Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

To, ze generalnie nie ma co robic zimą i w czasie niepogody (oprócz rzucania smietnikami w lód) to wiemy wszyscy. Ale jak to zmienic?
Gdyby był lokal, (np.: zamiast sprzedawać- wydzierzawic), to mozna znalezc ( a są chetni) przedsiebiorce który by otworzył nazwijmy to studio fitness, bo to taka modna nazwa. Wiadomo, ze po opłaceniu pracownika i kosztów, patrzac na potencjał gminy, nasz, zysku co w pysku dlatego obawiam sie ze bez wsparcia ze strony urzedu (np lokalowego) nikt takiego interesu nie zaryzykuje.

natomist co do sciezek rzuciłem pomysła dla sołectw (na przykaładzie Rakowa) i gminy w temacie:
viewtopic.php?f=4&t=170

Pomysł zakłada uczestnictwo, (raczej chętne) sołectw, bo jest prawdopodobny przypływ kapitału z zewnatrz, ale działanie musi być przeprowadzone zgodnie z jakims planem tak by tworzyło to logiczna całość a nie bezwład dróg i rozwiązań.
co wy na to.
Info o planie w pliku do pobrania. Ja ze swej strony licze na realizacje (najpierw akceptacje) pomysłu na terenie sołectwa Rakowo
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

sam projekt przyjemny. Tak po prawdzie to kapitalna rzecz i długo wyczekiwana
w zasadzie oplata wszytklie sołectwa gminy. Ale oczywiscie mam ale.
1. Na czyich mapach korzystacie? sprawdzcie. Dlaczego? bo
2. Wierzeje, i wszytkie mapy turystyczne kolportowane sa na mapach pewnej firmy która tych map nie aktualizowała chyba od czasów Olendrów. Tu sie nic nie klei. Polecam wsiąsc na rower i objechać , ale nie szlakami tylko zwracając uwage na układ dróg.
3. prosze o przejechanie droga nr 3 . Koło Nekielki, Grabów jest ewidentny przykład rozminiecia sie pomiedzy papierem (mapa w/w firmy) a rzeczywistoscia. Na podstawie tych map zgubiłbym sie nawet w Rakowie. Błedy te sa powodem problemów z wyznaczeniem naszej sciezki dydaktyczno- sportowej i korzytam z mapy z 1940, bo jest dokładniejsza.
4. Konieczna jest aktualizacja mapy, nie tylko z tytułu układu dróg, ale równiez konieczne jest naniesienie na niej tak waznych pkt orientacyjnych jak znakowane drogi leśne.


Niewazne kto to bedzie robił, kto projektował ściezki ale niech pominie bylejakość, i niedokładność. Jezeli, te mapy (w/w firmy) beda uzywane do drukowania na tablicach informacyjnych za pieniadze gminy to nie spocznę, az nie udowodnie, ze to wyłudzenie, marnotrastwo i nieodpowiedzialnosc.
W kazdej normalnej firmie, za którykolwiek z trzech powyzszych czynów nie dosc, ze sie wylatuje to jeszcze par 52 grozi. W budzetówce wiemy jak jest. Nalezy to zmienic, i zerwać z "tradycją".
Oto Was gorąco proszę. Zróbcie dokałdnie i rzetelnie

a tak w ogóle to co jest tam o Nas? jakos, opócz przebbiegu drogi rakówka i przez Lipki, niewiele znalazłem:-). ale oczywiscie i to zupłnie wystarczy i idelnie wpisuje sie w nasze plany
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

