Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: JakubB »

Pod koniec 2014 roku złożyliśmy do UMiG wniosek o nadanie nazwy osiedla dla terenów położonych na zachód od fermy, tam gdzie, jak mam nadzieję, jeszcze w tym roku wprowadzą się nowi mieszkańcy.

Oryginalny plan UMiG zakładał, że wszystkie domy tam będą miały numer 10 z kolejnymi literami od A do Z a później np. AB, AC itd. Biorąc pod uwagę, że numery 9 i 11 są w środku Rakowa, a owe 10AB, 10AC... były by kilkaset metrów dalej, za linią lasu, pomysł wydał nam się nieco absurdalny.
Dzięki naszej inicjatywie, domy położone tam będą miały osobną numerację, co znacznie ułatwi ich zlokalizowanie.

Chcieliśmy tą sprawę załatwić zawczasu, a więc przed wprowadzeniem się tych i kolejnych sąsiadów. Wniosek został złożony w listopadzie 2014 i wtedy też UMiG wysłał do właścicieli wszystkich działek, prośbę o wyrażenie zgody na nadanie nazwy osiedla - wymóg ustawowy.

Trochę to trwało ale dosłownie kilka dni temu nadeszła ostatnia zgoda, a więc ten etap mamy za sobą. Teraz czekam na poddanie sprawy pod obrady Rady i następnie na uchwałę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka tygodni będziemy mieli w Rakowie pierwsze osiedle.

Osiedle Sosnowy Zaułek
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: NT JOP »

akcja tablice sie kroi?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: JakubB »

Będzie uchwała, będą tablice.
Gość

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: Gość »

jest akcja nowe osiedle na wsi, a kiedy będzie obiecana już tak dawno tablica dla mnie, Rakowo 38, w stronę Czerniejewa
Beata skorniak
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: JakubB »

Tablica dla numerów od 29 do 39 kierująca w stronę Czerniejewa wisi przy przystanku od początku, tj. była w pierwszym zamówieniu.
Jeśli pytasz o tablicę już konkretnie u Was na skrzyżowaniu to właśnie czekam na uchwałę Rady w sprawie osiedla i zebranie tak żeby z wszystkimi ustalić dalsze zapotrzebowanie.
Niestety zamawiając po jednej sztuce znacznie wzrastają koszty (również operacyjne).
Tak w ogóle to pieniądze na dodatkowe tablice zostały bo udało sie znaleźć tańszego dostawcę (dzięki Hani Pirani a ogólniej temu forum). Znaczy zostały... na razie to cała ta impreza leci z mojej kiejdy a zwrot mam przyobiecany. Tak czy inaczej mam nadzieję, że w razie gdy zapotrzebowanie przekroczy kosztowo to co wirtualnie zostało, to nie będzie problemu z pozyskaniem środków z gminy.
Luki

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: Luki »

Proszę tylko o znak/sygnał! Chętnie pomogę postawić kolejne tablicę. No i będzie znów okazja....
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: NT JOP »

oj tak... choc powodu nie ale okazja moze być zawsze
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: JakubB »

Dostałem potwierdzenie od Pana Figasa, że projekt uchwały w sprawie osiedla zostanie skierowany do Rady na najbliższą sesję.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Rakowo, Osiedle Sosnowy Zaułek

Post autor: JakubB »

Wczoraj przegłosowane a więc nabrało mocy prawnej. Można zamawiać tablice.
ODPOWIEDZ