WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: Luki »

Czytając liczne wątki na forum Rakowa zauważam, że problemy o których dużo mówiło się przed wyborami Sołtysa, giną w zalewie innych tematów. Jest kilka spraw, do których ciągle powracamy. Jednocześnie zadaję sobie pytania: po co jest Sołtys i Rada Sołecka? Gdzie podziało się to zaangażowanie mieszkańców, które wywołało tyle emocji przy wyborach?

Chciałbym w tym wątku sporządzić listę spraw, które nurtują mieszkańców naszego sołectwa. Nie są to sprawy, które kategorycznie jutro muszą być rozwiązane i załatwione, ale może warto mieć je ustawione w postaci listy (prośba do admina) aby wiedzieć na czy ludziom zależy, czego potrzebują?

Bo rozpoczynając ten wątek, zakładam, że mieszkańcy chcą aby w naszym sołectwie żyło się lepiej.

No i miło jest patrzeć, jak kolejne sprawy udaje się rozwiązać.

Wrzucam przykładowo:

1. Postawienie dwóch nowych krzyży w Sołectwie - sprawa z sukcesem załatwiona
2. Budowa placu zabaw - ?
3. Świetlica wiejska - runie czy nie?
4. Internet w sołectwie - po 2050..
5. Akcja sprzątania Świata w Sołectwie - udało się z sukcesem
6. Ognisko integrujące mieszkańców - udało się z sukcesem
7. Ograniczenie prędkości pojazdów we wsi Rakowo - szukamy rozwiązania
8. Nocne polowania - kontakt z myśliwymi...
9. Suche gałęzie dębu, które zaraz komuś spadną na łeb (albo gorzej - na nowe auto) - kontakt z gminą potrzebny?
10. ......
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: Luki »

już mam kolejne:

10. Sport w Rakowie
11. Ścieżki dydaktyczne
12. Muchy
13. Dotacja
14. ......
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

1. dotacja- na jednej poleglismy a druga ( ta od ściezki) zaginełą, przynajmniej ta od ściezki i boiska
2. sport. patrz pkt 1:-) i zaparszam ,mniej wiecej codziennie ok 19 - jak pzrestaje wiac- do Andrzeja na bronka i partyjke babingtona.. w dowolnej kolejnosci. Mozemy walic sie piłka od siatkówki, lub próbowac w nia zagrać
3. świetlica.. odpwoiedz z gminy niebawem nadejdzie, chyba ze juz jest ale jest taka ze ktoś załozył cenzurę
4. polowania.. coz z mysliwymi mozesz miec kontakt własnie w czasie polowania.. śmiało
5. Muchy. jak kazde stworzenie sa i beda latem
6. Dąb- to pomnik przyrody, se tak nie mozna oberżnać, ale mozna napisac wniocha. Myśle ze dasz rade, zaniesie sie do Sołtysa etc. Moze podac namiar na sołtysa, jak zapomniałes gdzie mieszka....
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: JakubB »

To ja może odniosę się do punktów wg. numeracji Luki:

