WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

no i wymiękł. A myślałem ze osiągniemy dziś wyżyny...
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: JakubB »

Nie czuję się kompetentny w sprawach drzew.
Ale doceniam, Twój wkład w zaciemnianie tematu nic nie wnoszącymi wypowiedziami ;p
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

widzę, że jesteś tradycjopnalistą. ja też. I wiesz jak widzę widzę, że tradycyjne, cotygodnowe kopanki wpływaja pozytywnie na ukrwienie, zwłaszcza oczu. Niemniej jednak muszę troche cie wyprotować bo wymeandrowałes. Przypomnij sobie , sklerotyku, naszą rozmowę pod dębem. Jetem za cieciempielegnmacyjnym.Ale nie, za obcinaniem gałęzi. Jezeli ma to zrobic Kaziu i oberznac konary. To sie przykuwam. Jezeli, gałęzie zostana obcięte a rany zabezpieczone to ok. Ale to kosztuje. Fachowa obsługa i środki zabliżniające - kosztują. I czuję ze bedzie obrzynanie gałęzi. Ot co. Inna sprawa ze sami mozemy to zrobić, bez łaski i bez wiekszych kosztów.
Jezeli zrobi sie to byle jak to jest szansa, ze ilość konarów uschnietych bedzie dynamicznie wzrastać aż do... a wtedy to będzie tzw.: strzał w kolano
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: JakubB »

Dzisiaj odbyły się oględziny dębu przy cmentarzu. W roli fachowca wystąpił Pan Edwin Pawlak. Nie jest źle: na tą chwilę nie ma konieczności wykonywania natychmiastowych działań.

Suche konary można usunąć. Drzewo stoi na terenie prywatnym. Zostanie skierowane pismo do właściciela z prośbą o wykonanie niezbędnych prac, lub o wyrażenie zgody na przeprowadzenie tych prac siłami sołecko-gminnymi. Będę, rzecz jasna, informował.
LukiM

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: LukiM »

Czyli jednak sa suche konary. Mam nadzieje, że mafia pseudo - ekologów nie zablokuje koniecznych cieć pielęgnacyjnych.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

rozkapryszony naród i widać w d... sie przewraca bo taki jakiś roszczeniowy. Nie wiem czy kwestia padła wcześniej czy po protu zbyto milczeniem ale zapytam: kto za to zapłaci?
cięcie pielęgnacyjne to suchostany tez sie konserwuje, a dokładnie zabezpiecza sie przed wnikaniem wody, czego efekty ładnie pokazał p. Edwin na przykładzie tego drugiego dębu... Zwracam uwagę, że skrótowe wykonanie ciecia pielęgnacyjnego prowadzi do dalszego obsychania gałęzi czego efektem możne być ze zamiast jedna w na łeb Lukiemu spadaną trzy.
Przytoczę tez "ekspertyzę" która nieco pólżartem ale jednak została przestawiona na temat tych strasznych gałęzi:'
" Na dzień dzisiejszy przy obecnie panujących warunkach suchostany nie stanowią zagrożenia, dodatkowo ewentualne problematyczne suchostany znajdują się nad terenem prywatnym poza obrębem drogi i sa chronione od przeważającego kierunku wiatru przez koronę drzewa..."

Jeżeli mamy wykładać kasę solecką to uważam, ze powinniśmy zrobić to sami, i coś czuję, ze Luki pomoże.
JakubB
Administrator
Posty: 1129
Rejestracja: 14 lut 2012, 17:00

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: JakubB »

Zapłaci za to sołectwo lub gmina czyli tak czy inaczej my. Jeśli zapłacimy za tą robotę OSP to w sumie jest to przesunięcie środków na nasze bezpieczeństwo p.poż. Możemy to ściąć sami ale wiesz:
niechktos.jpg
niechktos.jpg (89.89 KiB) Przejrzano 5994 razy
Ja jestem za tym, żeby poprosić np. OSP które ma doświadczenie i sprzęt i warto im zapłacić i nie mieć stracha że ktoś sobie gnat złamie. A pielęgnować czyli jak sądzę pomalować czymś te kikuty to możemy już sami. Ale jeśli czujesz się na siłach i chcesz i do spóły z Panem Edwinem wybierzecie miejsca to ja chętnie Ci drabinę potrzymam. Albo piwo. Lepiej bo z daleka.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

jaki sprzet? toz to raptem 5 m. Pamietaj, ze sołectwo ma tez inne wydatki, np wkład własny. Jezeli pieniądze nasze pójdą do nas z gminy, to niech przesuniecie naszych środków do naszych będzie z gminy a nie z sołectwa. Myslę, ze teraz dorównałem do Twojego sposobu myslenia i retoryki.
Jezeli ja bym ciął te gałęzie, bo generalnie nie widze chętnych, to wolałbym bys trzymał piwo a nie drabinę... wiecej pożytku dla nas obu hehehe
LukiM

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: LukiM »

Chłopaki, przekonaliscie mnie! Zostawcie to drzewo. Juz mi nie przeszkadza.
NT JOP
Stały bywalec
Posty: 1830
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:54
Kontakt:

Re: WNIOSKI do Sołtysa i Rady Sołeckiej

Post autor: NT JOP »

no i tak właśnie jest. Człowiek sie nastara, wykłóca a później nawet dziękuje nie ma...
ODPOWIEDZ