Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

Z zasiegnietego jezyka, wynika ze pobiedziska reglamentuja ilośc worków i konsekwentnie oraz bezlitośnie przestrzegają tego załozenia- worek "cywilny"= zostaje na posesji. generalnie wg opinii pobiedziszczan.: worków jest za mało
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

z zasięgniętego języka: w Połajewie (a ponoć i tak tam jest drożej niż w gminach osciennych) 21 zł/osobę na... kwartał czyli 7 zł / miesiąc
system 2 worokwy
Oburzony

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: Oburzony »

A wiec podobno w Czerniejewie następnego dnia postawili nowe kubły... Tylko szczekacze na wiosce nie dostali bo jest ich mniejszość.
Dla mnie to jest jednoznaczne: chodzi o zwykły szacunek do człowieka, a raczej o jego brak. Ile lat musi upłynąć aby ludzie przestali byc dla władzy śmieciami? Kiedy my, Polacy Katolicy, zrozumiemy, że szacunek dla człowieka jest ważny i przejawia sie takimi drobiazgami jak nie utrudnianie codziennego życia? Wiem: robię aferę a taki drobiazg, ale wlasnie takie drobiazgi wkurzają mnie najbardziej. Bo wlasnie w takich sytuacjach czuje najbardziej, ze władza ma mnie w d.... Potem sie dziwicie, ze niewdzięczni wyborcy wyślą Was na bezrobocie... Nie za brak teatru czy hali sportowej w gminie- tylko za brak kibla!
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Cytuję:
Od nowego roku wszyscy mieszkańcy otrzymają dwa worki do zbiórki selektywnej. Jeden - bezbarwny, do którego należy wrzucać: papier, metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe, drugi worek w kolorze zielonym, do którego należy wrzucać szkło (niezbite).

Dzisiaj przyjechał kubeł i worki. Worki są w dwóch kolorach ale jest ich PIĘĆ: szkło, papier, metal, tworzywa, opak. wielomateriałowe. To jednak sortujemy na prawdę? A jeśli sortujemy na prawdę to płacimy 260, 150 czy... 2 zł za tonę? A może to tylko tak na zachętę? W sumie artykuł na czerniejewo.pl mówi "od nowego roku" a jest jeszcze stary. Dlaczego więc ku ogólnej wesołości nie wprowadzić odrobinki sympatycznego zamieszanka? :)

Druga sprawa to harmonogram:
szkło jest odbierane CO TRZY MIESIĄCE??!?!?! Serio? Te worki mają czarodziejskie dno i są wykonane z mithrilu? Rozumiem, że wszyscy zasuwamy po dodatkowe worki na szkło do urzędu.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

Kolejna sprawa:
czy tylko worki "oryginalne" sa honorowane? Czy tylko wydzielona ich ilość będzie odbierana?
informacja mieszkańców Pobiedzisk jest jednoznaczna: ściśle określona ilość worków na okres od wywozu do wywozu. Tym samym nawet dodatkowe "oryginalne" worki niczego nie zmieniają... pozostaje las, rowy, UMIG... aha i pszok
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Dzwoniłem do ZK w Pobiedziskach (bo do UMiG się nie dodzwoniłem chwilowo) i pytam czy to przypadek czy tak będzie cały 2016 rok. Otrzymałem odpowiedź, że takie worki jakie wystawię to takie dostanę z powrotem. Zasugerowałem kontakt z UMiG celem wyjaśnienia rozbieżności.

NT JOP: cytat z art na stronie czerniejewo.pl
Informujemy również, że w Urzędzie są dostępne książeczki opłat oraz dodatkowe worki do zbiórki selektywnej odpadów.
Cze

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: Cze »

hahaha jak zwykle jaja: dezinformacja niekompetencja zerowa odpowiedzialnosc!
gość

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: gość »

nie otrzymałem żadnych worków,
w jaki sposób mam sortować?
na dnie kubła szkło na środek metal a od góry reszta?

czy sortować na dwie grupy?
1 / do pieca
2/ do kubła
ASIA
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2015, 21:06

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: ASIA »

Worki otrzymali mieszkańcy którzy deklarowali prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

NT JOP: cytat z art na stronie czerniejewo.pl
Informujemy również, że w Urzędzie są dostępne książeczki opłat oraz dodatkowe worki do zbiórki selektywnej odpadów.[/quote]

nie bardzo wiem po co to cytujesz- Pytanie- na ile jestes w stanie wyczuć co sie w arykule pokrywa z faktami, a co jest dowolną, zyczeniową, interpretacją Urzędu.
ODPOWIEDZ