Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Sławku, czytam to co piszesz i włos się na głowie jeży. Muszę wykazać, muszę nie przegapić a przede muszę wiedzieć. Jak to nikt nie wymusza na mnie zamkniętego, jeśli mam plan a w nim jak wół że ma być zamknięty? To nie jest wymuszanie? Powiedziano mi w starostwie bez mrugnięcia okiem, że jeśli wpiszę cokolwiek innego niż szambo to z miejsca mi to odrzucą bo plan miejscowy mówi szambo.
Nie ma co drążyć tematu tak po prawdzie: zapytałem Pana Figasa mailowo jak to z końcu jest i skąd taki a nie inny zapis wziął się w planie. Czekam na odpowiedź.

NT JOP: proszę tonuj wypowiedzi bo niewiele wnoszą, a szkodzą. Tak, uważam, że dobrze się dzieje, że chodnik przed Biedrą jest robiony i to z rozsądkiem. Tak, chciałbym, żeby urzędnik odpowiedzialny za nieprzemyślany poprzedni projekt poniósł tego, choćby symboliczne ale i w takie nie wierzę, konsekwencje. Zaraz tu się gromy posypią, że każdy się może pomylić, nie przemyśleć, robotą zawalony itd. Jasne, że tak. Ale po to są żółte i czerwone kartki, żeby je konsekwentnie wręczać. Dla dobra mieszkańców. A w innym sektorze dla dobra właściciela firmy.
Ja na protokół z posiedzenia komisji z lutego czekam nadal, a na przypomnienie po miesiącu dowiedziałem się od urzędnika naszej gminy, że do przygotowania takiego protokołu nie obliguje żaden termin. Ale to jest temat na zupełnie inny wątek.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

i sam sobie odpowiedziałeś na tonowanie wypowiedzi.
Całe życie tonuje. Te tez. tonowałem sie zwłaszcza do kampanii wyborczej gdzie poprzednia władza z przeszłej kadencja próbowała wskazała mi miejsce w szeregu. Wybacz. Ale nie powtórzy sie to. Nie zdązy. Pomimo, być możne, zasiedzenia.
Niestety, jak w życiu: brutalny but więcej zdziała niż słodkie: przepraszam, czy aby państwo aby sie nie mylą?
usłyszysz: nie bo nie. Zwłaszcza, ze jest już za późno.. przynajmniej teoretycznie.
wymienić urzędy w których bat z buta zdziałał wiecej (i szybciej) niz preferowane: czy moglibyście Państwo...?
Nie ja to wymyśliłem to mnie nauczono: odprawy celne, wydziały komunikacji, Urzędy skarbowe, poza moja wiedza i wola przerzucanie z obiektu do obiektu według do dnia dzisiejszego tajemnych prawideł- to o naszym, pośrednio UMiG. A ile tego , hoho
Bierz udział w komisjach jeśli na to cie stać i masz spokój na wieść o sposobie rozwiązywania problemów ekonomicznych . Na pewno zyskasz. Być może zwykły zjadacz chleba jak nt jop, tez. Ale ja znam swój portfel. I o niego dbam szczególnie.
Choć wolałbym móc zaufać "urzędnikowi" i wiedzieć, ze on tez dba o mój portfel..

miłego dnia:-)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

zaraz, zaraz Jakubie. A co niby wnoszą twoje?
(zapomniałem sie unieść i ci odpowiedzieć)
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Pozwól, że zakończę temat. Nasza, przemiła skądinąd dyskusja, poszła zupełnie w trzciny, przez co forum zupełnie zatraca swoją rolę.
(zapraszam serdecznie do wypowiedzenia ostatniego zdania, bez względu na to jak bardzo nic nie wniesie)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

heh, poszedłeś w konkrety jak widzę. Zapomniałeś tylko dopisać:
jeśli nie zgadzasz się z Jakubem to się zacznij zgadzać
jeśli mimo wszystko masz własne zdanie to patrz punkt powyżej
:)[/quote]
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Jako ciekawostka:
Szwedzi produkują 460 kg śmieci rocznie na mieszkańca. A u nas 1900t / 7136 osób = 266 kg. Lepiej!
Tyle, że Szwedzi tylko 1% składują na wysypiskach. 98% śmieci jest albo spalanych, albo pozyskuje się z nich gaz albo trafiają do powtórnego przetworzenia.
Są regiony gdzie 40% gospodarstw domowych jest ogrzewanych ze spalarni śmieci. 3 tony śmieci to energetyczny odpowiednik tony oleju.
W sklepach standardem są samoobsługowe punkty skupu szkła. PETy, również przez podatki, są mało popularne.

Szwedzi w pewnym sensie uzależnili się energetycznie od śmieci. Oni je importują! (800 tys. ton rocznie).
Tak więc w sumie nie ma się co spinać z tym Lulkowem: jeden telefon do Gunnara czy Svena i zaraz cena na bramie spadnie o stówkę :)

A tak na poważnie: co myślicie o biogazowni lub spalarni na terenie gminy?
gościnnie

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: gościnnie »

Czym prędzej zrobimy gazownie, sortownie czy też własne wysypisko tym lepiej. Skoro rocznie tracimy 700k pln na śmieci to w ciągu najbliższych 10 lat będzie to 7 000 000 pln albo i więcej bo dlaczego nie podnosić cen co rok.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Za biogazownią i spalarnią jestem za... a nawet przeciw. Za, jeśli będzie zrobione to po europejsku czyli zamknięte hale, biofiltry powietrza, zero wyziewów, kontrola dostaw, minimalne składowanie itd. Jeśli natomiast ma to być po syberyjsku, de facto otwarte ziejące wysypisko śmieci ze spalarnią obok to dziękuję.

Przykład z innej branży ale dość analogiczna sytuacja: kompostownia przy fabryce pieczarek:

Szwajcaria: wewnątrz smród jak sto diabłów, łzy w oczach, siekierę można powiesić. Wszystko w zamknięciu, obok potężne filtry.
Na zewnątrz skowronki i tulipany, rowerowa trasa turystyczna, stadnina koni, tereny spacerowe.

Polska: kompostownia Borucino
https://goo.gl/maps/OTUp2
Tak, te kosteczki na zdjęciach to pryzmy kompostu. Smród czuć już na rogatkach Jastrowia. Samo Borucino trochę jak Prypeć.
Tak bym nie chciał.
gościnnie

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: gościnnie »

Dlatego też mieszkańcy w Polsce bardzo często są przeciw takim inwestycjom. Na początku piękne plany, szacunek, uśmiechy, uściski :). A potem smród i syf.

Dobrze wykonane wysypisko, spalarnia, biogazownia umieszczona w odpowiednim miejscu nie utrudniałaby funkcjonowania mieszkańców a zapewniała zmniejszenie kosztów, może kilka miejsc pracy, może mniej dzikich wysypisk, może jakieś dochody dla gminy, może .........syf i smród ;)
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

http://www.czerniejewo.pl/index.php/sta ... w-lulkowie

i dlatego dzięki temu sukcesowi i zebranemu wspaniałemu gremium my mamy drożej?
ODPOWIEDZ