Polowania - bezpieczeństwo w lesie

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: JakubB »

I znów bam. 22:11
...i 22:23... i 22:26
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: NT JOP »

tak i to wyjatkowo blisko lub jakos tak sie dzwiek niósł, ze wrazenie strzału zaraz za oknem, powstało.
lesnik

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: lesnik »

być może to strzały młodzieży z gwardii przybocznej pana m zwane dalej potocznie obroną terytorialną którzy ćwiczą nocne manewry na wypadek.... ;)
Myśliwy

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: Myśliwy »

Czy ktoś mi wytłumaczy po jakiego grzyba ta dyskusja? Myśliwi polują legalnie i czy ktoś podziela ten pogląd czy nie, robią to za friko w interesie społeczeństwa. Wielu domorosłych "ekologów" tę prawdę kwestionuje, ale to Sejm RP uchwalił Ustawę łowiecką, a Prezydent ją podpisał.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: NT JOP »

owszem ma Pan racje ale "interes społeczeństwa" nie bardzo ma za co dziękować jak ktoś wali z dwurury po nocy tuż pod oknami, i w najbliższej okolicy domów w których są małe dzieci.. Pokażę nawet Panu w których miejscach bo syf i flaszki po tych dobroczyńcach trudno ominąć. Wiec jak zawsze- punkt widzenia zależny od punktu siedzenia a zdrowego rozsądku nic nie zastąpi..
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: JakubB »

Nie nazwałbym tego dyskusją. Odnotowuję tylko, po to, żeby za jakiś czas mieć argument w dyskusji gdy usłyszę, że "tu się praktycznie nie poluje".

To, że jest ustawa i, że coś tam w interesie, nie jest jednoznaczne z tym, że myśliwi polują legalnie, tj. czy litery owego prawa się trzymają. Znane są przypadki strzelania w odległości mniejszej niż dozwolona a także w kierunkach innych niż dozwolone - niekoniecznie oczywiście z naszej gminy i niekoniecznie przez zupełnie trzeźwego myśliwego. Nikt tu raczej nie robi awantury dopóki może sobie spokojnie posiedzieć na ogrodzie czy wyjść na spacer. A niestety nie każdy tak czuje.

Dla mnie osobiście nadal nie jest do końca zrozumiałe jakim cudem w czasach certyfikatów, norm bezpieczeństwa i generalnie urzędowego bycia świętszym od Papierza, w czasach gdy nawet miś musi mieć "papier" i homologację..... o polowaniu mogę się dowiedzieć w chwili gdy kula przeleci mi koło ucha. Nie wiem czy się da, czy się nie da, oznakować danego obszaru chociażby przy najważniejszych wejściach, drogach, trasach rowerowych itd. Wiem, że na pewno mało komu się chce.

Natomiast wiem na pewno, że po wejściu na czerniejewo.pl i wpisaniu w wyszukwarkę "polowania" dostaję nic.
Po przeklikaniu się przez stronę nadleśnictwa Czerniejewo znajduję
http://www.czerniejewo.poznan.lasy.gov. ... -zbiorowyc
i dostaję dokument z sezonu 2015/2016 i nowszego nie ma.
Na stronie Polskiego Związku Łowieckiego http://www.pzl.poznan.pl w sekcji "Kalendarz polowań" nie ma konkretnego kalendarza tylko Rozporządzenie Ministra Środowiska. Znajduję tu za to informację o kole łowieckim 65 z Czerniejewa jednak nie potrafię znaleźć żadnych bardziej szczegółowych informacji.

Podsumowując: żeby dowiedzieć się kiedy jest polowanie muszę udać się do UMiG Czerniejewo osobiście i odszukać odpowiednią karteczkę na ciągnących się grubymi metrami gablotach. O ile oczywiście karteczka tam jest.
I to, uważam, jest do d.
Myśliwy

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: Myśliwy »

Ja co prawda podpisuję się tak jak widać, ale od 16 lat już nie poluję, nie wynika to jednak z tego, że się nawróciłem, tylko z powodu utraty zdrowia, a o łowiectwie często się wypowiadam dlatego, że najczęściej w tej materii padają głosy będące wynikiem czyjejś wyobraźni, a nie realiów tego świata i obowiązujących na nim praw. Oczywiście, że prawo obowiązuje również myśliwych i jeżeli ktoś postępuje niezgodnie z prawem czy też etyką, to należy to napiętnować, ale ja mogę powiedzieć tyle. Polskie łowiectwo uchodzi za niedościgły wzorzec w skali Europy, a dostęp do broni jest w Polsce ściśle reglamentowany, więc niech każdy sobie wyobrazi, jak to może wyglądać w świecie za którym wielu bardzo tęskni. Sz. K.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: NT JOP »

i tego nikt nie kwestionuje.. no prawie nikt
sam mam wśród przyjaciół myśliwych i ich rytuały, traktowane z zaskakująca surowością i estymą przypominają mi harcerstwo co jest dla mnie wyidealizowanym światem w jakim chciałbym żyć.
Polowalem

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: Polowalem »

Jeśli polskie łowiectwo to taki wzór to drżyj świecie o swoje wątroby!
Według kogo konkretnie uchodzi za wzór? PZŁ to taki sam skansen PRLu jak każdy inny.
https://niepodajerekimysliwymblog.wordp ... gia-w-pzl/
https://niepodajerekimysliwymblog.wordp ... logie-pzl/
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Polowania - bezpieczeństwo w lesie

Post autor: NT JOP »

a i z tym trudno sie nie zgodzic..
ODPOWIEDZ