24 maja (niedziela) oddajemy krew

Informacje o imprezach
ODPOWIEDZ
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

24 maja (niedziela) oddajemy krew

Post autor: JakubB »

24 maja 2015 w godzinach 9-14, obok urzędu stać będzie "Krwiobus" w którym będzie można oddać krew.
Po co?
Ano przydaje się przy operacjach, przy wypadkach... w zasadzie powiedzieć, że się przydaje to nic nie powiedzieć: jest niezbędna i ratuje życie.

Zabierz dowód osobisty. Przed oddaniem krwi wypij trochę więcej wody niż zwykle, dzień przed nie pij alkoholu, nie pal.
W dniu oddania krwi lepiej żebyś nie jechał w daleką trasę, albo nurkował czy wspinał się (chyba, że na wyżyny intelektu)

Oprócz tego, że dorzucisz się do uratowania czyjegoś życia, zbadasz sobie krew - zawsze to jakaś profilaktyka.
Samo oddawanie krwi nie boli więcej niż ugryzienie komara.

A sam mam pytanie do organizatorów: w RCKiK w Poznaniu, po oddaniu krwi, oprócz jednodniowego L4 dostaje się również czekolady. Czy Krwiobus też będzie rozdawał czekolady? Zawsze to jakaś ekstra motywacja. Proszę o sprawdzenie i potwierdzenie, to może warto będzie zanieść wieść o darmowych czekoladach do przedszkolnych dzieci? :)
Grażyna Kulpińska

Re: 24 maja (niedziela) oddajemy krew

Post autor: Grażyna Kulpińska »

Po oddaniu krwi, dawca przez kilka minut pozostaje na miejscu celem regeneracji sił. Każdy dawca przed opuszczeniem punktu poboru krwi otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. ( 8 tabliczek czekolady). Na prośbę Dawcy wystawiane jest zaświadczenie:
- usprawiedliwiające nieobecność w pracy, uczelni, szkole.
Powyższe regulują: Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi oraz Rozporządzenie MPiPS z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: 24 maja (niedziela) oddajemy krew

Post autor: NT JOP »

oo to ja chcę usprawiedliwienie... przedstawię proboszczowi
ODPOWIEDZ