barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: NT JOP »

Rozmawiałem z mieszkańcem Czerniejewa o tzw pierdołkach. W pewnym momencie rzucił:
Burmistrz i nowa ekipa robi całkiem dobre wrażenie.
Nie musiałem pociągnąć za język:
Przede wszystkim podoba sie podejście burmistrza i władz do mieszkańców. Miłe, sympatyczne bez nadęcia. Padły nazwiska członków rady, przewodniczącego, vice.. czyli cała wierchuszka i 70% rady ma więcej niż dobra opinię wśród mieszkańców. Zaznaczam, ze mieszkaniec ów mówił "ludzie" a nie "ja".

no no, tak trzymać Szanowny Panie Burmistrzu i Szanowna Ekipo:-). Proszę sie nie obrażać za tą frazę. Jest tez duże prawdopodobieństwo, ze użyto innego sformułowania:-)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: NT JOP »

Nie ukrywam, ze lubie podpytać tu i ówdzie o ocenę władz.
od wyborów wpadły mi jeszcze trzy ciekawe wypowiedzi- oczywiście anonimowe bo skąd mogę wiedzieć z gim ucinam pogawędkę?

Przewodniczący:
Przewodniczący? a kto jest.. aaa to mów ze nasz Janek.. ten to jest w porządku
Myślę, że na taki tytuł trzeba lat ciężkiej i to nie pracy, a służby. Bo tak chyba należy określić działania p. Jana. Dodatkowo ciepłe odczucia budzi fakt, że osoba która to mówiła jest duuuuzo młodsza od p. Jana i z deklaracji wynikło, że nie spokrewniona. Coż Panie Janie, obwiam sie ze stał sie Pan dobrem gminnym. Pewnie kiedyś w budżecie ktoś wpisze Pana w rubrykę przychody stałe z adnotacją bezcenne

Malgorzata J.
"Małgosia gdyby mogła to by wszystkie dzieciory do swego biustu przytuliła... a weź jej podpadnij" nic dodać nic ująć:-)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: NT JOP »

ostatnia charakterystyka

Jacek S- jeszcze przed wyborami:
"... tam (tj w UMiG) już wiedza, ze Jacka trzeba wysłuchać bo jak go spławią i wyjdzie drzwiami to za chwilę wlezie oknem ..." chyba celna charakterystyka konsekwencji i dynamiki działań:-)
Luki

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: Luki »

Proszę Administratora o dodanie funkcji "lajkowania" postów
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: JakubB »

ale takiego fejsbukowego czy lokalnie na forum? bo ja tak tego fejsbuka nie lubię...
kozak

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: kozak »

WD to jest ponoc gosc. Nie znam osobiscie ale miałem problem i poradzono mi bym poczekał do wyborów . Jak wejdzie do rady WD to jesli sprawa jest słuszna, - a była, to nie ugnie sie presji (pamietajcie ze wygrana DG była wiecej niz mniej, pewna jeszcze w październiku) i jesli powie, ze sie z tym nie zgadza to tak bedzie mówil choćby go przypiekali. Z nim mozna porozmawiac otwarcie, bo to facet z jajami i z zasadami (nie wnikam co wieksze). Sprawa mi sie sama rozwiazała bo wygrał obecny i nie poznałem WD. Ale jak tak czasem go spotykam to wrazenie takiego krzepkiego przedwojennego oficera a z postawy pruskiego oficera hehe. Brakuje mu takiej szpicruty w rece
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: Joanna »

WD to jest ponoc gosc. Nie znam osobiscie ale miałem problem i poradzono mi bym poczekał do wyborów . Jak wejdzie do rady WD to jesli sprawa jest słuszna, - a była, to nie ugnie sie presji (pamietajcie ze wygrana DG była wiecej niz mniej, pewna jeszcze w październiku) i jesli powie, ze sie z tym nie zgadza to tak bedzie mówil choćby go przypiekali. Z nim mozna porozmawiac otwarcie, bo to facet z jajami i z zasadami (nie wnikam co wieksze). Sprawa mi sie sama rozwiazała bo wygrał obecny i nie poznałem WD. Ale jak tak czasem go spotykam to wrazenie takiego krzepkiego przedwojennego oficera a z postawy pruskiego oficera hehe. Brakuje mu takiej szpicruty w rece

kozaku W Twojej wypowiedzi jest pewna niekonsekwencja . Twierdzisz że nie poznałeś WD i dalej cytuję "ale jak tak czasem go spotykam to "...
Jak mam to rozumieć :?: :!: nie mogę tego posklejać w całość :!:
Z mojej analizy wynika, że w Radzie jest WD i to jako jedyny o tych inicjałach !
Może warto go poznać ?
Spróbuję to zrobić .
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: NT JOP »

Przed wyborami szczytne cele- jawnosc infomacji, janosc głosownia, jawnosc prac komisji rozumiana jako relacja jej wynikó etc współdziałanie władz z mieszkancami etc.