1. w sobotę 6 czerwca odbędzie się poświęcenie krzyża w Rakowie oraz tuż po tym, ognisko (będzie o tym za chwilę w osobnym wątku)
2. Lipki. Został ułożony bruk, usunięte uszkodzone zabawki. W przyszłym tygodniu zamawiamy nowe. Teren został zaorany i za chwilę zostanie zasiana trawa.
3. Były oględziny - czekamy na werdykt. Wstępnie wiemy tyle, że świetlica nie grozi zawaleniem, można z niej bezpiecznie korzystać.
4. Kupiłem sprzęt, testowaliśmy, nie wyszło wspaniale. Kupiłem i przywiozłem maszt. Mam nadzieję, że w ten weekend będziemy go instalować na świetlicy i kontynuować testy.
5.
6. ... i kolejne za chwilę
7. wniosek do gminy poszedł. Ponieważ zamawiam w poniedziałek tablice z numerami domów, podpytałem, czy możemy sobie sami te tablice kupić i zamontować. To mogłoby znacząco skrócić czas realizacji jak sądzę.
8. kontaktowałem się z PZŁ żeby na początek ustalić granice obrębów łowieckich ale wysłali mnie na drzewo. W międzyczasie, przypominam, dowiedzieliśmy się, że to nie polowania tylko petardy straszące zwierzynę.
9. Mówisz o tym wielkim? Tomasz twierdzi, że ten dąb jest w doskonałym stanie i nic nie trzeba ucinać. Tak wiem, że to wręcz antyautorytet, więc przy pierwszej okazji podpytam naszego sołtysa i Pana Pawlaka z gminy.
10. Co proponujesz?
11. Czekamy na werdykt województwa.
12. Jest lepiej moim zdaniem. Wiem, że to dopiero maj, ale Łukasz mówi, że on już w maju miał konkretny urobek a teraz nie ma.
13. patrz 11, ale złożyliśmy też około 2 tyg temu wniosek o cykl imprez integracyjnych, koncertów itd. do Światowida i, pomimo mega profi zrobionego wniosku (tu podziękowania dla Łukasza i brata jego Bartka), zostaliśmy sklasyfikowani na szarym końcu. W ramach tego programu przeszło 14 wniosków z 54 (nasza lokata 39). Po liście widać, że Światowid rozrzucał po dwa na Gminę i w Czerniejewie przeszły wnioski "Komiks i makieta to coś co wszystkich urzeka" oraz "Chcę być zdrowa, piękna i aktywna".
Luki
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:46

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: Luki »

Szacunek dla JakubaB, gdy inni wciąż się zastanawiają on już dziala!
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: JakubB »

ad 7. jest odpowiedź z urzędu: takie znaki muszą przejść procedurę (zmiana organizacji ruchu) - czekamy na info.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

ad. 9. jakub suche gałezie których jest naprawde kilka pewnie bedzie mozna obciac powołujac na typowego straszaka drogowego pt,: bezpieczenstwo ruchu. Pomijam fakt i nie bede porównywał co jest prawdziwym zagrożeniem a nie hipotetycznym: 10 kilogramowa gałążć na nowym autku dajmy na to Lukiego czy podpity własciciel golfa popierdalajacy tutaj 100 i celujacy w ptaka w kółku pewnej białej skody. Wracjac do dęba , z tego co ja zrozumiałem to Ty Jakubie najchetniej zrobiłbys z niego bonzai i jesli dostaniesz na to zgode od jakiegos eksperta to jestem pierwszy który sie do niego przykuwa.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: JakubB »

Nie, nie bonzai, ale też nie będę ignorował tematu bo stanowi, być może mniejsze niż golf, ale jednak stanowi zagrożenie.

Nie mieszkamy na terenie rezerwatu przyrody więc albo dąb trzeba pozbawić gałęzi które zagrażają bezpieczeństwu, albo wytyczyć strefę ochronną i... zrobić objazd. Czy gdybyś miał działkę na przeciw dębu to zamiast przykuwania się do niego, odstąpił byś 300m2 na asfalt będący objazdem strefy ochronnej dębu? Zwracam uwagę również na to, że Ty oglądasz dąb głównie podczas spacerów, natomiast dla wielu innych mieszkańców to codzienna droga do domu i pracy.

edit: wysłałem prośbę do Pana Pawlaka o zorganizowanie fachowych oględzin drzewa.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

Po prostu jak zawsze, ze wzruszenia uwiązł mi głos w gardle na treść wywodu Jakuba.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

proponuje bys wylazł z norki ( być moze nawet amerykanskiej) i przeszedł sie pod tym debem i sprawdził rozmiary hipotetycznej katastrofy. To lepsza metoda, nawet w czasie bezsensownego spaceru, niz za pomoca google earth
ODPOWIEDZ