katalog firm usługowych na terenie gminy

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

Inicjatywa godna nasladownictwa- mamy pierwsze próby rozruszania przedsiebiorczosci na terenie gminy. Jako przedsiebiorca tez chce byc promowany na stronie gminy. Skoro właścicelka promowanej działalnosci jest przy okazji radną i przeszła juz procedure umieszczenia reklamy na stronie gminy dlatego zwracam sie do tej radnej o pomoc w załatwieniu tej sprawy:

Gronowska-Wegner Elżbieta
natura-ela@o2.pl
Szanowna Pani
Prowadzę działalność gospodarczą która obejmuje równiez tereny gminy. Moja działalność to handel i usługa w zakresie: pozyskiwanie klientów oraz sprzedaż, kompletacja oraz wprowadzenie do ruchu pojazdów użytkowych tzw.: dostawczych i cięzarowych. Nie prowadze komisu chociaż mam w swojej ofercie usługę komisowa.
Jako, że w koncu ruszyła długo wyczekiwana inicjatywa pomocy przedsiebiorcom w zakresie promocji na terenie gminy Czerniejewo, z miła chęcią dołacze do grona firm reklamowanych na stronie gminnej, i tym samym zwracam sie gorąco do Pani o pomoc w załatwieniu formalności z tym związanych. Przy okazji dopowiem, że słyszałem o problemach technicznych z niektórymi adresami poczty internetowej, dlatego pozwolę sobie na wysłanie mojej prośby na adres ogólny, czyli do sekretariatu.
Wyżej scharakteryzowana działalność w opisie rekalmowym musiałby być prostsza, ale mysle, że to juz kosmetyka.

Z góry dziekuje za okazaną pomoć
Tomasz Jop 790246666
NT -JOP
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

Szanowni Państwo

W związku z propozycją przedstawioną przez Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo na spotkaniu, które odbyło się w styczniu br. przesyłam informację dotycząca treści i wymagań jakie należy spełnić aby Państwa firma znalazła się w katalogu firm z terenu gminy Czerniejewo, który tworzymy na stronie internetowej, a następnie stworzymy katalog w wersji papierowej.
Proszę o przesłanie informacji o firmie (inwencja twórcza przedsiębiorcy) wraz ze zdjęciami (w dużej rozdzielczości). Proszę, żeby w tej informacji znalazły się dane kontaktowe i opis działalności firmy. Całość powinna być zapisana w formacie edytowalnym czyli np. word dla ułatwienia przetwarzania nam zawartych informacji.
Jednocześnie proszę o przesłanie w wiadomości e-mail (najlepiej skan z podpisem w formacie pdf.) wyrażenia zgody na publikację przesłanych informacji na stronie www.czerniejewo.pl oraz w folderze w wersji papierowej.

Informacje proszę przesłać do końca marca.
W razie jakichkolwiek pytań pozostaje do Państwa dyspozycji.
Pozdrawiam

--
Maria Kopeć
Pomoc administracyjna
61 429 13 37
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

oprócz mnie mail ten został wysłany jeszcze do 7 podmiotów. mam nadzieje ze to niejedyni wybrańcy losu i nie jedyny mail. Nadal zdziwienie budzi fakt, ze o to trzeba sie porosic zamiast byc zaproszonym
obserwatot

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: obserwatot »

to tak podobnie jak z zaproszeniem na zebranie Burmistrza z przedsiębiorcami ......dla wybrańców, cały czas nasuwa się jedno pytanie....kto jest dla kogo ?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: JakubB »

Nie wiem czy to nie jest trochę czepianie się z tymi zaproszeniami. W gminie jest 396 firm. Ekonomiczny kosztuje 1,75, do tego ryza papieru z kawałkiem plus toner a więc siedem stów na zaproszenia. A no i jeszcze parę godzin pracy zaklejaczo wysyłaczy. Niby niedużo ale czy tędy droga? Ogłoszenie o spotkaniu było na stronie i było na tablicach. Nie wiem czy w każdym sołectwie. Kto chciał mógł przyjść. Spotkanie było otwarte.

