Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

ODPOWIEDZ
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

czy odnosicie wrazenie, że worków dostarczanych do smieci jest coraz mniej ?
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Nie. Nie liczę ale wystarcza.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

a ile dostajesz? głownie interesuja mnie te jasne. Pamietam ze przed wakacjami byo ich tyle, zrobił mi sie spory zapas, teraz mam 1
zgred

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: zgred »

Rakowo ugrzęzło przy swojej robocie i cisza na froncie walki o nasza i wasza wolność. Trzeba przyznać, ze dar w postaci autospacyfikowania się, jest dla gminnych władz sporym wytchnieniem, i choc gmina na to nie wpadła tylko czerpie z tego "korzyści" to Wam Rakowienie trzeba pogratulowac bo to w koncu Wasz pomysł, którego efektem jest pokojowa autopacyfikacja. Ech, nawet w tym trzeba co niektórych wyręczać.
Stara prawda: daj władze (podziel się) lub robote a igrzyska i chleb same sie znajdą
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Trochę w tym racji, ale tylko trochę. Kilka osób mnie pytało, dlaczego nie piszę, nie bywam. Któregoś dnia się z tego wytłumaczę dokładniej, a na tą chwilę powiem tylko tyle, że nie chodzi o projekt w Rakowie, ani mój służbowy czy prywatny czas, którego aż tak mi nie żal. Nie mam problemu z wystawianiem pyszczka i przyjmowaniem łatek, bo wierzę, że to co robię/robiłem jest słuszne.

W największym skrócie: ze zmianami musimy zaczekać do następnych wyborów.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

lepiej pózno niz wcale. ta fraza dotyczy: zmian w naszej gminie oraz to, że w koncu jednak zauwazyłeś. Niepoprawny optymisto. Niemniej jednak staropolskie słowo mówi : nie da sie prawem to mozna lewem. Za "lewem" uznaje ( w przeciwieństwie do naszych przodków którzy to przysłowie ukuli) pietnowanie absurdów decyzyjnych i jeszcze bardziej absurdalnych posuniec w tzw kierunku rozwoju. Oczywiscie nie wszytko jest do bani ale zaniedbania nienaprawiane skumuluja sie w koncu i będzie bek. Nasz, bek, mieszkanców. Bo co niektórzy włodarze odbiorą swoje x-dziesiat odprawy i zalegna w kapciach w domach, a my to spłacimy z własnej kieszeni.
LukiM

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: LukiM »

Wracając do tematu worków. Mi już Panowie nie zostawiają wcale. Chyba, ze je wiatr do Jakuba zwiewa... Nie robi mi to jednak różnicy, od początku uważam, ze ilość worków a przede wszystkim częstotliwość odbioru śmieci segregowanych jest obliczona pod tych, którzy palą śmieciami w piecu.
jam

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: jam »

Ja również uważam,że częstotliwość wywozu śmieci segregowanych jest ewidentnie ustawiona pod mieszkańców palących śmieci.Dzisiaj,w dzień odbioru śmieci segregowanych,przejechałem po Pawłowie.....przed posesjami po jednym woreczku,pół woreczka wystawione.Jadąc latem przed tymi samymi posesjami po 2-3 pełne worki. Pytanie co się stało teraz,że śmieci maja mniej?Nie jedzą?Nie piją?Gazet nie czytają?Ja muszę swoje worki wystawiać cały rok miesiąc w miesiąc bo te które dostarcza Iglespol nie starczają a dodam,że nie pijemy w domu żadnych wód i innych napojów z plastików,więc odpowiedź,że latem pijemy więcej jest błędna.Jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie jest taka że palą czym popadnie zatruwając nas wszystkich do okoła.Przykre ale prawdziwe.Jeszcze wiele wody w rzekach upłynie za nim zmieni się sposób myślenia ludzi.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: JakubB »

Worki do LukiM dzisiaj dotarły. Tym razem nie zdążyłem mu ich...
Swego czasu słyszałem, że jeśli komuś worków brakuje, to może pobrać dodatkowe, nieodpłatnie w urzędzie.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Komisja Gospodarki Rolnej, Komunalnej.... o śmiecach kilka słów

Post autor: NT JOP »

Re: od 01-01-2016 DROZEJ
Postautor: JakubB » 17 gru 2015, 9:37

http://www.czerniejewo.pl/index.php/sta ... e-odpadami
Pozwalam sobie podsumować bo tekst na stronie jest dość trudny: kilka razy powtarza to samo i można się pogubić

1. Cena 11,50 od osoby za segregowane i 20,00 za niesegregowane.
2. Wywóz śmieci będzie realizowany przez Zakład Komunalny w Pobiedziskach, a więc w grudniu Iglespol zabierze śmieci wraz z pojemnikami. W styczniu swoje podstawi ZK Pobiedziska.
3. Dwa worki: bezbarwny (papier, metal, tworzywa sztuczne, kartony po napojach) i zielony (szkło)
4. Powody podwyżki:
- konieczność odprowadzania odpadów do RIPOK (ze 190 do 265 zł/t odpadów zmieszanych)
- droższy transport (ze 160 na 230 zł/t)
- odpady segregowane 150 zł/t
- szkło i odpady zielone 2 zł/t (pod warunkiem, że odpady zielony będą bez worków. Jeśli w workach to jak zmieszane a więc 265 zł/t - o ile dobrze rozumiem tekst na stronie)
- jeśli worki ze śmieciami segregowanymi będą zawierać śmieci zmieszane, Lulkowo policzy je jak za zmieszane: 265 zł/t, tak więc warto segregować.
5. PSZOK pozostanie czynny w soboty od 10 do 11
6. nowy (a jakże!) wzór deklaracji ilości mieszkańców będzie do ściągnięcia ze strony gminy

Jestem zaskoczony punktem:
- odpady segregowane 150 zł/t
Mocno mi się wydaje, że segregowane miały być za darmochę (bo przecież Lulkowo na nich z założenia chyba powinno zarabiać)

NT JOP:
moze ustalmy co znaczy: śmieci segregowane i jak je grupować
A. w kazdym worku inny rodzaj smieci: np butelki pet osobno, papier osobny worek, wielomateriałeow osobny itd

lub
B. do jednego worka (białego) wrzucamy: butelki pet, szkło, wielmateriałowe czyli kartoniki po napojach, aluminium, metal, (coś jeszcze?), jezeli jest pudeło plastykowe pokryte papierem to to rozdzielamy (tak?)
worek czarny jest na....: no własnie na co? papier po masle? odpady po obiedzie/przygotowaniu posiłków? co jeszcze z takich powtarzalnych odpadów?

przykłady:
np: kupuje zapalniczkę ZIPPO która jest w opakowaniu ze styropianu- klasyfikacja: tworzywa sztuczne, podobnie jak folie, reklamówki? A jezeli ta skrzyneczka jest pokryta -trwale- materiałem typu kiciuś:-) to... ? a drobne lub nie, urządzenia elektroniczne np zegarek marki montana 12 melody z komunii z lat 80-tych??
ODPOWIEDZ