Zaśmiecony las

Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Zaśmiecony las

Post autor: Joanna »

Pojawił się ponownie problem zaśmiecania lasu...
W miejscowości Rakowo znaleziono w lesie dwie lodówki.
Trwa ustalanie sprawcy na razie wiadomo, że wyrzucono je z przyczepy rolniczej na wysokości kamienia o numerze 1/161
Załączniki
las5.JPG
las4maly.jpg
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Co to takiego

Post autor: Joanna »

Podczas wycieczki do lasu znalazłam nieznany obiekt.
Kto mi powie co to?
Załączniki
las7.JPG
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

1. w sprawie lodówke- trop wiedzie, albo raczej poszlaki do tych osób co łatali dziure na rakówce (kawałek dalej od lodówek). Niby dobrze ze załatali.. ale za to jak załatali:-). Oczywiscie trop moze być slepy i bynajmniej nie chcę oskarżać ale wraz z lodówkami pojawiło sie załatanie dziury
2. pewnie pułapka feromonowa. Tylko po co zimą:-). Polecam wycieczke ściezką dydaktyczną wokól jeziorek, jest tam ciekawa tablica dotyczaca tej działalnosci
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zaśmiecanie lasu

Post autor: JakubB »

Joanna pisze: W miejscowości Rakowo znaleziono w lesie dwie lodówki
Nie wierzę... (!!!)
Joanno możesz dać koordynaty na to miejsce? Zgłoszę jutro do nadleśnictwa, oni po słupku znajdą, ale sam bym chciał zobaczyć czy się tym zajęto. Skąd wiadomo o tej przyczepie? Są jacyś świadkowie? Przecież w Czerniejewie jest, zdaje się, składowisko takich rzeczy... nie ma to jak narobić we własne gniazdo...
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: Joanna »

Lodówki wyrzucono w lesie Rakowo kierunek Jezierce około 300 m za fermą.
Moje przypuszczenia opieram na pozostawionych w tym miejscu śladach opon ciągnika rolniczego i przyczepy dokonującego nawrotu z powrotem w kierunku Rakowa .Odpady wielkogabarytowe w Czerniejewie można oddać do utylizacji "b e z p ł a t n i e "przy oczyszczalni ścieków w każdą sobotę od 10 do 11 oś.Działkowe 10 lub jeden raz w roku będą odbierane z gospodarstw domowych tj. 30-06-2015 r.również "b e z p ł a t n i e ", w Rakowie 30-04-2015.Pełen harmonogram dla całej gminy www.czerniejwo.pl w zakładce "gospodarka"-utrzymanie czystości i porządku.
Mam nadzieję, że był to tylko incydent i nie stanie się to nagminne .
Pułapki widziałam na ścieżce edukacyjnej ale wyglądaja inaczej.Podobną beczkę widziałam w lesie na Grabach . Zamieszczona na zdjęciu znajduje się w lesie za Rakowem - jedziemy w kierunku jezior ,potem po ok. 1km dukt w prawo po nieczynnej linii energetycznej aż do trafo i w prawo ok. 1 km.
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: Joanna »

Do Jakuba !
Sprawa dotyczy zasypanych dziur .
Przypuszczam że jest to jakaś samowola, gdyż cegłą takich prac się nie wykonuje.
Nadleśnictwo utwardzało tłuczniem.
Pomijając względy estetyczne stwarza to zagrożenie dla osób poruszających się tą drogą.
Proszę wyjaśnij tą kwestię w Nadleśnictwie przy okazji sprawy z lodówkami .
Dzięki i pozdrawiam.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: ciekawostki czyli quo vadis

Post autor: NT JOP »

a ktos sprawdzał czy moze owe lodówki sa pełne? np bronka
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Zaśmiecony las

Post autor: JakubB »

Byłem, zrobiłem foty. Lodówki nie mają agregatów, nie mają numerów seryjnych. Nie ma, rzecz jasna, sensu dokładać na posterunku papierkowej roboty związanej z przesyłaniem pisma o umorzeniu śledztwa z powodu nie wykrycia sprawców. No chyba, żeby się okazało, że mamy tu CSI i np. odciski palców zdejmą :)

Napisałem maila do nadleśnictwa z informacją o lodówkach i nikczemnej jakości destrukcie zawierającym śmieci i tłuczone szkło. Jutro będę dzwonił. Dam znać.

Na marginesie: piękną stronę ma nasze nadleśnictwo...
http://www.czerniejewo.poznan.lasy.gov.pl
Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: Zaśmiecony las

Post autor: Joanna »

W sprawie zaśmiecania zadzwoniłam do nadleśnictwa i uzyskałam zapewnienie od pracownika straży leśnej że się tym zajmą,poruszyłam również problem z kierowcami quadów i motocykli terenowych.Straż jest bezradna od strony sprzętowej- jedyna rada to fotografować i podsyłać na stronę Nadleśnictwa Czerniejewo .
W kwestii łatania dziur odesłano mnie do Gminy Czerniejewo jako właściciela tego odcinka drogi gminnej.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Zaśmiecony las

Post autor: NT JOP »

kto wie jak moge pozbyc sie zuzytych baterii oprócz:
1. podrzucenia do lodówek
2. podrzucenia ich w sobote na zbiorke smieci

sklepy chyba powinny miec pojemniki na baterie?
ODPOWIEDZ