Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: JakubB »

Poprosiłem osobę opiekującą się stroną www gminy, żeby zamieściła informację o tym na stronie. Proszę wybaczyć, ale czasami "u sołtysów" nie działa.
Stokrotka

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: Stokrotka »

Prezes spółki wodnej i cały jej zarząd wiadomo najbardziej byli zadłużeni w płaceniu składek na rzecz spółki . Pan Kachniarz jak doszedł do władzy to zarówno swoje jaki wobec osób z zarządu umorzył długi czasami ok 10 000 zł latami nie płacone.

Jeżeli nowej władzy uda się zrobić porządek w GSW to powiem że cuda się zdarzają .

A pół żartem pól serio są dwie instytucje w Polce gdzie porządku zrobić nie można w naszej rodzimej Spółce Wodnej oraz PZPN .

Pozdrawiam
mieszkanka

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: mieszkanka »

Witam, postaram się odnieść do postów na poruszony temat. do NT JOP - dobrze by się stało, gdyby odpowiednie gremium zajęło się działalnością spółki wodnej. Wnioskuje o przeanalizowanie sprawy grupy windykacyjnej Mediator z Bydgoszczy, która egzekwowała nieuregulowane składki na działalność spółki.
Wnioskuje o udostępnienie danych na temat: co stało się z ściągniętymi odsetkami i jaka była ich kwota, na podstawie jakiego przepisu prawnego firma windykacyjna naliczała sobie koszty upomnienia w wysokości 100,-, podanie podstawy prawnej na udzielenie pełnomocnictwa przez prezesa grupie windykacyjnej./ co z ustawą o ochronie danych osobowych, czy członkowie spółki
wyrazili zgodę na udostępnienie swoich danych osobowych/, przeanalizowanie umowy zlecenia windykacji pod względem formalno-prawnym, zapoznanie się z fakturą za wykonaną usługę i ile wyniosła wartość i z jakich środków została zaspokojona.
Przeanalizowanie pod względem formalno-prawnym pełnomocnictwa udzielonego przez prezesa.
mieszkanka - nie wiem czy prezes czuje się bezkarnie, ale może jest szansa, że się czegoś konkretnie dowiemy.
do moderatora - nie wiem, które fragmenty mojej wypowiedzi zostały usunięte z tego co widzę to nic nie zostało usunięte. Rozumiem, że ktoś dba o bezpieczeństwo prawne, nie wiem w którym momencie mogłabym kogoś obrazić.
Ja wiem doskonale, że te wszystkie wypowiedzi w sieci to one wcale nie są takie anonimowe i nie będę s obie robiła niepotrzebnego bałaganu, natomiast jeżeli chodzi o nieprawidłowości to zapewniam, że mam dowody a nawet wyrok sądowy z uzasadnieniem. Zobaczę jaki skutek przyniesie mój wniosek wyżej opisany.
do JakubaB - pytanie jest bardzo trafne, natomiast nie zapytam delegata ani prezesa bo znam odpowiedź: "ja jestem takim człowiekiem, że wszystko mogę zrobić nawet w pysk strzelić i nikt nic mi nie zrobi." - chyba komentarz zbędny i też mam dowód na cytowaną odpowiedź.
W Izbie Rolniczej nie ma problemów ze zdobyciem informacji czy materiałów, we wcześniejszej wypowiedzi interesowało mnie to, czy delegat dzieli się zdobytą wiedzą i informacją z rolnikami np. podczas zebrań wiejskich czy też innych spotkań z rolnikami,
Z radcami prawnymi to też nie jest taka prosta sprawa i wolę nie korzystać z usług prawnych w gminie a jak będę musiała to sobie poszukam sama i za swoje prywatne pieniądze,
do miku - nie tylko burmistrzem nie był, nie był również biskupem, ale wszystko jeszcze przed nim, brak zdania na temat rozliczenia, nie komentuje.
do NT JOP - dlatego zwróciłam się na forum z tym problemem.
do tessy - nie rozumie dlaczego stawia mi się warunek "jeśli'. Dzięki Bogu żyję w wolnym kraju, uważam, że została należycie wychowana i tam gdzie mnie nie chcą to się nie pcham. Czy jestem członkiem spółki to akurat nie wiem, natomiast wiem bo
otrzymuje nakaz zapłaty składki członkowskiej, ostatnio w 2014 r. A tak na marginesie ciekawi mnie czy pani sama wymyśl
treść maila czy też mąż podpowiedział.
do NT JOP - zgadzam się z postulatem - dobrze byłoby zapoznać się z takim sprawozdaniem / myślę, że będzie to sprawozdanie rzeczowe, konkretne i merytoryczne, będzie miało swoją treść i wartość/, mam wątpliwość czy od obecnego prezesa się takiego doczekamy. Na temat informacji zostawianych w sołtysów nie będę się wypowiadała.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: NT JOP »

