak miło był zaskoczony podejściem tamtejszych władz. Gwarancja niezmienności obciążeń podatkowych którą dostał jest, w ogromnym procencie, poza kompetencją naszych władz lokalnych. Druga sprawa czyli gotowość "dostarczenia" przeszkolonych pracowników to jest coś czym być może, wespół z Urzędem Pracy, można by się zająć.
Mam świadomość, że ostatnią rzeczą jaką zajmują się polskie urzędy pracy jest pomoc w znajdywaniu pracy (nie licząc oczywiście samych etatów w urzędzie) jednak może warto sprówować. Choćby i własnymi siłami?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: JakubB »

I jeszcze słowo na temat monitoring=internet. Otóz nie. Nie równa się.
Jeśli ma tam powstać monitoring to rzecz jasna musi powstać połączenie do urzędu bo tu najbliżej można monitoring wpiąć w internet.
Zwracam jednak uwagę, że żaden poważny operator telekomunikacyjny nie korzysta z obcej infrastruktury. Inaczej mówiąc, gdy zaproponujemy żeby np. Orange czy INEA użyły naszego linku radiowego do świadczenia swojej usługi to zabiją nas śmiechem. I całe szczęście bo między innymi dzięki takiej filozofii te sieci trzymają jakość.

W Czerniejewie (i podobnie w Żydowie) stoi od kilku tygodni zakończenie WSS (Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa). To jest wreszcie szansa na internet jaki jest w każdym bloku w centrum dużego miasta. Moim zdaniem gmina już teraz powinna zapraszać operatorów, powinna zrobić ankietowaną mapę zapotrzebowania na usługi dostępu do internetu aby pokazywać opertorom, że jest tu rynek.
WSS rusza, o ile nię będzie opóźnień, w drugiej połowie roku. Prędzej czy później ktos tu do nas dotrze, ale można zrobić tak żeby to było prędzej niż pózniej. Zwracam uwagę, że przed wyborami 2018 kolejka pewnie będzie długa :)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

jeszcze raz:
1. na rozmowy handlowe trzeba byc ptrzygotowanym. Przyszły inwetor nie będzie kiwał głową ze zrozumieniem nad wadami. Lepiej niechwady bedą wytykane tu czyli de facto we własnym gronie niz opinia pójdzie w świat w gronop potencjalnych inwetorów.
2. Wszyscy ojcowie tego sukcesu zamiast na wyrost sobie gratulować, bo jak widac gratulacje tez kłębią sie w jednym gronie, powinny chwalić sie metodami promocji i sposobów na zbycie. To uwazam tez rola naszych włodarzy by wymusić takie działania na tych chwalipiętach.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

ale zboczylismy z tematu w kierunku SAG.
istota tego tematu jest katalog firm. Czyli pomoc lokalnym, małym przedsiębiorcom de facto głównym beneficjentom karajowym dochodu z tytułu podatków i jako najliczniejsza grupa tez podstawowym głównym zatrudniającym.

Czy jetesmy w stanie poóc gminie w reaslizacji takeigo katalogu? czy w ogóle gmina podejmie takie działania? Czy chociaz niechętnie ale jednak firmy będą chciały uczestniczyć w tym projekcie?

dlaczego niechętnie? bo prawie nikt nie wierzy w skuteczność działań UMiG na polu gospodarczym, pomostowym
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: JakubB »

To ja się może wypowiem troszkę "w imieniu":
Taki katalog ma sens chyba tylko w internecie. Do tego trzeba sprawczej siły informatycznej, którą urząd nie dysponuje. Co więcej, nawet gdyby taka siła istniała, to niestety doszło do pewnego impasu w sprawie strony internetowej gminy. Tj. mamy jaką mamy i innej mieć, bez dodatkowych kosztów, nie będziemy. Powstaje więc pytanie, czy chcemy robić katalog na aktualnej stronie, gdy wielu powie, że to kosztowne ścielenie łóżek w płonącym domu...

Ilość tematów jakie pojawiają się i są warte zobrazowania i upublicznienia jest wiele i dorasta we mnie idea stworzenia strony dla rakowo.org.pl która nie będzie tylko forum, ale również np. katalogiem firm, panelem ogłoszeń lokalnych, informacją o polowaniach i paru innych rzeczach które już wiem, że by się przydały.
Jeśli tylko uzyskam deklarację zarządu gminy, że w razie powstania takiego katalogu tutaj, zgodzą się go promować, czy wręcz objąć patronatem, to z chęcią zabiorę się do pracy.
W czynie społecznym - uprzedzam bo zaraz ktoś napisze, że krawaciarz robi skok na gminną kasę.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

masz racje i nie masz racji:-)
uwazam ze folder papierowy tez powinien byc aby:
jak kowalski mieszkaniec x chce wyminiec rurke, płot, instalacje, łożysko w pralce etc. Bierze gazetkę i szuka... dogaduje sie lub nie.

