Klusowanie z 5 psami w lesie

Joanna
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2015, 17:08

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: Joanna »

Policja w kwestii "bezpańskich "psów nie podejmuje interwencji .
Jedyna rada to telefon do Gminy - referat komunalny i sprawa jest rozwiązana (pomocny może być radny lub sołtys jeśli to dzień wolny od pracy)
Pieski są łapane i przekazywane do schroniska w Gnieźnie,z którym Gmina ma podpisane porozumienie,ale to w przypadku,gdy nie można ustalić właściciela.Gdy właściciel jest znany wracają do niego .
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: NT JOP »

Marcin
kto raz dostał ze zderzaka to drugi raz pod koła nie wlezie. Ponadto dreszczyk emocji. I dlatego spokojnie tnij te przepisowe 50 km/h. Z drugiej strony dzieki stefkowi zawsze zdarzysz wyhamowac jak ci np sarna wyskoczy. Nie ma tego złego
Lila
Prawdziwy forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 17 gru 2014, 8:54

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: Lila »

Co do zgłaszania biegających "luzem" psów - to w ubiegłym roku, kiedy nie mogłam za bardzo wrócić normalna drogą z Żydowa do domu i planowałam spacer naokoło przez Kosmowo - to poszłam do panów policjantów i poprosiłam "z pewną taką nieśmiałością" o podjecie interwencji. "Z nieśmiałością" piszę, bo znam właścicieli i prosiłam tylko, żeby im uświadomić, że trzymanie tak dużego psa bez żadnego zabezpieczenia jest po prostu niebezpieczne dla rowerzystów i idących pieszo tą drogą. Wczoraj moja córka wracała tamtędy i mówiła, że nie było widać tego psa. Może więc jest już uwiązany, a może po prostu był z drugiej strony podwórza i nie chciało mu się ruszać. Co do drugiego psa, który mnie atakował i nadgryzł mojego psa, to przyznam bez bicia, że nie zgłaszałam tego nigdzie, bo to pies moich sąsiadów od ponad 40 lat był, a poza tym nie byłam pewna, czy na pewno ktoś jest w domu oprócz starszej pani, która i tak nie byłaby w stanie tego psa złapać i uwiązać.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: JakubB »

Temat przedstawiłem Pani V-ce Burmistrz. Został przekazany dalej na właściwe biurko w urzędzie i do Komendanta Policji.
Przekazałem również lokalizacje o których wspominaliście w postach.
Próbuję jeszcze ustalić jakiś możliwe scenariusz postępowania np. w niedzielę rano mam zęby psa w łydce. Telefon alarmowy lub coś w tym rodzaju.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: NT JOP »

znam dobrą knajpę wietnamską...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: NT JOP »

a tak powaznie : byleby nie przedobrzyć. Uwazam, ze w takich sprawach, gdy chodzi o zaniedbanie najpierw dialog. Zeby nie było jakiegos skandalu a sprawa nie nabrała cech mega przestepstwa. Myslę, ze rozmowa zupełnie wystraczy by zdyscyplinowac właścicieli psów. I smiem przypuszcać, ze w ogóle nie sa swiadomi tych zdarzeń. Dlatego najpierw poprosić, pogadać, cicho bez emocji i wierzę, ze to najlepszy środek na zamkniecie sprawy.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: JakubB »

I dokładnie tak ma to zostać załatwione.
Co innego recydywa... Stefan :)
no niestety: punkt siedzenia, punkt widzenia...
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: NT JOP »

5 za spostrzegawczosc
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Klusowanie z 5 psami w lesie

Post autor: NT JOP »

http://www.czerniejewo.pl/index.php/sta ... edzialnosc

samouczek dla włascicieli psów (to na pewno do mnie)
ODPOWIEDZ