mam propozycje. Porzyćmy oskarżenia i domniemania a spróbujmy sformułowac pytania. Pamietajmy o kompetencjach organów do których w konsekwencji zostana te pytania skierowane. Dlatego prosze o, (w miare mozliwosci) tresc pytania i do kogo to pytanie ma byc skierowane. Zbierzemy, uporządkujemy, wyslemy
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: JakubB »

Dzwonił do mnie przed chwilą Pan Jan Kulpiński zatroskany omawianym przez nas tematem. Za jego zgodą, niniejszym streszczam o czym rozmawialiśmy.

Po pierwsze spółka wodna podlega staroście, ale starosta ma możliwość kontroli w zakresie uchwał i działalności a NIE finansów.
Finanse spółki powinna kontrolować komisja rewizyjna SPÓŁKI (nie mylić z gminną komisją rewizyjną)
Na walnym zgromadzeniu powinno być sprawozdanie komisji rewizyjnej - jeśli pojawią się tam niejasności, może zostać powołany biegły w celu ich wyjaśnienia. W skrajnym przypadku starosta może powołać zarząd komisaryczny w spółce.

Jedyne co może gminna komisja rewizyjna to przyjrzeć się wydatkowaniu środków które na spółkę wodną łoży gmina.
Pan Przewodniczący przyjrzy się sprawie, skonsultuje ze skarbnikiem gminy i komisją rewizyjną gminy, i obiecał szerzej zapoznać nas z tematem do końca tygodnia.

Apel od Pana Przewodniczącego: powiadomcie sąsiadów, przyjdźcie na Walne Zgromadzenie 10 MARCA 2015
Ylma

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: Ylma »

do tessy - Paragraf 11, punkt 1 statuty gminnej spółki wodnej w Czerniejewie / strona 2 tego statutu brzmi:
"Członek spółki uprawniony jest do:
udziału w Walnym Zgromadzeniu Członków Spółki, oraz zgłaszania wniosków" - nie ma mowy o płaceniu składki,
Paragraf 12, punkt 2 brzmi:
"Członek Spółki zobowiązany jest do:
wnoszenia składek i innych świadczeń uchwalonych przez Walne Zgromadzenie" - nie ma mowy o płaceniu "na tą Spółkę". się
Proszę zapoznać się z Uniwersalnym Słownikiem Języka Polskiego - Wydawnictwo Naukowe PWN - tom 3, pod redakcją profesora Stanisława Dubisza, strona 177 i tomem 4 strona 476. Jak to dobrze, że w liceum miałam dobrą polonistkę. Uczyć się warto i to przez całe życie.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: NT JOP »

Najpierw dajmy szanse działania naszym wybrancom- samorządowcom
księgowa

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: księgowa »

Szanowni członkowie gminnej spółki wodnej - a gdzie jest powiedziane, że muszę płacić składki. Mam obowiązek płacić podatki a między słowem podatek a składka jest zasadnicza różnica i tą zasadniczą różnice gwarantuje mi Ustawa zasadnicza jaką jest Konstytucja RP. Nie płacić składki i się nie przejmować jak są zagospodarowane, można też nie udzielić absolutorium prezesowi spółki, można głosować tajnie na każdego członka zarządu osobno, można też nie wybrać obecnego prezesa na ponowną kadencję.
Wszystko zależy o członków, obecny prezes spółki wodnej był też prezesem gminnej spółdzielni "samopomoc chłopska" i członkowie
tejże spółdzielni mieli odwagę i nie udzielili absolutorium prezesowi no i po sprawie. Osobiście przekonałam się, że jest to postać o osobowości narcystycznej i jedno co potrafi to konfabulować. Pozdrawiam.
mieszkanka

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: mieszkanka »

Masz racje z tym narcyzmem!tylko zapach nie przypomina "TULIPANA"
tessa

Re: Działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Gminnej Spółki Wodnej

Post autor: tessa »

Wszystkie wpisy oczerniające przewodniczącego GSW nie poparte żadnymi dowodami będą zgłoszone na policję.
ODPOWIEDZ