Zebranie wiejskie

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Zebranie wiejskie

Post autor: JakubB »

Szanowni Sąsiedzi,

W związku z tym, że strasznie dawno nie było zebrania wiejskiego, chciałbym takowe zainicjować. Najpierw tu na forum, a za chwilę z gotowym programem u urzędującego sołtysa. Sprawy które, moim zdaniem, powinny zostać omówione:

1. Dalsze losy placu zabaw - gdzie mieszka najwięcej dzieci? mamy działkę sołecką w Rakowie, być może tu należy przenieść plac zabaw (dalej od szosy, zaciszniej, blisko świetlicy). Do dyskusji.
2. Tynkowanie świetlicy - zasadność, (przeciw)wskazania techniczne
3. Projekt powołania stowarzyszenia, mającego docelowo (w ciągu wymaganych przepisami 2 lat) stać się Organizacją Pożytku Publicznego dzięki której nasz 1% podatku mógłby zostawać w naszym sołectwie. Oczywiście pomysłów na zadania dla stowarzyszenia jest więcej ale ten jest chyba najpraktyczniejszy.
4. Organizacja wiosennego sprzątania sołectwa i przyległości turystycznych
5. Tablice drogowe z numerami domów: kilka już mamy, gdzie jeszcze powinny stanąć (mam przyznany z gminy budżet na ten cel i, ponieważ udało się zrobić taniej, to zostało jeszcze na 2-3 słupki).
6. Odśnieżanie dróg niegminnych: możemy cisnąć gminę, możemy realizować to budżetem sołectwa albo w ostateczności robiąc zrzutkę - każda z wersji będzie skuteczniejsza jeśli wystąpimy grupą zamiast indywidualnie

Wszelkie sugestie kolejnych punktów mile widziane. Termin zapewne początek lutego.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Zebranie wiejskie

Post autor: NT JOP »

dopisałbym:
7. ustalenie praw wyborczych

uzyskałem pośrednią odpowiedz na tą kwestie ale za to w sposób bezposredni. Co prawda porada owa była kosztowna (4 pkt, 100 +100 za brak dokumentów) ale uwazam ze opłacało sie...
od 01.2014 (?) nie ma w kraju obowiazku meldunkowego. Idąc ta droga uwazam, ze prawa wyborcze mozna nabyc na zasadzie nazwijmy to, deklaracji o miejscu zamieszkania.

fakt, ze moje zadowolenie z siebie nieco mącą dwa świstki papieru w rózowawym kolorze
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zebranie wiejskie

Post autor: JakubB »

Ustalam prawa wyborcze na podstawie statutu sołectwa, gminy i ustawy. Na środę jestem umówiony z radcą prawnym gminy.

Mniej ploteczkowo:
Ustawa o ewidencji ludności Dz.U. Nr 217, poz. 1427. Jest tam mowa o zniesieniu meldunków od stycznie 2016. Jednak Międzyresortowy Zespół ds. Przygotowania Administracji Rządowej do Zniesienia Obowiązku Meldunkowego (a jakże bo dlaczego by nie powołać kolejnego komitetu) zarekomendował pozostawienie obowiązku rejestracji miejsca zamieszkania w obecnie obowiązującej formie (zeznał rzecznik MSW). Nie ma nadal nowych dowodów osobistych, samorządy nie są przygotowane, nie są przygotowane nowele ustaw, błędy w PESELu. Mówi się, ale to już ploteczka, o 2018 roku.

Natomiast w styczniu 2013 r. zniesiono obowiązek zameldowania na pobyt czasowy nieprzekraczający trzech miesięcy. Zlikwidowano też obowiązek meldunkowy wczasowiczów i turystów.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Zebranie wiejskie

Post autor: NT JOP »

komu wierzyc? funkcjonariuszowi KP w Gnieznie czy prawie -sołtysowi Rakowa? wszak rozmawiałem jak skruszony obywatel z przedstawicielem władzy i otrzymałem jasna odpowiedz- obowiazku meldunkowego niet
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zebranie wiejskie

Post autor: JakubB »

Wierz sobie po zapoznaniu się z tekstem ujednoliconym ustawy. Chociaż i tam zdarzają się różne kiksy... lub czasopisma :)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Zebranie wiejskie

Post autor: NT JOP »

czy ktos wie dlaczego wycieto (dość dawno temu) wiekszosc klonów na drodze do Lipek a w zasadzie w Lipkach?
ODPOWIEDZ