zeby uciac pytania: o co tobie znowu chodzi? uscisle

1. Weżcie mapę do reki i analizujcie najlepiej z siodełka rowerowego. Rakówka to droga rowerowa nr 1, wpada na szlak zólty, pieszy, gdzies tam przebiega drogą leśną nr 3, i dodatkowo krzyzuje sie ze sciazkami dydaktycznymi nadlesnictwa oraz droga rowerowa nr 12. Gdy kazdy zacznie malowac swoje oznaczenia to drzewa okazą się za niskie. Dodatkowo na terenie gminy sa oznaczenia powiatu wrzesinskiego (ppw) a przynajmniej wyznaczone drogi, trasy olenderskiej, dróg leśnych, trasy piesze. Oczywiscie nic nie klei sie z mapą ani z sobą
chaos, a nawet wiecej bo chaos to w mitologii próznia pierwotna:-)
2. sugerowałbym rozbicie tras na szosowe i szutrowo/terenowe. Juz teraz kolarstwo szosowe to 15-20% uczestników wypadów rowerowych. Tendencja bedzie sie pogłebiac. Nie patrzcie tylko na turystów niedzielnych, sporadycznych. Sciagnijcie profesjonalistów-amatorów bo to da rozgłos gminie
3. rozmawiałem z osobami z Wrzesni i z Gniezna które w siodelku robia kilkanascie tysiecy km rocznie. Policzcie ile to dziennie. Nie korzystaja z wyznaczonych dróg tylko przemierzają wybrane odcinki, łącząc je dowolnie (sam tez tak robię), np pod kątem dystansu i jakosci dróg . I kazdy ma problem z odnalezieniem sie na tych mapach, gdy nieoczekiwanie wpada na droge znakowaną tylko... co to za droga? skad -dokąd?. Uporzadkujmy, zamiast tylko dokładać nowych. Uwazam, ze z sensem byłoby pomysleć nad szlakami łacznikowymi pomiedzy tymi drogami. NIe dosc ze taniej (mniej malowania) to czytelniej
4. posyłanie ludzi na drogę łacząca Cz z S5 jest nieporozumieniem. Ta droga bedzie i tak i siak uzytkowana rowerowo, ale wypadek tam to kwestia czasu.
5. Brakuje mi zaproszenia dla rowerzystów z powiatów osciennych. Z gniezna przez Gębarzewo lub Dalki/Pawłowo, na droge leśna nr 1. Od wrzesni wyrażne wpięcie do ich węzła, a szosą (dla kolarzówek) sa idelne drogi od Marzenina

dlaczego o tym pisze? jezeli cos robimy w czynie społecznym, to pewne uchybienia, sa nieistotne. jezeli ida za tym pieniadze i jest to zlecenie to uwazam ze trzeba sie przyłozyc
turysta

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: turysta »

No i masz racje tylko że :

folderek ten rozszedł się w tak szybkim czasie że z dostępnością może byc w chwili obecnej problem, poza tym z tego co wiem został on w całości zrobiony społecznie przez kilka osób które zrobiły to z miłości do "dwóch kółek" i nie związane były te osoby jakimikolwiek gratyfikacjami finansowymi z tą publikacją. Opublikowany został on w 2012 roku czyli niespełna 3 lata temu. Z tego co jest mi wiadome to Urząd Gminy nic w tej materii nie zrobił i nie zrobi ! a jeśli zrobi to z pewnością nie będzie to w niczym przypominało jedynej opublikowanej wersji propozycji ścieżek rowerowych.
Nie wytykajmy im braku profesjonalizmu bo kosztowało to wiele czasu na rowerze, w samochodzie w czasie niepogody, przed komputerem i czasem spędzonym na rozmowach telefonicznych i spotkaniach z przedstawicielami Nadleśnictwa.

Znam kilka historii związanych z tym projektem bo to moi znajomi opublikowali więc myślę sobie tak: zróbcie, zróbmy choć kawałek tego co oni i nie krytykujmy bo ani złotówka nie została zaangażowana z Gminnego budżetu.

Róbmy !!! nie mówmy tylko !!! i nie krytykujmy !!!
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

