Progi zwalniające w Rakowie

Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: Luki »

Chciałem zapytać mieszkańców Rakowa o opinię: czy w Rakowie, na przykład w okolicach zakrętu czy cmentarza, nie powinny być zainstalowane progi zwalniające? Zaznaczam, że nie mam tu na myśli problemu z tirami - to są kierowcy zawodowi i wiedzą jakie zagrożenia są na drodze. Ale po Rakowie gnają różne osobówki a ruch jest co raz większy.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: JakubB »

Kiedyś były i zostały zdjęte. Słyszałem, że mieszkańcy narzekali na rozpędzające się TIRy za progami.
Może na początek tablica "uwaga piesi na drodze" albo coś w tym stylu, plus rozmowa z szefostwem największego pracodawcy?

Osobna sprawa, że na Rakówce po obu stronach wsi powinny stanąć tablice terenu zabudowanego. W zasadzie jadąc Rakówką od Czerniejewa można zasuwać 90km/h...
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: Luki »

Znam historię o progach. Ale to było inne Rakowo, nie jak teraz pełne dzieci. Tablica w każdej strony powinna być na 100%. Może jakieś dodatkowe oznaczenia? Do największego pracodawcy nic nie mam. On nie jest od tego aby ludziom tłumaczyć jak jeździć (nawet ukraińskim patriotom z czarnego golfa ;)) Do tego idzie lato i ludzie z Czerniejewa zaczną jeździć nad jeziorko...
Nie ukrywam, że byłem świadkiem zdarzenia mrożącego krew w żyłach. Znam też opnie mieszkańców okolicy, którzy również widzą zagrożenie na przykład dla rowerzystów (okolica zakrętu przy cmentarzu).
Nawet "nasi" quadowcy, uważają i zwracają uwagę na pieszych - także do nich też nie piję. Chodzi mi o ruch samochodów osobowych - zarówno od Lipek jak i od Rakówki.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: NT JOP »

z tego co ja słyszałem to progi rozwalały auta, a jednocześnie powodowały wstrząsy ulicy i tym samym domów, wiec je zlikwidowano. Myślę ze tablice g.. dają skuteczniejsza jest pogawędka oraz kołek względnie fi 30 z kolankiem, w ręce każdego mieszkańca....
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: Luki »

No to ustawimy się w niedzielę i będziemy "rozmawiać" z ludźmi...
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: Luki »

http://v000384.home.net.pl/predkosc.htm

tylko tak, informacyjnie. Ale będę drążyć temat, nie odpuszczę.
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: Luki »

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: NT JOP »

" W 2007 roku w Polsce miało miejsce 11 978 wypadków drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do panujących warunków, jest to 31 % spośród wszystkich wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami, ...."

uwielbiam ten precyzyjny zapis, który zawsze można przylepić do kazdej sytuacji... zresztą chętnie wykorzystywany przez organy kontroli, ucisku lub jak tam kto woli nazywać drogówkę, stad statystyczna popularność tego typu zdarzen
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: Luki »

Jeżdżę 90 000 km rocznie i refleksje mam taką, ze ludzie zapier... W Niemczech czy Szajcarii jest jednak inaczej. I z dziurami w drodze czy ilością autostrad nie ma to związku. Nikt przez miejscowość nie jedzie 90.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: Progi zwalniające w Rakowie

Post autor: NT JOP »

tak zagadza sie. Jakby srednia socjalna wynosiła 5000 tys, wiedział ze na ZUS płacisz po to by w momencie kryzysu z tego ciagnać, pracował za wynagrodzenie pozwalajce ci wyjechac kilka razy w roku za granice na wakacje, przepisy klarowne a jesli nie to od tego jest urzednik by wyjasnic... to tez bys sie nie spieszył, miał wiecej empatii, był usmiechniety, pokiwał ze wspólczuciem stojacym w korku ...:-) tak, masz racje wyładowywanie frustracji szybka jazda po drogach nie ma nic wspólnego z ich jakością
ODPOWIEDZ