Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

mieszkanka

Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: mieszkanka »

Mam dwa problemy, które nie dotyczą wszystkich mieszkańców gminy, natomiast jest to problem mieszkańców wsi i rolników.
Sprawa dotyczy działalności Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej.
Z budżetu gminy wydatkowane są pewne środki na funkcjonowanie tych instytucji i w związku z dofinansowaniem tych organizacji nurtują mnie następujące kwestie.
Wielkopolska Izba Rolnicza: wiem, że z terenu naszej gminy mamy w tej rolniczej organizacji delegata. Ze strony internetowej można dowiedzieć się czym zajmuje się Izba, natomiast nie mogę dowiedzieć się czym zajmuje się delegat naszej gminy i na czym polega jego udział w Izbie. Wiem również, że zawsze bierze udział w obradach, a ja bym chciała dowiedzieć się ile w ostatniej kadencji złożył wniosków, postulatów, na jakie tematy zabierał glos w dyskusji i jakie z tego tytułu korzyści odnieśli mieszkańcy - rolnicy naszej gminy. Czy rada a może komisja rolna rady może pokusić się o takie konkretne sprawozdanie od gminnego delegata, tym bardziej, że maju odbędą się wybory Izby, a my byśmy chcieli wiedzieć czy nadal warto głosować na dotychczasowego delegata, czy może zgłaszać innych kandydatów do tej organizacji. Uważam również, że skoro gmina płaci składkę na działalność tej organizacji to dobrze byłoby wiedzieć z jakim efektem dla gminy działa Izba Rolnicza w Poznaniu.
Gminna Spółka Wodna - też działa na naszym terenie i też otrzymuje pieniądze z budżetu gminy. Mam pytanie czy Rada albo komisja interesuje się jak są wykorzystane przekazane środki i w jaki sposób wpływają na udoskonalenie gospodarki wodnej na terenie gminy. Czy jest to prywatna spółka Pana Przewodniczącego, choć w nazwie ma gminna. Dlaczego prywatna: cały sprzęt jest zgromadzony na posesji Prezesa, żona prezesa jest księgową, a pozostali członkowie zarządu twierdzą, że oni nie ingerują w pracę prezesa, ponoć podpisali się ,że za wszystko odpowiada prezes (statut spółki i Ustawa Prawo Wodne stanowi coś innego). Członkowie komisji rewizyjnej też odsyłają do prezesa, bo wszystkim zajmuje się prezes. Pod koniec 2012 r. prezes tych rolników, którzy nie regulowali zobowiązań wobec spółki oddał do windykacji. Windykator wyegzekwował od dłużników nie tylko należność główną ale również odsetki i dodatkowe koszty. Z bilansu i rachunku zysków i strat nie można dowiedzieć się ile zostało wyegzekwowanych należnych odsetek, a rolnicy odsetki przekazali na konto windykatora. Interesująca jest również sprawa wykorzystania ciągnika, który został przekazany spółce przez była Panią Burmistrz. Ciągnik ten również pracuje na polu prezesa, a ciągnik prywatny prezesa pracuje przy czyszczeniu rowów. Zachodzi pytanie w jaki sposób jest rozliczane paliwo, kiedy zachodzi taka wymiana ciągników. Czy rada albo komisja zajmowała się działalnością gminnej spółki a może to nie jest w kompetencji samorządu gminnego. Mam też pytanie do internautów co myślą o poruszonych tematach, być może są to nieistotne kwestie.
Pozdrawiam.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: pytania, wnioski, postulaty do UMiG

Post autor: NT JOP »

Mieszkanko.
Jezeli masz zyczenie to mozemy o to formalnie zapytać, w Twoim i w imieniu mieszkanców odpowieidnie struktury UMIG
mieszkanka

Re: pytania, wnioski, postulaty do UMiG

Post autor: mieszkanka »

Super ze ktos w koncu tym sie zainteresowal,"Prezes"czuje sie bezkarny, moze ktos przesledzi jego finanse?

od moderatora: Mieszkanko, pozwoliłem sobie usunąć część Twojej wypowiedzi. Proszę na przyszłość unikać sformułowań które mogą kogoś obrażać - dbamy o bezpieczeństwo prawne Twoje i forum. Jeśli masz, poparte dowodami, informacje o nieprawidłowościach w tej czy innej spółce to proszę o, całkowicie anonimowy kontakt na email info@rakowo.org.pl
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: JakubB »

Pytanie brzmi: "czym zajmuje się delegat naszej gminy i na czym polega jego udział w Izbie".
Moim zdaniem należy zapytać po prostu owego delegata, a niedługo zapewne kandydata - niekoniecznie jest to temat dla Rady czy UMiG. Może ów delegat przygotowuje jakieś sprawozdania czy coś podobnego co byłoby jednocześnie odpowiedzią na pozostałe pytania.

Drugie pytanie, o aktywność naszego delegata należało by skierować do Izby Rolniczej. Interpelacje, wnioski powinny być protokołowane. Podejrzewam, że nie elektronicznie i zdobycie tych informacji będzie graniczyło z cudem.

Trzecie pytanie o kontrolę wydatkowanych pieniędzy proponuję skierować do radcy prawnego który między innymi takich porad za darmo co tydzień udziela. Powinniśmy się dowiedzieć jaki jest stan prawny spółki, na ile jej działania, również od strony finansowej są jawne. Może wzruszenie sprawy od tej strony, wzruszy również komisję rewizyjną.

A może zanim zadamy pytania dalej ktoś na forum, ktoś zorientowany bardziej niż ja, coś dopowie?
No i tak zupełnie wprost: chodzi o Pana Kachniarza zdaje się prawda?
mieszkanka

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: mieszkanka »

Prawda chodzi o pana Kachniarza i wiem z pewnych zrodel ze dotej pory byl bezkarny!ale moze nowa wladza zajmnie sie jego wydatkami?bedziecie zaskoczeni!!!
miku

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: miku »

delegat hmmm .....burmistrzem jeszcze nie był a z delegatury nie umie się rozliczyc już nie wspomnę o spółce wodnej , tam to dopiero cuda na kiju masz rację mieszkanko
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: NT JOP »

nadal uwazam ze w sparwie spólki nalezy złozyć formalne zapytanie by rozwiac-lub nie, rodzącą sie plotkę. Skoro to spólka finansowana z budzetu gminy, może dobrym gestem byłoby zwołanie takiego zebrania sprawozdawczego? ale musiałobybyć wiecej osób zainteresowanych takim spotkaniem, by nie zawracać głowy.
mieszkanka

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: mieszkanka »

Popieram zrobcie to jak najwczesniej dopuki jeszcze są "chyba"pieniądze w kasie!!!
tessa

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: tessa »

W związku z zapytaniem o GSW informuje że , Jeśli mieszkanka jest członkiem Gminnej Spółki Wodnej i płaci na tą Spółkę to u Sołtysów jest zaproszenie na Walne Zgromadzenie Członków , które odbędzie się w Sali Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo dn.10.03.2015 r.
o godz. 10.00. Walne odbywają się co roku .
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: NT JOP »

Czy mozemy liczyc, ze sprawozdanie bedzie dostępne do publicznej wiadomosci? jesli tak to gdzie szukać?
ODPOWIEDZ