Jakub B stworzył (od grudnia) system, który nie dosc ze usprawnia pracę urzędu to powoduje, ze kazdy z nas ma dostep, prosty, logiczny i na pewno skarajnie różny od tego ze strony www.czerniejewo.pl do istotnych informacji z pracy urzędu (zaznaczam urzędu który powstał z naszego, mieszkańców, namaszczenia i w zwiazku z tym swoimi pracami winien sie chwalic przed swymi wyborcami). Z tego co wiem od dłuższego czasu Jakub czeka (my, mieszkancy czekamy) na decyzje czy w ogóle jest SŁUSZNOSĆ ZEZWOLENIA na prowadzenie az tak jawnej polityki informowania obywateli o pracach urzedu. Jako wyborcy mamy prawo wiedziec w czym rzecz i ocenić starania Jakuba oraz poddac ocenie watpliwości urzedu.
Jakubie czy mógłbyś owoc swojej pracy upublicznic i dodać kilka słów komentarza ?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: barometr- jakie ciśnienie mają mieszkańcy przy UMIG

Post autor: JakubB »

MUSZĘ dodać kilka słów komentarza bo nieco mijasz się z prawdą w szczegółach.

Fakt, zrobiłem takie małe coś co pozwala na rejestrowanie głosów radnych. Ten program potrafi również nieco więcej, a jego generalnym celem jest podniesienie poziomu jakości i ilości informacji jakie urząd gminy przedstawia. Od grudnia, a w zasadzie od debaty wyborczej która miała miejsce w Rakowie, "męczę" temat imiennego głosowania radnych. Program napisałem, bo w krótkim czasie zrozumiałem, że jeśli nikt nie zrobi tego pro publico bono za friko, to przywitamy to pewnie przed następnymi wyborami. I nie jest to zarzut do obecnych władz tylko praktyka każdej administracji: przetargi, formalności, SIWZy i koniec końców gmina, czyli my (przypominam i niedowiarków przekonuję) zapłacilibyśmy za to pewnie grube dziesiątki tysięcy.

Program powstaje w konsultacji w władzami a został zaprezentowany, jako gotowy do użytku, Przewodniczącemu Rady 18 stycznia, a więc przed obradami połączonych komisji, i Radą. Pracownik obsługujący Radę przy mnie otrzymał dyspozycję rejestracji głosowań, ja przesłałem szczegółowe instrukcje. Pytań nie było, myślę sobie: o ho! super, idziemy do przodu! Niestety jesteśmy po jednych i drugich obradach a do mojego programu nie zajrzał pies z kulawą nogą. Mój email do Pana Przewodniczącego, z prośbą o wyjaśnienie, pozostał bez odpowiedzi.

Niezależenie od tej, mam nadzieję chwilowej, porażki, kontynuuję prace nad systemem bo, znów przypominam i przekonuję niedowiarków, to jest system tak na prawdę dla nas - mieszkańców - a nie dla urzędu.

Na marginesie: również od ubiegłego roku wałkuję temat sposobu publikowania dokumentów na gminnym BIPie - chodzi o tej paskudne skany rodem epoki faksu lat 90. W tej sprawie, choć już chyba wszystkim którym mogłem, opowiedziałem jak to należy robić, również nic się nie zmienia. Skąd wiem jak to należy robić? Proszę obejrzeć BIPy innych urzędów gmin, miast. Proszę również obejrzeć Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego. Tak tak, tam znajdziecie NASZE uchwały publikowane w cywilizowany sposób. Jakim cudem? Ano takim, że urząd, z na prawdę nieznanych mi powodów DOKŁADA sobie roboty i (nam) kosztów, i zamiast w pełni elektronicznie publikować porządnie wyglądające, dające się czytać i wyszukiwać dokumenty, co I TAK ROBI bo przesyła je w tej właśnie formie do administracji wojewódzkiej... zamiast tego uparcie drukuje, pieczętuje, skanuje i dopiero te obrazki publikuje.
ODPOWIEDZ