dobrze, ze wyjasniasz. Bo widzisz od długiego czasu docieraja wiesci, o produkcji ściezek, ale własnie.. brak scisłych i miarodajnych informacji prowadzi do sytuacji jak ta:-). A przecież miedzy krytyką a wnioskami (których nie chce nazywac radami) jest róznica.
Dlatego proszę, nie irytuj sie, słowo pisane czasem trudno zinterpretowac, i na pewno nie miałem na mysli uwalania tego projektu. Co wiecej, jeszcze raz zaznacze: to wspaniały i długo oczekiwany projekt. Równiez, ja go oczekiwałem. I po raz kolejny masz racje- nigdzie nie jest dostepny a szkoda. I jeszcze wieksza szkoda ze gmina sie w to nie właczyła.
Nie chciałem Was czy tez Ciebie zrazić ani urazić. Wytknąłem - moim zdaniem, słabe punkty. Ale przecież, kazdy projekt takie ma, bez złosliwości. Przeciez mozna to przedyskutowac i wykazac, ze sie myle. Argument o tym, ze jest naciepielone dróg bez ładu i składu to przeciez nie Wasza wina. Moze nastepnym krokiem bedzie próba tego usystematyzowania, zebrania z wiekszej powierzchni.?

Naprawde z serca gratuluje i trzymam kciuki za upowszechnieniem, co wiecej aktywnie sie w to włacze. Jesli macie nie tylko na fejsie, jakies wersje elektroniczne to walcie. Zapewniam, ze wszystkim moim znajomym- rowerzystom podpowiem gdzie Was szukać i gdzie szukac wypoczynku.
Zapraszam Was goraco do przedstawinia Waszej wersji rozwiazania tak potrzebnej sprawy
Moze nam, w sołęctwie uda sei stworzyć kawałek sciezki dydatktyczno- sportowej która wspaniale wspisze sie w Waszą propozycje sieci dróg, jako ciekawosta. Będzie to taka nasza mała cegiełka w Waszym wielkim projekcie. Działajmy
turysta

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: turysta »

no i super i tak trzymać ! ;-)

Powiem Tobie, Wam, że chętnie stworzył bym sam taki folderek ( oczywiście zaktualizowany itd.) ale jeszcze nie dysponuje taką pozycją jako przedsiębiorca, ażeby mieć tzw. "wolne środki" a komercyjnie nie chce tego robić ale popieram swoich znajomych i wasze Sołectwo co do stworzenia jakże potrzebnej takowej propozycji spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach.
"Jak nie my to kto ? " Za chwile nikt nie będzie wiedział nic o tym co otacza nas w około, nie będzie znał historii itd.
Dziedzictwo kulturowe promowane poprzez turystykę rowerową jest mega pomysłem !

działajmy ;-) !
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

jezeli firmę masz na terenie gminy lub na tym terenie działasz to wpisz sie do katalogu firm na stronie Cz. Uwazam, ze działania komercyjne ze społecznymi sa do pogodzenia a w przypadku zamówien, realizacji projektów, my ze swej strony bedziemy starac sie korzytac z oferty firm lokalnych. Po co wydawac pieniądze u "obcych", skoro pieniadze i tak trzeba wydać.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

zabytki:
Czerniejewo
- historyczny układ urbanistyczny miasta, XIV-XIX, nr rej.: 591/Wlkp/A z 13.03.2008
- kościół par. p.w. św. Jana Chrzciciela, k.XVI, XVIII, 1904, nr rej.: 374/A z 25.11.1968
- zespół pałacowy, XVIII-XX, nr rej.: 878/Wlkp/A z 21.02.1964, z 19.01.1984 i z 2.01.2013:
- pałac, 1771-90, 1926-28
- 2 oficyny, 1771-90, 1926-28
- stajnia, 4 ćw. XVIII, 1926-28
- wozownia, 4 ćw. XVIII, 1926-28
- ogrodzenie dziedzińców, mur., z 2 bramami, XVIII-XX
- park z przeddziedzińcem i dziedzińcem honorowym, XVIII-XX
- budynek bażantarni w parku, pocz. XIX
- most na drodze dojazdowej z miasta, XVIII
- dom, Rynek 7, 1834, nr rej.: 972/A z 6.03.1970
- dom, ul. Świerczewskiego 46, 1 poł. XIX, nr rej.: 973/A z 6.03.1970 (nie istnieje ?)
- dom, pl. Wiosny Ludów 17/18, 1834, nr rej.: 375/A z 25.11.1968
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Szlaki rowerowo-piesze, rozwój turystyki, czas wolny młodzieży również zimą

Post autor: NT JOP »

jak widac po znaku zapytania w gminie lubi co jakiś czas zniknac zabytek
ODPOWIEDZ