Propozycje działań na lata 2015-2019.

ODPOWIEDZ
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Propozycje działań na lata 2015-2019.

Post autor: Slawek »

W tym temacie proszę mieszkańców oraz sympatyków o podawanie pomysłów, które pomogą określić plan pracy na kolejne lata.
bim

Re: Propozycje działań na lata 2015-2019.

Post autor: bim »

Zagospodarować boisko przy szkole - zaorać, trawę zasiać, podlewać i kosić.
Park zrobić bardziej przejrzystym - tam siedzą i śmiecą.
Zrobić drogę od sołtysa przy norkach w kierunku pałacu.
Napisać do agencji, żeby coś zrobiła z tą ruiną przy pałacu - ktoś wejdzie i już może nie wyjść.
Sklimatyzować salę.
Zrobić altankę koło sali, żeby można było sobie grilla urządzić.
Wymalować pasy dla Pana Władysława.
Powycinać wszystkie drzewa przy drogach - resztki morw, topole i lipy i wierzby.
Zrobić chodnik na Podole i do Mnichowa (tu to ścieżkę rowerową)
Wstawić garby albo takie coś co przyklejają na drogi, żeby kierowca zwróci uwagę - na drodze do Gniezna.
Zebrać pobocze na Hubach.
Dostać od Agencji stawek w byłych PGR i go wyczyścić..
Udrożnić rów przy drodze na Huby.
Dorwać śmieciarza, co wyrzucił śmieci na łąkę organisty.
Wyciąć krzaki koło cmentarza.
Posadzić jakąś kosodrzewinę (coś podobnego) na tej skarpie z tyłu świetlicy, a ten płot podnieś na górę skarpy, a łąkę niech sąsiad skosi - te 2 m na szagę porastają chwastami i są śmietniskiem.
Nowy dywanik na drodze do Baranowa.
Zrobić asfaltowy łącznik z Leśniewem.
Przyłączyć gaz.
Skanalizować wieś.

Przejść pod gminę Łubowo.
wyborca

Re: Propozycje działań na lata 2015-2019.

Post autor: wyborca »

takie cuda to tylko w bajkach pisali......p.s. ale parę spraw godnych rozważenia
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Propozycje działań na lata 2015-2019.

Post autor: NT JOP »

hehe ostatnia propozycja zmian jest dobra.
mysle ze prosciej i bardziej po mesku jest zrobic tu gmine czerniejwo tak by lubowo chciało sie przeniesc. I jest to mozliwe. i wcale nie piłem.
wyborca

Re: Propozycje działań na lata 2015-2019.

Post autor: wyborca »

W Pawłowie ma tylko i wyłącznie sens dofinansowań do przydomowych oczyszczalni ścieków.! poł geograficzne pod względem poziomów różnych nieruchomości jest fatalne.... a po ch..... ciągnąć rurę do Czerniejewa czy Żydowa z przepompowniami itp... - dodatkowy ,, milion,,.... A można go wykorzystać lepiej.....
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Propozycje działań na lata 2015-2019.

Post autor: NT JOP »

no to dobrze ze jest dofinasowanie. Bo ja miałem zakaz stawiania przydomowej oczyszczalni, bo przeciez bedzie rura sciekowa. i tak dzieki temu (a dokładnie byłemu vice który ten zakaz mi wyłuszczył) mam w durnym miejscu szambo przez 6 lat, bo przeciez tymczasowo. Tereny nadgraniczne zawsze maja problem.. np Szczecin zapewne wolałby byc w Niemczech
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: Propozycje działań na lata 2015-2019.

Post autor: Slawek »

Rzeczywiście wykaz zadań jest ciekawy i stworzony z rozmysłem. Warto się nad tym pochylić. Twórcę zapraszam do bezpośredniego kontaktu z radą sołecką.
Co do oczyszczalni to zupełnie nieekonomiczne byłoby ciągnięcie rury do Czerniejewa czy Żydowa - ba nawet nie można tego zrobić przy obecnych decyzjach co do oczyszczalni i kanalizacji w Czerniejewie. Oczyszczalnie przydomowe jak najbardziej. Jest jeszcze opcja zrobienia oczyszczalni dla kilku gospodarstw domowych.
Przeniesienie do Łubowa - pomysł nie jest nowy, choć nikt nigdy nie wprowadzał go w życie. Podobnie zresztą było w Żydowie, gdzie przebąkiwano o swojej gminie. Za duże koszty proszę Pana, a dla Łubowa taki sobie interes ;)
Jednego nie wiem - co mamy zrobić, jak dorwiemy tego śmieciarza? ;)
ODPOWIEDZ