A, że zaproszono wybranych? A czyż nie jest pożądanym, że władza w tym sensie ukłoni się niżej większym pracodawcom? Poza tym pozostaje jeszcze praktyka: sala ma swoją pojemność, logicznie rzecz ujmując bardziej pożądani są tam przedstawiciele dużych firm bo np. ja i pewnie wielu mi podobnych jesteśmy albo za krótcy na SAG, albo naszej działalności działka i budynek są po prostu nie potrzebne.

Fajnie, że spotkanie było, a teraz przydało by się coś dla malutkich, którzy np. szukają lokalu do wynajęcia. Idę na stronę i wpisuję: "do wynajęcia": agroturystyka i warto zobaczyć. To może "lokale": MGMOPS i lokale zestępcze. To może "nieruchomości". Jest! Gospodarka -> sprzedaż i dzierżawa nieruchomości. Jest SAG i jest wykaz (oczywiście obrazek w PDF, a jakże) obejmujący jeden lokal na sprzedaż (47m2 45 tys. zł).
Czy na prawdę gmina nie ma lokalu do wynajęcia?
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

myslisz jak informatyk 0101010101. a tak nie jest. Przegladam strone CZ w miare regularnie- rzucam na nia okiem przy okazji łyku kawy. Nie widziałem zaproszenia. Zaproszenie znalazłem przy okazji szukaniu lokalu do wynajecia. Niestety na dzien wczesniej, wiec nie stanąłem w przetargu. I lokal poszedł za grosze.
a co do duzych i małych. Widzisz taka firma NT JOP na rynku sie nie liczy ale jego kumpel...
Lasy Panstwowe na prawde nie sądze by pomogły wiecej w zbyciu SAG niz NT JOP. A śmiem przypuszczam, ze wiecej dla mieszkanców moze znaczyć 100 firm nt jop niz jedna Lasy panstwowe. Ot i róznica i problem zaproszenia przedsiebiorców. Dodatkowo nikt nie ma obowiazku oglądania nudnej strony gminnej. Jezli jest inicjatywa to musi byc marketing. Przeciwne myslenie to witamy in the Nord Korea

Lokale- mam znajomka który mógłby zrobic siłownie i fitness w CZ- ale lokal. No przeciez nie kupi bo nawet 4-te pokolenie nie odrobi tego. A jest przeciez program na to z dofinansowaniem. Ale to gmina musi zaprosic przedsiebirców. Nikt sie nie wprosi. Z drugiej strony zacheta na oficjalnych stronach, zapytania ofertowe etc w biznesie jak siłowia.. wybaczcie bo mi łzy naszly do oczu
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

Czy na prawdę gmina nie ma lokalu do wynajęcia?

i nie ma. I moje poszukiwania skonczyły sie w pobiedziskach. Za 2 miesiace interes ruszy, ze dwie osoby znajda prace i to lepiej pąłtna niz przy wywózce obornika. Jacy urzednicy takie dochodyi wszytkie niedziele i soboty wolne.. Dodam pisąłem do gminy (p. Figas) z prosba o pomoc
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

dodam- by nie było nieporozumien: nie mam pretensji do p. Figasa ze nie ma lokali pod wynajem. Tylko strategia, strategia, mysl o przysżłosci, rozwój, biznes, etc... na to licze a nie tylko na usmiech sekretarki by było miło w urzedzie (bo jest miło)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: katalog firm usługowych na terenie gminy

Post autor: NT JOP »

procedura zgłaszania firm, koordynatka Maria Kopeć:
w imieniu UMIG zapraszam
dane kontaktowe (mail na stronie Czerniejewa)
Maria Kopeć
Pomoc administracyjna
61 429 13 37
ODPOWIEDZ