STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: JakubB »

Sowa prawie całkiem się zgadzam - pamiętaj jednak o kwestii OPP 1% która może po prostu wzmocnić budżet sołectwa i w tym sensie związanie granic sołectwa ze stowarzyszeniem ma swoje uzasadnienie. I w to biję: wzmacnianie budżetu gminy nic nie da, rozmyje się, a kasa tutaj od nas dla nas, wspólna decyzja demokratycznie bezpośrednia, akcja - reakcja, to po prostu będzie odczuwalne. Basenu nie zbudujemy, ale lodowisko tak i jeszcze pół Czerniejewa może będzie na nie przychodzić. Z biletami rzecz jasna! :)

Jeśli chodzi o całą resztę to tak po prawdzie pomysł stowarzyszenia zrodził się w chwili gdy nie istniała opcja "na sołtysa". Oczywiście gdybym został sołtysem, większość, czy być może prawie wszystkie te działania zmieszczą się z działaniach tego urzędu i faktycznie stowarzyszenie nie jest potrzebne. Jednak po pierwsze działań jest więcej i zdecydowanie wykraczają poza sołectwo, a po drugie wybory sołeckie są za 1,5 tygodnia a ja szczerze mówiąc, nie mam żadnych podstaw do mówienia, że zostanę sołtysem.

Stowarzyszenie Ziemia Czerniejewska jest właśnie przykładem jak bardzo ono nie jest moje, nasze. Kilka osób znam z widzenia, to bardzo fajni ludzie i w ogóle każda inicjatywa jest pożądana, ale to jednak nie są moi sąsiedzi i w tym sensie ich działania zapewne nigdy nie dotrą za mój płot. Jak dla mnie trochę za szeroko, za daleko. Jeśli powstanie NFM to dla mieszkańców Rakowa będzie taką drugą Ziemią Czerniejewską. Jeśli powstanie Stowarzyszenie Rakowo to będzie to nasze stowarzyszenie.
Fakt, że gdyby udało mi się zostać sołtysem to te działania lokalne stają się urzędowymi, a pozostałe gminnymi i wtedy róbmy NFM.
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: Slawek »

Stowarzyszenie Ziemia Czerniejewska ma siedzibę w Pakszynie chyba (jeśli zebranie założycielskie było w siedzibie stowarzyszenia, jeśli siedzibą może być świetlica). Na zdjęciach nie widziałem nikogo z Pawłowa.
Z tym 1% OPP to nie takie proste i szybkie i często lepiej się dogadać ze stowarzyszeniem, które ma takie możliwości pozyskiwania środków i poprosić wpłacających o zaznaczenie w treści PIT 'z przeznaczeniem na np. Rakowo". Spokojnie można się dogadać.
Halina

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: Halina »

siedzibą stowarzyszenia jest Gębarzewo , trzeba czytać uważnie , a Pakszyn był tylko miejscem założycielskim
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: NT JOP »

Halino
moze coś wiecej o stwarzyszeniu? zapraszam do działu apele, akcje.... i proszę o krótka informacje + linka do strony? Wiem, ze to samemu mozna sobie znalezc ale wszystko tak szukac bez powodu nie ma sensu bo nie zapada w pamieć
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: NT JOP »

Sławku... widzisz, o ile sie domyslam to Jakub chce poprosić naszego sasiada o 1% i przypuszcam, ze przeznaczy to na np.: opryski... w sumie to pozyskany od tej firmy 1% starczy na wiele oprysków... A tak powaznie, to prosba do stowarzyszenia to jedno lecz działanie na własny rachunek to drugie
Tomasz Ryszczuk

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: Tomasz Ryszczuk »

Witam
Widzę że poruszono tu parę słów o powstałym niedawno stowarzyszeniu o nazwie Stowarzyszenie Ziemia Czerniejewska.
Spotkanie założycielskie STOWARZYSZENIA odbyło się w Pakszynie tu się zgodzę.
Jeżeli chodcho siedzibę to znajduje się ona w Gębarzewie i to w domu prywatnym.
Zasięg działania Stowarzyszenia obejmuje oczywiście Gminę Czerniejewo ale w statucie znajduje się zapis że obszarem objętym działaniem jest Wielkopolska. Dlatego też będziemy realizować pomysły w wielu miejscach w Wielkopolsce oczywiście nie zapominając skąd się wywodzimy i za każdym razem będziemy godne reprezentować i promować naszą Gminę Czerniejewo.
Dla mnie najważniejsze jest to, że ludzie chcą się spotykać i robić coś dla siebie i innych. I robić to bezinteresownie bo działalność Stowarzyszenia to działalność statutową czyli żadna osoba będąca w stowarzyszeniu nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia jest to działalność ściśle społeczna.
Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy i do członkostwa. Razem zadbajmy o dobry rozwój naszej małej Ojczyzny jaką jest Gmina Czerniejewo.

Tomasz Ryszczuk Prezes Stowarzyszenia Ziemia Czerniejewska
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: NT JOP »

Dziekuje za przedstawienie sie. Panie Tomaszu zapraszamy do informowania (link, krótkie info) na łamach forum, zgodnie z zasadą pomózmy sobie w imie wspólnego dobra
Załozyłem Wam temat w "akcje, ogłoszenia, apele" gdzie wszystkie działania mozecie promowac, nagłaśniać, zachecać mieszkaców do uczestnictwa, członkostwa etc- do czego zachęcam
link do Waszego tematu:
viewtopic.php?f=24&t=193
skorzytajcie
bardzo sie cieszymy z kazdej inicjatywy obywatelskiej
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: NT JOP »

Zapraszam do właczenia sie działań na rzecz biblioteki z Czerniejewa (info w temacie apele, ogłoszenia, akcje), jako Stowarzszenie na pewno macie spora siłę oddziaływania
Slawek
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: 31 paź 2014, 17:42

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: Slawek »

Widzisz NT hodowca norek jest ...rolnikiem. I nie płaci podatku w formie podatku dochodowego. Nie płaci podatku od zabudowy tylko od gruntów rolnych z ha przeliczeniowego. Mieszkacie na słabiutkich ziemiach, więc i tych ha jest malutko. Zysk dla gminy - niemal żaden. Chyba, że poprosicie pracowników gospodarstwa o przekazanie 1%. To parę zetów może się nazbierać.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: STOWARZYSZENIE NFM- wolny głos mieszkańców

Post autor: NT JOP »

no coz majatku nie zbiezemy ale tez nie wszyscy sa rolnikami. Mysle ze sa mozliwe tez inne drogi pozyskania funduszy. Czy tylko darowizna z tytułu 1%?
ODPOWIEDZ