oczywiscie trzon to katalog internetowy. Najlepiej taki by mozna było go drukować w ładnej kompozycji
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

miałem okazje gościć w gminie Połajewo ok 80 km stad na pólnoc.
zaskoczył mnie fakt, ze pomimo iz Połajewo to wieś, ilośc szyldów z punktami usługowo-handlowymi jest przeogromna. Przyznam sie, ze Czerniejewo wyglada w tych sprawch na daleko z tyłu.
ALe:
stowarzyszenie rzemieślników -spotkania comiesieczne wraz z wójtem
pełna jawnosc informacji o zasobach gminy, dochodach i przychodach. Zatrudnieniu, płacach (w tym różnież w lokalnych GS!!) i to okazywne na żadanie, bez cienia zdziwenia.
Katalog gruntów i obiektów do natychmiastowej sprzedazy badz dzierżawy (tak powstała bardzo popularna restauracja " stara gorzelnia" załozona przez... 24 letnia mieszkanke gminy przy pomocy środków gminnych które zostały pozreznaczone na remont (adaptacje lokalu) i dopiero potem podpisana umowa na dzierżawę)

sporo mógłbym napisać.
i sporo musicie sie nauczyć nasi Przedstawiciele bo u nas nawet wynik głosownia radnych jest tajny

wstyd
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: JakubB »

I mam nadzieję, że w ILOŚCI SZYLDÓW pozostaniemy z tyłu.
Oczywiście bez związku z ilością punktów usługowych, oznaczonych w sposób zunifikowany, przemyślany i estetyczny a nie nawiązujący do designerskich koszmarków aukcji allegro sprzed 10 lat...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

niemniej jednak od czeghos trzeba zaczac, dlatego tez posøuze sie przykøádem z allegro jak zainteresowac potencjalnego nabywce. I moze to ""koszmarek"ale przynajmniej z uwaga czytany

Rok produkcji: 2003 Przebieg (km): 0
Pojemność silnika (cm3): 4200 Moc silnika (KM): 350
Skrzynia biegów: Automatyczna Rodzaj paliwa: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna Liczba drzwi: 4/5
Stan: Używany Uszkodzony: Nie
Wyposażenie: ABS, Autoalarm, Wspomaganie kierownicy, Centralny zamek, Klimatyzacja, Poduszka powietrzna, Elektryczne szyby, Szyberdach, Skórzana tapicerka, Radio+CD, Parktronic, Tempomat, Reflektory ksenonowe, Blokada skrzyni biegów, Lakier metallic, Alufelgi, Elektryczne lusterka, Immobilizer, Komputer pokładowy, Kontrola trakcji, Nawigacja GPS, 4WD, Podgrzewane fotele,

Witam, sprzedam mój piękny pojazd, jakim jest Audi A8. Nikomu nie musze przedstawiać tej maszyny, ale ten egzemplarz wyjątkowej urody i z wyjątkową historią wymaga bardziej szczegółowego opisu- Pod maską drzemie kipiąca mocą jednostka napędowa pojemności 4,2 litra, reagująca na każde dodanie gazu jak pitbull na kota, ale gdy trzeba pracuje cicho i aksamitnie niczym skrzydełka motyla muskane lekkim zefirkiem. Oleju nie spożywa, wody nie wypluwa, pracuje bez zastrzeżeń. Samochód jest wyposażony w instalację gazową która powoduje, że budżet młodocianego gangstera jakim bez wątpienia jest przyszły właściciel nie będzie zbyt nadszarpnięty. Blacharsko samochód jest w stanie dobrym, (użycie słowa Bardzodobrym, było by dużym nietaktem), ogólnie rdzy nie ma, ale gdzie niegdzie są jakieś odpryski, rysy itp, Auto służyło do pracy, czyli napadów rabunkowych, sciągania haraczy ze spoconych bułgarskich dziwek, jakże nie lubianych muzułmańskich kebabów, oraz wiecznych ucieczek przed nieudolną policją. Nie chwaląc się, przywieźliśmy tym autem z 20 kilo koksu z kolumbii, a jak pod Zgorzelcem z tira spadły telewizory to do środka weszły 4 plazmy 42 cale!!., ale jak trzeba to i babcie do kościoła zawiezie w komfortowych warunkach, albo brata na wesele... Także tak jak widac auto do tańca i do różańca. Pojazd toczy się dumnie na pięknych kołach S-line , ale na zimę felg nie mam , czego nie można powiedzieć o radiu Cb president, którego nie oddam gdyż mam do niego ogromny sentyment ,bo jak kolega dźwigał je z BMW na Rubinkowie, to go psy pojmały ale zdążył radio w krzaki wrzucić, chłopak do dzisiaj giba bo dostał 2 lata na twrdo, bo i charakter miał twardy i ziomka nie sprzedał! (trzymaj się byku- pozdrowienia do więzienia!!). Wracając do Audika, to sprzedaję go bo mi prorok kaucję oddał (3koła) i sobie dorzucę i nowsze A8 kupię! Ogólnie auto git,wydech buczy ładnie bo oryginalny audi jest i V8 mruczy, zawias Pneumatyczny regulowany jest, twardy jak mój charakter. jak przez osiedle jadę to rzucają mi płatki kwiatów pod koła, a dzieci na skrzyżowaniach chcą zapłacić żeby móc szyby umyć Zależy mi na czasie, dlatego liczę na konkretne propozycje- może sie dogadamy? więcej zdjęć wyślę na meila Więcej informacji pod numerem 570-880-000
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

http://www.czerniejewo.pl/index.php/zdr ... zerniejewo

cos dregneło.. Wybraniec czy sugestia ze jest mozliwosc? nie wiemy
ODPOWIEDZ